Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doprawdy? A widziałeś polsat? Oznaczenia w nim wyglądają prawie tak samo jak w TVP.

Akurat Polsat jest ok, zdecydowanie gorzej TV4 i Puls, ale TVP tragedia. Jak oglądam film, to chcę oglądać film a nie znaczki na pół ekranu i do tego nieprzezroczyste.

Akurat na TV4 są identyczne jak na polsacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest określona minimalna wielkość, nie ma określonej maksymalnej wielkości, a co za tym idzie nadawcy mogą nawet oznaczenia stosować na pół ekranu.

Ile więc wynosi ta minimalna wielkość? Tyle co na kanałach Canal+ Cyfrowy, TVN, Superstacji, TVP HD, Czwórce na wizji?

No i jaki mają w tym cel, np. takie iTV czy TVP, że emitują takie kolosy? Zwykła głupota, czy celowe denerwowanie widzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matik

normalnie jak jakieś małe dziecko się zachowujesz. Mi oznaczenia i logotypy TVP nie przeszkadzają..

to powiedz podobnie tej osobie

 

Telewizor kupiony we wrześniu ub. roku - ślad po logo zauważyłem w połowie grudnia. Nie oglądam na okrągło TVP1 - pewnie i tak znacznie mniej niż inne programy. Ustawienia obrazu od początku na fabrycznych THX (nie pamiętam, czy tryb eco był fabrycznie wyłączony, czy nie ale ja miałem wyłączony). Traktowałem TV ze 3 noce śniegiem z nie ustawionego kanału analogowego, potem ok 48h pioneer plasma cleaner oraz przesuwającym się białym, pionowym pasem na czarnym tle z menu serwisowego. Wszystko w trybie dynamicznym z podkręconym kontrastem i zimnym balansem bieli. Dodatkowo od tego czasu TVP1 i TVP2 oglądam w trybie zoom1 żeby logo nie było widoczne. Niestety niewiele to dało. Nie wiem czy to jest powidok czy uszkodzenie w tym miejscu matrycy. Widoczny jest tylko na jasnym tle - szczególnie mocno na jsnożółtym. Jak myślicie, czy z czasem zniknie (nie chcę już katować godzinami TV śniegem czy też PPC czy też już tak będzie?

 

 

Odpowiedz z serwisu do KRRiT była wysłana, Intensywność świecenia logo tvp jest zbyt duża. Ograniczenia wiekowe tez są zbyt jaskrawe .Logo tvp powinno być półprzezroczyste jak logo tvn , puls, eska.tv wtedy będzie ok

========

W poniedziałek będę się domagał ograniczeń wiekowych tylko na początku programu.

Zapomniałbym na to odpowiedzieć. Są inne kanały, które mają o wiele bardziej "niebezpieczne" logotypy niż TVP np. polsat cafe, polsat play i wiele nie nadający na polskiej koncesji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego bronisz tvp .Niestety wypaliło się logo tvp. Podobnie było w przypadku tvp hd .Dopiero po pewnym czasie , nie wiem ile dokładnie osób zglosiło problem do tvp. Zwiększono przezroczystość logo tvp hd ale odpowiedzi żadnej nie było. Slowa przepraszam tez nie było , mam kontakt z poszkodowanymi osobami.

 

dwa przykłady. kanal tvp hd

Ja rowniez zauwazylem wypalone logo TVP HD , widac tylko na bialyl tle ale wkurza niesamowicie , najlepszy jest fakt ze inne loga stacji zagranicznych sa dobrze "zrobione"

 

Witam! Ja mam to samo, piękne logo TVP Hd w tle również po dotarciu. Ja pisałem do tvp, a pani (bardzo zorientowana) odesłała mnie do tv kablowej. Można sobie pisać. Zostaje oglądanie na razie na zoomie.

 

Oczywiscie tez wyslalem list do KRRit w sprawie logo tvp i reklam. jeszcz raz cala treść listu od KRRiT

 

W związku z Pańskimi kolejnymi wystąpieniami z ,,,,, 2011 roku uprzejmie informuję, iż podtrzymuję stanowisko wyrażone w piśmie z .. ... 2011 roku.

 

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

 

Odnośnie poruszonego problemu dotyczącego emisji reklam w trakcie programu uprzejmie wyjaśniam, że w ustawie z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (t.j. Dz. U. z 2011 roku Nr 43, poz. 226) istnieją szczegółowe przepisy regulujące warunki umieszczania reklamy w programie.

 

Art. 16 ust. 2 ww. ustawy określa czasowy wymiar reklam w programach telewizyjnych: reklamy nie mogą zajmować więcej niż 15 %, a reklamy nadawane łącznie z telesprzedażą z zastrzeżeniami w ust. 3, więcej niż 20 % dziennego czasu nadawania programu i nie więcej niż 12 minut w ciągu godziny. Ww. przepis dotyczy zarówno nadawców publicznych jak i komercyjnych. Natomiast zakaz przerywania programów w celu nadania reklamy dotyczy wyłącznie nadawców publicznych.

 

Do czasu emisji reklam nie wlicza się czasu przeznaczonego na informację o sponsorze audycji oraz zapowiedzi zwiastunów własnych pozycji programowych nadawcy. Reklamy nie stanowi także przekaz w postaci tekstu lub obrazu emitowanego w czasie nadawania programu, zawierającego informację o audycjach własnych nadawcy.

 

Pragnę zapewnić, że media pod względem przestrzegania przepisów ustawy o radiofonii i telewizji są monitorowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Kontrolę taką przeprowadza w Biurze KRRiT Departament Reklamy na podstawie monitoringu nadawców, analizy badań telemetrycznych i radiometrycznych, a także informacji uzyskanych od podmiotów działających na rynku mediów. W sytuacji naruszenia przepisów ww. ustawy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji interweniuje, pociągając nadawcę do odpowiedzialności prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zwykle TVN odwalił manianę. Wszyscy mają prawie takie same, lecz nie! Wczoraj wieczorem na TVN Turbo był kluczyk... bez białego tła! Będę zmuszony zgłosić to do KRRiT. Oni się mam nadzieje tym zajmą. Chociaż lepiej pracuje UKE.

Canal+ nie lepszy, ale chociaż białe tło mają.

Zastanawiam się tylko czemu Puls ma ciemniejszą 12 od innych, i czemu "ci" inni mają taką świecącą się?

W ogóle moim zdaniem znowu Puls ma najlepsze oznaczenia (tak, wiem, zaraz pojawią się głosy, że faworyzuje Puls - bo u mnie z ogólnych najczęściej się ogląda właśnie Puls i Polsat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to typowo polskie. Jak TVN lekko przekroczył prawo, mówiące o białym kluczu (być może to błąd drukarski), a TVN daje bez białego tylko przezroczyste mniej przeszkadzające to cała masa osób doniesie na ten fakt do KRRiT. Pamiętaj by donieść też na troszeńkę z mały znaczek na TVP HD...

@logomaniak - jaki masz telewizor? Jakiś słaby model że takie rzeczy się robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zwykle TVN odwalił manianę. Wszyscy mają prawie takie same, lecz nie! Wczoraj wieczorem na TVN Turbo był kluczyk... bez białego tła! Będę zmuszony zgłosić to do KRRiT. Oni się mam nadzieje tym zajmą. Chociaż lepiej pracuje UKE.

Canal+ nie lepszy, ale chociaż białe tło mają.

Zastanawiam się tylko czemu Puls ma ciemniejszą 12 od innych, i czemu "ci" inni mają taką świecącą się?

W ogóle moim zdaniem znowu Puls ma najlepsze oznaczenia (tak, wiem, zaraz pojawią się głosy, że faworyzuje Puls - bo u mnie z ogólnych najczęściej się ogląda właśnie Puls i Polsat).

Na kanale tvn ograniczenia wiekowe wyglądają najlepiej bo są półprzezroczyste .W znacznie mniejszym stopniu przeszkadzają w oglądaniu programu i są bardziej bezpieczne niż na kanale tvp1 , tvp2.

Jutro doniosę na tvp do KRRiT że na kanale tvp ograniczenia są zbyt jaskrawe. W instrukcji jest ostrzeżenie ze obrazów statycznych nie można wyświetlać dłużej niż 2 godziny , Racja jest po mojej stronie. Napisze nawet do UOKiK, SPOKOJNIE:) poprzednio już wysłałem taki list i efekt był

 

Numery telefonów do KRRiT

0-22 597 30 50

0-22 597 30 51

0-22 597 30 52

do godziny 16.15

a kolega ZG master nie czyta poprzednich listów od KRRiT .Dotyczy to ograniczeń wiekowych i trzeba ponownie cytować.

Nie jest natomiast określona intensywność świecenia. Te parametry ustalane są przez nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP chyba serio płaci pieniądze jakiemuś skończonemu idiocie, który testuje grafikę jedynki i dwójki na TV 21" w letterboksie :lol: wtedy faktycznie jest to czytelne i schludne. Ale na panoramicznym 32" wygląda to jak naklejki opisujące funkcje zaraz po zakupie. Walka z nimi raczej nie ma sensu, bo pewnie niczego nie czytają.

 

Jak widać na TVP HD da się wprowadzić zarówno przezroczystość, jak i odpowiednio przeskalowane rozmiary.

 

Co do nowych oznaczeń wiekowych to projekt jest niezły (na pewno lepszy od archaicznych trójkątów i kółeczek), pod warunkiem, że stosuje się go w sposób taki jak TVN (mały rozmiar, przezroczystość i wycięcie bieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV6 ma niedostosowane nowe oznaczenia wiekowe, w 4:3 wyglądają normalnie.

 

@ZG Master

Chcesz donieść na TVN, że oznaczenie z kluczykiem emitują bez białego tła? Nie rozumiem Ciebie. Przecież to lepiej dla widza, że takie p i e r d o ł y nie rzucają się w oczy. A może tło było białe, tylko tego nie zauważyłeś?

 

@Logomaniak

Jaki był efekt poprzednio, gdy wysłałeś list do KRRITV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV6 ma niedostosowane nowe oznaczenia wiekowe, w 4:3 wyglądają normalnie.

 

@ZG Master

Chcesz donieść na TVN, że oznaczenie z kluczykiem emitują bez białego tła? Nie rozumiem Ciebie. Przecież to lepiej dla widza, że takie p i e r d o ł y nie rzucają się w oczy. A może tło było białe, tylko tego nie zauważyłeś?

 

@Logomaniak

Jaki był efekt poprzednio, gdy wysłałeś list do KRRITV?

KRRiT napisała ze reklama pod logo to nie jest reklama ale UOKIK miał inne zdanie na ten temat i pózniej była ustawa i zakaz reklam pod logo

Wszyscy którzy napisali listy do KRRiT dostali podobna odpowiedz , wpisywano tylko daty wystąpienia ale treść listu była identyczna . jak ktoś zgłaszał problem z logo tvp to odpowiedz była taka.

 

W odpowiedzi na wystąpienia z.. października 2010 roku, uprzejmie wyjaśniam, że w rozporządzeniu KRRiT z 23 czerwca 2005 roku w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi (Dz.U. z 2005 roku, nr 130, poz. 1089) zostały określone jedynie wymiary i kolor znaku graficznego. Nie jest natomiast określona ani intensywność świecenia, ani dokładne położenie znaku. Te parametry ustalane są przez nadawców.

Odnosząc się do sugestii, że odbiorniki plazmowe narażone są na miejscowe zniszczenie ekranu (chodzi tu o degradację jakościową luminoforów ekranu telewizora) w związku z emisją oznaczeń graficznych wprowadzonych przez KRRiT, należy uznać, że nie są one pozbawione podstaw, zwłaszcza, że producenci odbiorników zamieszczają stosowne ostrzeżenie w instrukcji obsługi. Dotyczy to jednak wyświetlania na ekranie telewizora obrazów statycznych przez długi czas, co należy rozumieć jako pracę stałą przez kilkaset godzin. Jest to ostrzeżenie, dotyczące sytuacji, w której praca odbiornika odbywa się w warunkach ekstremalnych i trudno zakładać, aby użytkownik był narażony na uszkodzenie odbiornika w czasie oglądania programu telewizyjnego.

Zjawisko zniszczenia się luminoforów może nastąpić tylko w wyjątkowo skrajnych warunkach. Takie przypadki miały miejsce, ale dotyczyły wyświetlania stałych obrazów przez bardzo długi czas i nie odnosiły się do odbioru telewizji programowej.

Uprzejmie proszę o rozważenie powyższych wyjaśnień w kontekście Pańskiego wystąpienia."

 

pózniej odpisywali inaczej tzn ze stacje telewizyjne zmieniają logo na bardziej przezroczyste a pózniej ze listy można wysyłać do tvp

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa).

 

w tvp to już wiadomo , brak odpowiedzi

Po ostatnich listach od KRRiT spodziewałem się ze ograniczenia wiekowe będą tylko na początku programu ale jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...