Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I na dodatek łamie prawo tymi oznaczeniami, bo programy ze znaczkiem +16 mogą być emitowane wyłącznie od 20:00 do 6:00, a nie przez cały dzień. Przed chwilą nawet blok reklamowy leciał z tym oznaczeniem. Prawo w ten sam sposób łamie również ITV i Rodin Tv. Co ciekawe ITV robi to notorycznie od paru lat. Dziwi mnie, że nikt się jeszcze do nich o to nie dowalił. Myślę, że osoby pracujące w KRRiTV mają kanały ITV i Rodin Tv na bardzo odległej pozycji w swoim dekoderze, dlatego nie zwrócili na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salarieri

KRRIT nie ma się do czego przyczepić, bo to tylko normalne teledyski, które lecą tak samo w 4fun.TV, tylko nie wiem czemu Eska emituje przy nich oznaczenie +16. Tak samo jest z wróżbami w iTV/RodinTV - powinno być oznaczenie wiekowe +12, tak samo jak jest w KosmiceTV. Oznaczenie wiekowe jest? Jest. Łamią prawo? Nie.

 

A to, że oznaczenie jest wyświetlane inne, niż powinno być, to już sprawa nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem kiedyś na 4fun.TV chyba wszystkie ograniczenia wiekowe w ciągu dnia. I co ciekawe ciągle leciały normalne teledyski. Rano było chyba 3+ i 7+, potem cały dzień 12+, od 20:00 16+ i w nocy 18+. Pamiętam tak było kiedyś jak oglądałem, ale to dawno temu. Nie wiem jak teraz jest, nie mam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 4fun.tv cały czas powinno być +12 poza programami erotycznymi/ zakazanymi piosenkami, bo w nocy przez większość czasu lecą normalne piosenki, a oznaczenie może odstraszać od oglądania.

 

Tak jak wczoraj wieczorem na tvp seriale, leciał jakiś serial z babkami topless (facet wchodził do klubu ze striptizem) sporo takich scen się pojawiało a znaczek 12... Te onaczenia wiekowe to jeden wielki absurd. Nie dość że wielkie i nieprzeźroczyste, to jeszcze nie uważam, żeby moje dziecko mogło w wieku 12 lat oglądać rozbierane i skąpo ubrane kobiety. KRRiT jest niereformowalna żadne listy nam nie pomogą. Najgorsze, że dzieci 12-letnie powołują się na te znaczki, że mogą oglądać, bo jakiś inteligent uznał, że można to pokazywać dzieciom od 12 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 4fun.tv cały czas powinno być +12 poza programami erotycznymi/ zakazanymi piosenkami, bo w nocy przez większość czasu lecą normalne piosenki, a oznaczenie może odstraszać od oglądania.

Wręcz przeciwnie. Kiedy dziecko zobaczy, że na ekranie widnieje znaczek +18, to tym bardziej ta pozycja go zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko to mądre stworzenie. Nieedukowane seksualnie o seksualności wie więcej niż wam się wydaje. Oznakowania wiekowe to wielka ściema. To udawanie, że po oznakowaniu, problem nie istnieje.

Gdyby o tych oznakowań zależało, że świat będzie lepszy - byłoby cudownie.

Prawie "Moralność Pani Dulskiej"

Co za kołtuneria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Polska właśnie - eksperci wszystkowiedzący, czyli ludzie "na stołkach" zdecydowali, że przedział wiekowy ma być taki a nie inny. Myślą, że wprowadzenie oznaczeń zbawi świat. Tak niestety nie jest - działania powinny być bardziej aktywne. Najprościej wprowadzić zakazy, twierdząc, że w ten sposób odwiedzie się człowieka od pewnych tematów i czynności, a świat będzie lepszy i piękniejszy. Pewnych rzeczy zakazać nie możemy, ale możemy ograniczyć lub zniwelować ich negatywne skutki - to sedno sprawy, którego "POlska Inteligencja Stołkowa" nie jest w stanie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze zrobili. Szkoda tylko, że nie zmniejszyli tych oznaczeń do rozmiarów takich, jakie są choćby na kanałach TVN.

Ciekawe kiedy na podobny ruch zdecyduje się Polsat?

I dlaczego TVP tylko na TVP HD emituje te oznaczenia przezroczyste i w normalnych rozmiarach, a na większości swoich kanałów (szczególnie w tych najważniejszych - TVP 1 i TVP 2) odstawia taką parodię? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach "obserwacji" wszystkiego - i waszych wątków i tych samych ograniczeń powiem tak - na kanałach z przezroczystymi ograniczeniami lub małymi te znaki nie przeszkadzają - czyli brawo dla grupy TVN, Eska TV, Polo TV, 4fun.TV, Czwórka na Wizji, programy Canal+ Cyfrowy, na niektórych programach TVS, od dziś TV4 i TV6 - ale mimo tego na dwóch ostatnich kanałach te ograniczenia nadal są "duże".

 

Ale oczywiście znaleźli się nadawcy, którzy wszystko zepsuli, czyli np. TVP (oprócz TVP HD), TV Trwam, Kino Polska, iTV czy też trochę Polsaty...

 

Jednakże, najlepiej by było bez tych znaczków na ekranie, a Polska musi się pchać w takie głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem widać, że nic nie dały te telefony.

Oznaczenia Czwórki/Szóstki za bardzo się rzucają w oczy. Co z tego, że wycięli cyfry, jeśli nie są półprzeźroczyste i pomniejszane w letterboxie (TV4)? Oznaczenia w TVP mniej się rzucają w oczy mimo, że nie są półprzeźroczyste i nie mają wyciętych cyfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Wasze telefony i listy do KRRiT? Odniosły jakiś skutek?

Na razie nie . Gdybym mieszkał w warszawie to dzwoniłbym codziennie do KRRiT.

Gdyby ktoś chciał wysłać list do KRRiT to jest drugiej stronie tego tematu

Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy w tvp nie widza ze ograniczenia wiekowe na kanałach tvn w mniejszym stopniu przeszkadzają w oglądaniu programu i są bardziej estetyczne .Może pracownicy tvp mają całkowity zakaz oglądania kanałów tvn .Nie wiem co o tym myśleć? Nie maja porównania?. Na kanałach tvp ograniczenia wiekowe bardzo duże , jaskrawe kolory , tragedia , rozpacz, zupełny brak gustu. Wytłumaczenie jest tylko jedno na podglądzie programów w tvp nie ma ograniczeń wiekowych i mogą oglądać programy bez zakłóceń. Można to czasami zauważyć w czasie programów na żywo, brak logo tvp i ograniczeń wiekowych . Pracownicy tvp po powrocie do domu oglądają tylko HBO . Może nawet nie wiedza ze są ograniczenia wiekowe bo programów tvp wcale nie oglądają. Zarabiają dużo to stać ich na najlepsze kanały bez tych dziwnych niepotrzebnych znaczków. Dla biedaków to przygotowali coś takiego że nic nie można oglądać. Taka jest rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dlugilong

Logo Szóstki też dostało cień, przez co jest bardziej zauważalne :/ I zostało trochę pomniejszone.

 

@Logomaniak

KRRITV kazała dzwonić do TVP w sprawie tych oznaczeń - tak ktoś wcześniej pisał.

 

Pracownicy TVP dobrze wiedzą o tym, że oznaczenia/logo są za wielkie i białe. Nic sobie z tego nie robią. Może i oglądają HBO/Wojna i pokój, przy takich stawkach wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...