Skocz do zawartości

Dokładny przebieg cesji dekodera


artero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy takim zagraniem Polsat nie ogranicza prawa do rozporządzania swoim mieniem?

 

Edit:

Zawsze się nad tym zastanawiałem, nad dekoderami własnościowymi z NC+ i np. modułami CAM z Polsatu. Bo są one kupione na własność, ale ściśle współpracują z jednym operatorem (poprzez parowanie kart). Nie można np. po przejściu na abonament powrócić do pre-paidu lub włożyć karty innego dostawcy. Ten zapis w regulaminie, że nie ma możliwości powrotu do pre-paid powinien zostać uznany przez UOKiK za abuzywny (czyli nieważny w umowie). Operator powinien udostępniać taką możliwość lub odkupić od nas dekoder jeśli tego nie zrobi.

Edytowane przez wigru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy odmawiają cesji wszystkich sprzetów własnościowych czy tylko takich na ktoryś jest jakieś zobowiązanie.

@markar ja tą Twoją odmowę tłumaczę sobię tym, że na tym module masz "intratną" umowę czyli Rodzinny HD za 4,99 zł specjalnie przygotowaną dla Ciebie i CP nie zyczy sobie jej udostępniać trzeciej osobie :)

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem rację, w tym jest pies pogrzebany. @markar napisałem tez do CP kolejne "hipotetyczne" zapytanie czy wyraziliby zgodę na cesję modułu CAM CI+ z umową na czas nieokreślony DRH6, obecnie aktywny pakiet Darmowy HD.


Taką otrzymałem odpowiedź:

 

"Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że w przypadku umowy na sprzęt z numerem karty XXXXXXXXX przeniesienie praw i obowiązków jest możliwe. W celu przerejestrowania sprzętu jego właściciel powinien przesłać wniosek o zmianę danych Abonenta. Wniosek powinien zawierać: 
- dane pozwalające na identyfikację (np. id kontraktu, nr karty, nr dekodera), 
- kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość nowego Abonenta (np. dowód osobisty), 
- dane korespondencyjne nowego Abonenta 
- podpisany dokument Oświadczenia nowego Abonenta. 
Pismo prosimy przesłać listownie na adres: Cyfrowy Polsat S.A., ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa Po otrzymaniu wniosku Cyfrowy Polsat prześle do dotychczasowego Klienta Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw i Obowiązków Z Umowy Programowej. Jeden egzemplarz własnoręcznie podpisanego Porozumienia należy odesłać na adres Cyfrowego Polsatu".

 

Zatem wniosek jest taki, że Cyfrowy Polsat odmawia wykonania cesji sprzętu w przypadku gdy są na nich zawarte umowy promocyjne, indywidualne, przygotowane dla klienta celem jego "utrzymania".

 

 

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam zapytałem się czy mogę dać cesję na inną osobę i dostałem taką odpowiedź:

 

"Szanowny Panie

Z przykrością informujemy, że zgodnie z §7 pkt 3 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych dostępu do Telewizji Satelitarnej, Cyfrowy Polsat nie wyraża zgody na przeniesienie praw i obowiązków wynikających z Umowy dotyczącej Usługi Telewizji.

W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszy analizę zgłoszenia.

Z poważaniem,"

 

Czy można to jakoś ominąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz umowę? Bo z tego co mi odpisali w podobnej sprawie to tak:

 

"Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że charakter umowy z jakiej Pan skorzystał uniemożliwia dokonanie zmiany z przeniesieniem praw na inna osobę".

 

A dalej jak dopytałem to tak:

 

"Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie oferty w ramach utrzymania współpracy z danym Klientem przygotowywane są indywidualnie. Niemniej oferta na wskazanym kontrakcie obejmuje propozycję specjalną".

 

Czyli oferty utrzymaniowe dla kilentów nie podlegają cesji na inną osobę.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@markopolo1975

 

"Szanowny Panie 

W przypadku wyrażenia woli przerejestrowania dekodera należy przesłać pisemną prośbę, która powinna zawierać: dane pozwalające na identyfikację Klienta (np. id kontraktu, nr karty, nr dekodera) kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość nowego abonenta (np. dowód osobisty) dane korespondencyjne nowego abonenta, podpisany dokument Oświadczenia nowego Abonenta. 
Wyjaśniamy, że wzór dokumentu „Oświadczenia nowego Abonenta” dostępny jest dla Klientów na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu w zakładce Strefa Abonenta (http://www.cyfrowypolsat.pl/strefaabonenta/zmiana-danych-stron-zmiana-abonenta.cp) oraz w Autoryzowanych Puntach Sprzedaży. 
Po dostarczeniu kompletu dokumentów do Cyfrowego Polsatu, do dotychczasowego Klienta zostaje wysłane Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw i Obowiązków z Umowy Programowej (w ilości 3 sztuk), które jest jednocześnie zgodą Cyfrowego Polsatu na zmianę danych abonenta. Dodajemy, że dokument wysyłany jest w przypadku uregulowania wszelkich opłat wynikających z podpisanej Umowy. 
Ponadto zmiana danych Abonenta następuje z pierwszym okresem rozliczeniowym po dacie wpływu ww. dokumentu, jeśli zostały spełnione wszystkie postanowienia w nim zawarte. 
Podpisane dokumenty należy przesłać na adres siedziby głównej Cyfrowego Polsatu listownie (najlepiej listem poleconym). Za sporządzenie dokumentów i dokonanie zmian wynikających z przeniesienia praw i obowiązków, wynikających z Umowy Abonenckiej Cyfrowy Polsat może pobierać opłatę w wysokości określonej w Cenniku, "

 

Od siebie jeszcze dodam,że należy wykazać się cierpliwością bo wszystko trwa (jeśli dobrze pamiętam) około 6 tygodni.

Sprzedawalem dwa modułu CI pre-paid z 2010r.

Edytowane przez sztywniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Nie bardzo mam doświadczenie z Cyfrowym Polsatem w kwestii cesji/zakupu dekoderów i nurtuje mnie pytanie czy jak kupię gdzieś na aukcjach lub wolnym rynku dekoder Polsatu z kartą to czy da się go bezproblemowo podpiąć w ICOK-u pode mnie czy tam są jakieś pakiety darmowe czy takie dekodery z karta po lombardach to elektrośmieci? Co się pytam sprzedających to odpowiedz jest w 99% procentach taka sama: nie wiem. Chodzi mi o to, że chciałbym mieć jeszcze jeden dekoder z Polsatu najlepiej z jakimś prepaidem. Obecnie mam moduł CAM i z tego co się orientuję do niego nie mogę wziąć multiroom-a a nie chcę brać dodatkowego abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesja wiąże się z przerejestrowaniem dekodera z jednej osoby na drugą. Ja dokonywałem cesji dekodera kilka lat temu na innego członka rodziny,ale dekoder był już po umowie. To znaczy umowa przeszła na czas nieokreślony. W piśmie które przesłałem do CP musiałem podać swoje dane osobowe,nr pesel i swój adres, oraz dane i pesel tego na kogo ma być przerejestrowany dekoder. Dołączyć musiałem także xero swojego dowodu i dowodu tego na kogo ma być przeniesiona cesja.Musiały być także własnoręczne oba podpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak procedura cesji została zmodyfikowana:

 

Podczas podpisywania zgłoszenia cesji konieczna jest obecność przyszłego Abonenta (cesjonariusza) jak i obecnego (cedenta) w punkcie sprzedaży Cyfrowego Polsatu.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Przeniesienie praw i obowiązków z umowy (usługa - Telewizja):

  • dokument potwierdzający tożsamość nowego abonenta (np. dowód osobisty);

Transfer po zgonie (usługa - Telewizja):

  • dokument potwierdzający tożsamość nowego abonenta (np. dowód osobisty);
  • kopię aktu zgonu dotychczasowego Abonenta.

Po uzyskaniu niezbędnych informacji Cyfrowy Polsat rozpatrzy sprawę i w celu przedstawienia decyzji skontaktuje się z Klientami telefonicznie lub listownie. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta Cyfrowego Polsatu.

 

Więcej informacji tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cesja dotyczy umowy na abonament na sprzęcie dzierżawionym od Polsatu to jeszcze rozumiem że Polsatu musi wyrazić zgodę.

 

Na sprzęcie własnościowym a tym bardziej w prepaid wg mnie Polsat ogranicza w jawny sposób korzystanie z własnościowego sprzętu.

 

To tak jak by sprzedawać samochód i ubezpieczyciel OC musiał wyrażać zgodę.

 

 

Mam dwa pytania:

 

Nikt mi nie zabrania sprzedać własnościowego zestawu w prepaid na umowę - kupna sprzedaży.

Nowy kupujący przedstawia umowę kupna sprzedaży ( potwierdzoną notarialnie ) w punkcie Polsat celem przerejestrowania danych.

I co Polsat wtedy ?

 

Drugie pytanie do specjalistów CP+.

 

Mam własnościowy moduł i na nim opłacany prepaid. Zarejestrowany na mnie.

Zgodnie z RODO - ustawą o ochronie danych osobowych chcę wyrejestrować swoje dane - usunąć mam do tego prawo i dalej korzystać w opcji zarejestrowanej anonimowo.

Następnie sprzedaję komplet - moduł wraz kartą.

Kupujący rejestruje taki zestaw moduł + karta własnościowy i dalej chce opłacać prepaid.

 

 

I jak to wygląda ze strony Polsatu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Cyfrowy Polsat zawsze ograniczał swobodne dysponowanie własnościowym sprzętem, np. odmawia przeniesienia praw i obowiązków wynikających z umowy na nowego abonenta, gdy na tym sprzęcie jest zawarta umowa promocyjna (Rodzinny HD w cenie 4,99 zł). Tak zwane promocje specjalne.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Transfer po zgonie (usługa - Telewizja):

  • dokument potwierdzający tożsamość nowego abonenta (np. dowód osobisty);
  • kopię aktu zgonu dotychczasowego Abonenta.

Tak też można- tylko po co?

Zgodnie z prawem wszelkie umowy tracą ważność z dniem śmierci w tym wypadku abonenta- wystarczy udać się z aktem zgonu i sprzętem by go zdać, a jeśli ktoś chce  to może sobie zaraz na własne konto podpisać umowę na nowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...