Skocz do zawartości

Dokładny przebieg cesji dekodera


artero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Chciałem dzisiaj przepisać cesję umowy na mnie i okazało się, że w Cyfrowym Polsacie nie można zrobić takiej operacji ( czyli nie można już przepisywać umów na inna osobę) Dowiedziałem się w APS oraz na infolinii. Czy ktoś z forumowiczów wie, dlaczego Polsat odstąpił od cesji umów? Pozdrawiam.

Edytowane przez stojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§7 pkt. 3 REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH TELEWIZJI SATELITARNEJ PRZEZ CYFROWY POLSAT S.A.:

 

Do przeniesienia praw i obowiązków Abonenta wynikających z Umowy na inny podmiot wymagana jest zgoda Cyfrowego Polsatu oraz spełnienie łącznie następujących warunków:

a) uregulowanie wszystkich należności dotychczasowego Abonenta,

b.) spełnienie przez podmiot zainteresowany przejęciem praw i obowiązków Abonenta z Umowy warunków zawarcia Umowy opisanych Regulaminem.

Edytowane przez Houdini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to w Cyfrowym Polsacie ostatnio nie zmienił się regulamin, gdzie §7 "ZMIANA DANYCH STRON I ZMIANA ABONENTA" jest nadal obowiązujący, ba nawet na stronie Cyfrowego Polsatu jest opisana taka procedura. http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/reg-repo/regulamin-swiadczenia-uslug.pdf

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/zmiana-danych-stron-zmiana-abonenta.cp

Zadzwoń i powołaj się na ww. paragraf.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem w Aps i na infolini. powiedzieli,że w Cyfrowym polsacie nie można już przepisywać umów na inna osobę.

Właśnie potwierdziłem przed chwilą w rozmowie z konsultantem TCOK, że procedura cesji umowy/sprzętu w Cyfrowym Polsacie jest nadal możliwa. Słowo klucz "...wymagana jest zgoda Cyfrowego Polsatu...", ale z reguły wyrażają zgodę.

 

@stojak jak chcesz to odezwij się na PW to wyślę Tobie wszelkie wymagane dokumenty.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiałem się kiedyś nad zakupem na rynku wtórnym dekodera dedykowanego TV Mobilnej CP i dokonaniem cesji, ale uznałem, że udostępnianie swoich danych osobowych łącznie z numerem PESEL osobie, której nie znam jest po prostu niebezpieczne. Inna rzecz, że domaganie się przez operatora takich formalizmów w przypadku, gdy dekoder służył tylko do korzystania z usługi na zasadach pre-paid to nic innego jak zniechęcenie do obrotu sprzętem na rynku wtórnym. Nawet, jeżeli dekoder był zarejestrowany, CP powinno wystarczyć proste oświadczenie zbywcy o fakcie sprzedaży sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zrobiłem cesję modułu CP - wszystko trwało 3 miesiące.

W ICOK już wszystko jest na mnie.

 

Usługa: Telewizja
Nr karty dekodera: XXXXXXXXXXXXXXXX
Typ umowy: Abonament
Data wejścia w życie umowy / zmiany: 15.09.2016
Pozostały okres obowiązywania umowy: Umowa na czas nieokreślony
Bieżący okres rozliczeniowy: 15.09.2016 - 15.10.2016
Pakiet podstawowy: Pakiet Darmowy HD
 
 

Aktualnie pakiet Darmowy HD działa bez problemu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

może nie dokładnie w temacie ale innego nie znalazłem. Chciałem ostatnio zrobić cesję umowy. Wysłałem niezbędne dokumenty po czym dostałem odpowiedź negatywną, powołali się jedynie na brak zgody CP na zmianę. Po kilku telefonach na infolinię udało mi się jedynie dowiedzieć, że brak zgody wynika z wewnętrznych procedur CP. Ktoś miał ostatnio problemy z cesją? Bo również na infolinii dowiedziałem się, że powinno to przechodzić raczej bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz reklamację. I jeśli sprzedajesz, to się domagaj ceny jaką dostałeś jako zadośćuczynienie, a jeśli kupujesz, to się domagaj dekodera, jaki kupiłeś w cenie w jakiej kupiłeś. Dodaj, że cię nie obchodzą ich procedury, a dekoder jest własnościowy i ograniczają twoje/sprzedawcy prawo do rozporządzania własnością, a to jest karalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja chcę wykonać cesję umowy. Dekodery są udostępnione, nie własnościowe. Ale wydaje mi się, że to nie powinno mieć znaczenia. Najlepsze jest to, że CP nie chce mi podać przyczyny ich braku zgody na cesję pomimo moich prób dowiedzenia się tego. Ich odpowiedzi to w skrócie "nie, bo nie, mamy do tego prawo". Dlatego ciężko jest się odwoływać, bo tak naprawdę nie wiem od czego się odwołuję.

Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...