Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sieć na kanale 24 (TVP3 Wrocław) wstała przed 0:40, a k. 32 (TVP3 Gorzów) chwilę po 0:30 - przy czym odbieram chyba Ptasią lub Jemiołów.
EDIT 1:18: Wichów już nadaje.


Parametry nadawcze dla emisji na k. 24 i 32: 256-QAM, GI 19/256, FEC 2/3
 

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

I naprawdę nie dodano od razu TVP ABC i TVP Kultura do MUX 3? Pytanie do osób z zachodniej części Polski.

Nie dodano, ale przecież przed świętami nikt nie ma nic do roboty, więc może biegać po rodzinie i sąsiadach co 4 dni by ustawiać kanały od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kolejne przestrojenie można zrobić 13 stycznia, bo dopiero wtedy TVP ABC i TVP Kultura znikną z MUX 6. Ale to prawda, że bardzo źle to wszystko zostało pomyślane. Mogli dać sobie spokój z tą równoległą emisją TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC i TVP Kultura. Więcej z tym jest problemów niż rzekomych korzyści.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza samym strojeniem parę razy, problemem może być choćby to, że jeśli ktoś będzie sortował kanały ręcznie i nie rozróżnia z jakiego MUX jaki kanał nadaje, może zaprogramować na docelowe miejsca duble TVP1, TVP2, TVP Info, a potem się zdziwić w styczniu że znów ich nie odbiera, gdy zostaną wyłączone.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ktoś ma ustawione sobie kolejność i przeskanuje automatem i zyska kolejną robotę. Dlatego sobie i Mamusi przeskanowałem tylko 36k (Trzeciewiec), tym sposobem nic nie musiałem poprawiać. To że zniknęły 3 kanały i pojawiły się duble... i tak ich nie oglądałem to nic nie zmieniałem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG  UF7787  z 2015r  -  brak problemów - nie cza było nic skanować  -  jedynie drobna korekta w liście musiała być ( dziury w poz. )

LG UM7400 z 2019r   -           ""                               ""

AB Cryptobox  752     -           ""                               ""

Signal  T2-BOX           -           ""                               ""

Panasonic z 2021r      -  brak sygnału wyświetla, EPG odczytuje, ponowne skanowanie nic nie daje.

                                        cza usunąć wszystkie kanały i ponownie wyszukać najlepiej ręcznie odpowiednie muxy

                                        tylko sposobem go muszę oszukać by usunąć stare i ponownie trzeba układać listę od początku.

                                        ważne że jest na to sposób bez robienia ustawień fabrycznych.

uClan D-Box 4K CI+  -   cza było skasować stare i ponownie wyszukać

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K63

Próbowałem. 

Ja na swój Sony znalazłem patent żeby mi nie kasował pozycji wg mojej kolejności. 

Wyłączyłem automatyczne skanowanie w czuwaniu. Gdy jest włączona każdy kanał usuwa i dodaje na koniec listy, nawet jeśli wszystkie parametry emisji są takie same, a tylko nazwa się zmieniła.

 

Po wyłączeniu tej funkcji i ręcznym przeskanowaniu K41, pozamieniał mi częstotliwości MUX3 z K22  (Chorągwica) na K41 z Katowic, zostawiając kanały na mojej liście, tak jak były poukładane przeze mnie. Ale nie wiem czemu tylko TVP Info wywalił na koniec listy. Może ma alergię na ten kanał :) Po skanowaniu na końcu listy dodał także TVP3 Katowice z wiadomych powodów - doszedł nowy kanał. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepiej zrobić automatyczne wyszukiwanie programów z uprzednim usunięciem całej listy programów.

 

Na AB Cryptobox 752HD combo, bez ponownego wyszukiwania działa niemal cały MUX-3 (bez TVP Sport).

 

Szkoda, że od razu nie włączyli tej Kultury i ABC.... Ale tego już mi sie nie chce komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish My o tym wiemy i to zrobimy, ale przeciętny szarak z zachodniej Polski tego nie zrobi i zostanie bez Kultury, ABC i Wydarzeń 24.

O ile ten ostatni nie jest powiązany z MUX3, o tyle brak Kultury i ABC od razu po zmianie standardu jest ze szkodą dla samej TVP. Strzelili sobie gola, bo spory % widzów z zachodniej Polski pozostanie na długo bez tych kanałów. 

 

@K63 Jakim modelem Sony dysponuje? 

To jest ciekawy problem, bo widzę że na forum Emitel sporo osób sygnalizuje. Coś skopali. Pewnie skorygują po weekendzie. Na pewno forum Emitel szefowie czytają. 

Chyba że jest cichy przemyślany zabieg aby 19go jeszcze raz przeskanować i orzy okazji zaprogramują się Kultura i ABC z MUX3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...