Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Niedźwiedzia czy w Niedźwiedziu? Najbliższe nadajniki to Kobyla Góra (pol. H) i Chełmce (pol.V). Co prawda Kobyla Góra ma w kierunku północnym wytłumiony sygnał, ale z racji niewielkiej odległości i korzystnego profilu terenu odbiór powinien być możliwy na antenie pasmowej VHF. Być może potrzebny będzie wzmacniacz.

Chełmce są dalej, ale mają trochę lepsze pokrycie sygnałem w kierunku Niedźwiedzia.

Ale to tylko teoria. Pozostaje kwestia twoich warunków odbiorczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uwaga na dekodery DVB-T z sieci marketów Kaufland. Jest "promocja' dekoderów Esperanza za 49,99 zł. Są to dekodery DVB-T Mpeg4 i niedługo nie nadadzą się w ogóle do oglądania telewizji. Po prostu mają ich dużo na stanie w magazynach i chcą je szybko wcisnąć klientom.

 Jeśli się nie wyprzedadzą do połowy lutego, to podobno będą za 10 lub 20 zł do kupienia, ale jak wiadomo, nie odbiorą niedługo one niczego, więc raczej nie kupujcie. 

  Ja osobiście jeśli będą za 10 lub 20 zł to kupię jeden  i zapłacę punktami payback. Będę go używał po prostu jako player mp3 i filmów z pendriva na starym telewizorze, a filmów mam sporo, więc do tego się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 00:33, pietrek1 napisał:
 
 

Jeżeli lokalne muxy oraz mux8 nie przejdą na DVB-T2 HEVC to będzie cyrk bo po pierwsze bardzo znaczna liczba kanałów będzie nadal w starym systemie co oznacza, że nie wszyscy będą chcieli zmienić sprzęt co przełoży się na mniejsze zainteresowanie DVB-T2 HEVC. Reasumując powinno to być tak wprowadzone, że wszystkie MUXy powinny przejść na DVB-T2 HEVC, a nie tylko podstawowe, kto to wymyślił że tylko niektóre 😖.

Tak, oczywiście ludzie będą woleli pozostać przy DVB-T, gdzie będą mieli takie medialne tuzy jak WP, Metro, Nowa TV i niektórzy na lokalnych MUX-ach np. TV Republika zdaje się, niż odbierać te niezwykle wartościowe kanały, bez których nikt się nie obędzie, a przy okazji także w DVB-T2 już te mniej znaczące, jak Polsat, TVN, TVP1 itp. Ja jak zwykle jestem chyba w mniejszości, bo dla mnie ważniejsze, czy odbiorę główne stacje, jak Polsat, TVN, TVP, a pozostałe są uzupełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap to Śląsk, więc w lokalnym MUX masz Polsat HD oraz TVN HD, a także bardzo dużo innych kanałów + MUX8 z kanałami tematycznymi TVP (tam nie tylko są komercyjne)  co daje jednak sporo kanałów.

Ja osobiście od dawna mam DVB-T2 HEVC dla Czechów, bo te paczki kanałów przygranicznych są bardzo wartościowe, ale na Śląsku może sporo osób pozostać na starym DVB-T, jeżeli w tych dwóch muxach jest taka spora ilość kanałów. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, dla mnie jest paranoją, że może być poślizg czasowy z mux8 i lokalnymi, powinno to być wszystko w tym samym czasie przeniesione do DVB-T2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co z kodowanym mux-em 4  ?  Po przejściu na DVB T2 nadal będzie nadawał kanały SD ?  Jeśli tak , to co się zmieni dla widza ?

Przybędzie kanałów ?  Ten mux 4 pachnie mi jakimś "przekrętem" , niewykorzystaniem cennych częstotliwości w eterze. A zaczęło się niewinnie

jako tv mobilna. U mnie , w salonie Polsatu pani nie wiedziała nawet jaki ma sprzęt do odbioru tego mux-a. Wyszło na to że nie ma żadnego...

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu niwego nie ma. Możesz jedynie zagadać do "cyfrowego", żeby wskazał Tobie, gdzie możesz kupić T-HD210 (ostatni model do "mobilnej") w Twojej okolicy. 

Co do mux-4, to każdy by z chęcią się dowiedział. Niestety, jedyna odpowiedź, to taka żeby obserwować stronę Polsatu 😏

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony niecałe dwa miesiące zostały, ale z drugiej strony... nic nie wiadomo. Jak dla mnie Polsat powinien wypuścić albo tunery z obsługą DVB-T2 H.265 - HEVC, i wprowadzić korekty techniczne (i ewentualnie dodać jakieś kilka kanałów do MUX 4), albo... jakaś inna opcja - ale to na szybko, bo pozostały niecałe 2 miesiące. 

Odpowiadając na pytania:

1. Niestety nic nie wiadomo, jest jedna wielka cisza. 

2. Od Polsatu to zależy, tutaj są możliwe różne opcje - część kanałów w SD, a część w HD, cały multipleks w HD, a cały - w SD. Może być też coś w stylu słowackiej Plustelki w DVB-T, albo... oferta taka, jak teraz, albo zupełnie inna opcja. 

3. Myślę, że może być większa liczba kanałów w lepszej jakości obrazu i dźwięku, ale to od Polsatu zależy. 

4. Mam nadzieję, że tak, ale to od Polsatu zależy. 

 

Także - jak napisał poprzednik - trzeba obserwować stronę Polsatu, i śledzić różne informacje, mam nadzieję, że się dowiemy. Ja osobiście uważam, że to jest żenada, że niecałe dwa miesiące przed przejściem MUX 4 na DVB-T2 HEVC ze strony Polsatu nie ma... nic - żadnej informacji, ani nic. Szkoda. Chyba że potajemnie, w ciszy szykują dla nas jakąś niespodziankę, turbo zaawansowany sprzęt, nie wiem, ale w to wątpię. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zerojedynkaX napisał:

Czy ktoś wie co z kodowanym mux-em 4  ?  Po przejściu na DVB T2 nadal będzie nadawał kanały SD ?  Jeśli tak , to co się zmieni dla widza ?

BCAST testował rozdzielczość 960x544p i pewnie w takiej będą nadawane obecne kanały na tym MUX-ie. A przynajmniej większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na całe szczęście telewizor za 600 zł kupiony w 2016 roku i ma DVBT2/HEVC, a ma zaledwie 32 cale HD. Ale mam w planach zakup telewizora 4k lub 8k jak 8k trochę stanieje, ale planuje za kilka lat. Najpierw czytam o technologiach, dopiero kupuje, żeby nie kupować technologii w ciemno, mądry ja, polecam tak wszystkim, żeby kupować mądrze. Czytaj o technologii, dopiero kup. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gierek napisał:

Ja osobiście uważam, że to jest żenada, że niecałe dwa miesiące przed przejściem MUX 4 na DVB-T2 HEVC ze strony Polsatu nie ma... nic - żadnej informacji, ani nic. Szkoda.

Wg informacji z marca ubiegłego roku, ma być dekoder dvb-t2. Nie wiem tylko czy @support458 miał na myśli combo czy dekoder dedykowany do odbioru mx-4. :?:

Cytat

 

W dniu 28.03.2021 o 10:45, support458 napisał:

"Jest jeszcze sporo czasu. Na pewno będą również w CP dekodery z DVB-T2"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pietrek1 napisał:
 
 

Pierwszy etap to Śląsk, więc w lokalnym MUX masz Polsat HD oraz TVN HD, a także bardzo dużo innych kanałów + MUX8 z kanałami tematycznymi TVP (tam nie tylko są komercyjne)  co daje jednak sporo kanałów.

Ja osobiście od dawna mam DVB-T2 HEVC dla Czechów, bo te paczki kanałów przygranicznych są bardzo wartościowe, ale na Śląsku może sporo osób pozostać na starym DVB-T, jeżeli w tych dwóch muxach jest taka spora ilość kanałów. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, dla mnie jest paranoją, że może być poślizg czasowy z mux8 i lokalnymi, powinno to być wszystko w tym samym czasie przeniesione do DVB-T2..

Jeżeli komuś wystarczą ochłapy, to zostanie przy DVB-T. Główne kanały, które mają najwyższą oglądalność, przechodzą na DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu dzisiejszym zakładałem rodzicom antenę do TV naziemnej, mieszkają w Starachowicach na UL. Zakładowej , idealnie w linii prostej od nadajnika na ŚW. Krzyżu 23km, nic nie zasłania zasięgu, przekaźnik widać gołym okiem. Po zamontowaniu anteny włączyłem wyszukiwanie kanałów  na TV.

Wyszukało mi  23/32 (nie pamiętam)  kanały wszystkie oprócz TVP1, TVP2,TVPinfo.......czemu tak?

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...