Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz mieć pretensji, że nie stać cię na antenę lepszej jakości do Emitela lub nie chcesz inwestować w telewizję naziemną :) Co ma do tego Emitel ? Emitel to nie jest fundacja, oni nie kupują anten Klientom. Emitel to bardzo dobra firma i ma jakość bardzo wysoką, a w twoim mieście odbiór jest dobry, trzeba tylko odpowiedni system antenowy. Nie można wszystkich muxów zrobić tej samej mocy, bo nie ma takich możliwości, tak jest wszędzie, aby odbierać wszystkie muxy przeważnie trzeba mieć zwrotnice i kilka anten odpowiednio dobranych, ciężko jest wszystko odebrać na jednej antenie, jeżeli kogoś nie stać to nie może mieć pretensji do operatora muxów, bo on ci anten nie kupią. Koncesje na daną ilość muxów, moc nadajników, polaryzacje, itd. dla danego obszaru przydziela Państwo, a nie operator.

System antenowy kupujesz na lata, niestety porządny sprzęt zawsze będzie kosztował, jak nie umiesz to nie musisz kombinować - są profesjonalne firmy które zrobią to za ciebie, ale nic nie ma za darmo lub tanio, czasy jednej anteny siatkowej za 20 zł już dawno minęły...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 16:03, Arczi13 napisał:

W bloku jestem w zasięgu dwoch muxow nie zamierzam kupować drogiej anteny dla kilku kanałów co ma zarządca do naziemnej  jak multimedia nadaje u mnie po światłowodzie? Do emitela bo to oni zrezygnowali z dosylu reszty muxow bo się nie opłaca po co robić telewizję która będą mieć nie którzy a reszta musi kombinować i wydawać nie wiadomo ile kasy na kilka kanałów 

 

Twój blok jest w zasięgu muxów-1,2,3,8 i prawdopodobnie mux-5, testowego TVP. Nie wiem co z "mobilną" (mux-4).

Co innego, czy możesz to wszystko odebrać, a czynników może być wiele: od zarządcy Twojego osiedla/budynku, przez usytuowania Twojego mieszkania, do... do chęci, a właściwie niechęci kupna czegokolwiek z Twojej strony. 😏

I mam prośbę, nie kończ zdań "pytajnikami", bo nie wiem czy twierdzisz, czy pytasz. 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Mirosław Kalinowski, dyrektor Krajowego Instytutu Mediów:

 

Przez ostatnie pięć lat odsetek sprzedawanych odbiorników z modułem DVB-T2 znacznie zwiększył się: w roku 2016 r. standard obsługiwała ponad połowa urządzeń dostępnych na rynku, a z końcem 2020 r., ze względu na nowe regulacje, już niemal wszystkie. Te dane napawają optymizmem, lecz według naszych badań ponad 2 mln gospodarstw domowych w kraju wciąż narażonych jest na zupełną utratę możliwość odbioru telewizji naziemnej ze względu na brak funkcji obsługi kodeka HEVC przez ich odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest poważny problem. A zmianach niewielu słyszało, a kupowanie na ostatnią chwilę może spowodować że na rynku zacznie brakować sprzętu. Wiemy jakie są problemy z dostawami spowodowane pandemią. Mamy listopad a informacji w mediach na temat zmian, które zaczynają się już z marcu przyszłego roku jak na lekarstwo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po zmianie standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC kanały TVN Grupy Discovery na MUX2, czyli TVN i TVN7, a także kanał TTV na MUX1, będą dostępne w rozdzielczości HD. Kanał Metro, dostępny na multipleksie MUX8, będzie nadal nadawany w rozdzielczości SD

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/naziemna-telewizja-cyfrowa-zmiana-dvb-t2-hevc-tvn-tvn7-ttv-metro-hd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX To wynika z tego że priorytetem jest pasmo UHF, które musi być uwolnione dla LTE. Logistycznie to duża operacja i nie ma potrzeby zajmowania się na dziś pasmem VHF. Sądzę że zmiany dla MUX8 będą planowane dopiero po zakończeniu migracji nadajników w paśmie UHF.

Na pewno przejdzie na HEVC, ale w drugim etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marek79 napisał:

Ludzie macie jakieś info o kanałach od MWE które miały być testowane w Warszawie i okolicach ?

Też czekam na MUX MWE w Warszawie. Mam nadzieję, że będzie działać normalnie, a nie tak jak MUX BCAST, radiowy DABCAST czy MUX 8.

Edytowane przez Michał99
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...