Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze oznaczenie mają Kuchnia.tv i Domo TV. Bardzo przezroczyste, dzięki czemu nie zwracają uwagi, ale są widoczne. Na CANAL+ Film HD właśnie leci horror i jest oznaczenie +18 (czerwony kwadrat z kluczykiem). No i niestety drażni niesamowicie, bo większość scen jest mroczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia wiekowe powinny być tylko na początku programu. KRRiT nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenie telewizora w przypadku wypalenia tych znaczków i zwrotu kosztów naprawy nie będzie . Zadałem takie pytanie w czasie rozmowy telefonicznej . Nie została określona intensywność świecenia ograniczeń wiekowych czyli ograniczenia wiekowe mogą być takie jak na tvn lub jeszcze bardziej przezroczyste.

Będe dzwonił w poniedziałek do KRRiT i domagał się ograniczeń wiekowych na początku programu lub oświadczenia na piśmie ze KRRiT nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia telewizora w wyniku wypalenia tych znaczków.

Poproszę tez o informacje na piśmie co z logo tvp, kiedy będzie półprzezroczyste jak logo tvn. Sprawa miała być rozpatrzona

 

Racja jest po naszej stronie bo w instrukcji telewizora jest ostrzeżenie które dotyczy zatrzymanych obrazów a do zatrzymanych obrazów zalicza się logo i oczywiście ograniczenia wiekowe

 

Telefony do KRRiT, gdyby ktoś chciał zadzwonić

 

 

0-22 597 30 50

0-22 597 30 51

0-22 597 30 52

do godziny 16.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze i w rogu mocno ma canal+hd,c+hf film,superstacja,czwórka, małe i nie rzuca się w oko,a pozostałe rany brak komentarza zwłaszcza w itv! Wiadomo można umieścić w samym rogu a nie na środku ekranu,jak inni mogą to pozostali też ale poco jak zwykle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanału tvp hd nie mam. Jeśli to prawda ze znaczek ograniczenia wiekowego na kanale tvp hd jest mały i przezroczysty tzn wynika ze przezroczystość można ustawić czyli jest to nierówne traktowanie wszystkich telewidzów bo ograniczenia wiekowe na tvp 1 tvp2 nie są przezroczyste i bardzo duże. Nie każdy ma dostęp do kanału tvp hd . Poinformuje o tym KRRiT.

 

Listów do tvp nie będę wysyłał, dzwonił też nie będę więcęj do tvp , szkoda pięniedzy . pani z tvp w czasie rozmowy powiedziała co mnie obchodzi logo tvp i jakieś ograniczenia wiekowe.

W liście od KRRiT napisano, cytuje raz jeszcze treść listu

 

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek na pewno zadzwonie do KRRiT. Zadzwoniłbym teraz do tvp ale szkoda pieniędzy. Jeśli ktoś mieszka w warszawie moze zadzwonić , mały koszt a może coś się dowiemy .Pytanie do tvp. Dlaczego tylko na kanale tvp hd ograniczenia są małe i półprzezroczyste, Dlaczego tvp nie traktuje podobnie wszystkich abonentów?

 

KIEDY LOGO TVP BĘDZIE PÓŁPRZEZROCZYSTE. ZDJĘCIA Z WYPALONYM LOGO TVP DO KRRiT BYŁY WYSŁANE I KRRiT NIC NIE ZROBIŁA

 

Jeśli nic się nie zmieni to idę wyrejestrować odbiornik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogólnych TVP fatalnie to wygląda. Najlepiej TVN'y i Polsat.

Doprawdy? A widziałeś polsat? Oznaczenia w nim wyglądają prawie tak samo jak w TVP.

W poniedziałek na pewno zadzwonie do KRRiT. [...]

KIEDY LOGO TVP BĘDZIE PÓŁPRZEZROCZYSTE. ZDJĘCIA Z WYPALONYM LOGO TVP DO KRRiT BYŁY WYSŁANE I KRRiT NIC NIE ZROBIŁA

 

Jeśli nic się nie zmieni to idę wyrejestrować odbiornik .

Normalnie jak jakieś małe dziecko się zachowujesz. Mi oznaczenia i logotypy TVP nie przeszkadzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matik

normalnie jak jakieś małe dziecko się zachowujesz. Mi oznaczenia i logotypy TVP nie przeszkadzają..

to powiedz podobnie tej osobie

 

Telewizor kupiony we wrześniu ub. roku - ślad po logo zauważyłem w połowie grudnia. Nie oglądam na okrągło TVP1 - pewnie i tak znacznie mniej niż inne programy. Ustawienia obrazu od początku na fabrycznych THX (nie pamiętam, czy tryb eco był fabrycznie wyłączony, czy nie ale ja miałem wyłączony). Traktowałem TV ze 3 noce śniegiem z nie ustawionego kanału analogowego, potem ok 48h pioneer plasma cleaner oraz przesuwającym się białym, pionowym pasem na czarnym tle z menu serwisowego. Wszystko w trybie dynamicznym z podkręconym kontrastem i zimnym balansem bieli. Dodatkowo od tego czasu TVP1 i TVP2 oglądam w trybie zoom1 żeby logo nie było widoczne. Niestety niewiele to dało. Nie wiem czy to jest powidok czy uszkodzenie w tym miejscu matrycy. Widoczny jest tylko na jasnym tle - szczególnie mocno na jsnożółtym. Jak myślicie, czy z czasem zniknie (nie chcę już katować godzinami TV śniegem czy też PPC czy też już tak będzie?

 

 

Odpowiedz z serwisu do KRRiT była wysłana, Intensywność świecenia logo tvp jest zbyt duża. Ograniczenia wiekowe tez są zbyt jaskrawe .Logo tvp powinno być półprzezroczyste jak logo tvn , puls, eska.tv wtedy będzie ok

========

W poniedziałek będę się domagał ograniczeń wiekowych tylko na początku programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z @Logomaniak i pozostałymi osobami, które dostrzegają problem.

 

1. Oznaczenia wiekowe i inne ostrzeżenia powinny być tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem programu - tak jak jest np. na HBO, Filmbox, TV 1000, BBC Entertainment, itp.

Argumenty: Jak mówią nam w spotach "Polska wkracza w erę tv cyfrowej" - mamy więc EPG i tam każdy zainteresowany może zobaczyć sobie dopuszczalny wiek audycji, ponadto jest przecież telegazeta, gazeta papierowa czy też internet.

2. Jeżeli już koniecznie muszą być te oznaczenia przez cały czas, to niech przynajmniej będą one małe i przezroczyste - takie jak na kanałach od Canal+ Cyfrowy czy TVN (brawa dla tych nadawców za szacunek dla widzów).

3. TVP na kanałach TVP 1 i TVP 2 powinna w końcu dostosować (odpowiednio zmniejszyć) logo i znaczki wiekowe do audycji nadawanych w 16/9. Sądziłem, że zrobią to wraz ze zmianą znaczków wiekowych, ale nic z tego.

 

Czy wielkość oznaczeń wiekowych jest określona w ustawie, czy nadawcy sami sobie ją ustalają? Dlaczego bowiem na jednych kanałach oznaczenia te mogą być małe, a na innych są tak olbrzymie (tutaj prym wiedzie iTV)?

A to, że na TVP HD, czy też Czwórce oznaczenia te są małe, a na pozostałych kanałach TVP są olbrzymie - jest po prostu niepojęte.

 

Oczywiście trzeba nagłaśniać ten problem, podawać linki do dyskusji na forach z krytycznymi uwagami widzów. Bez tego nic się nie zmieni.

Oni liczą, że ludzie po prostu się przyzwyczają (jak np. @matik) i dadzą sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? A widziałeś polsat? Oznaczenia w nim wyglądają prawie tak samo jak w TVP.

Akurat Polsat jest ok, zdecydowanie gorzej TV4 i Puls, ale TVP tragedia. Jak oglądam film, to chcę oglądać film a nie znaczki na pół ekranu i do tego nieprzezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...