Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,może ktoś doradzi,od grudnia nie mam TVP KRAKÓW,na ekranie mam brak sygnału,gdy przechodzę do pobrania mux z tvp,to sygnał jest i normanie pobiera mi wszystkie programy,łącznie z TVP KRAKÓW.Inne programy na tym muxie działają,więc nie wiem dlaczego nie ma TVP KRAKÓW,przecież sygnał już odblokowali (po grudniowym wyłączeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych tunerach lista się zapisuje podwójnie lub z błędem. Jest to wina Emitela bo coś namieszali w ustawieniach na muxie.

Trzeba przywrócić tuner do ustawień fabrycznych i zrobić na nowo automatyczne wyszukiwanie kanałów. Wszystko wtedy będzie działac.

 

PS. Nie będzie trzeba też dzwonić o 3 w nocy do prezesa TVP :D

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, orlenek napisał(a):

gdy przechodzę do pobrania mux z tvp,to sygnał jest i normanie pobiera mi wszystkie programy,łącznie z TVP KRAKÓW.Inne programy na tym muxie działają,więc nie wiem dlaczego nie ma TVP KRAKÓW

Po zmianach. jeden z moich dekoderów Cryptobox także dziwnie zareagował. Część kanałów mux-3 zaczęła odbierać bez jakiejkolwiek aktualizacji. Ot po prostu obraz na nich wskoczył po chwili od włączenia. Na części obraz pojawił się dopiero po ponownym przeskanowaniu, co jednak nie pomogło na pozostałych, bo ekran nadal był czarny. Mimo to, dekoder nie wyszukał ich dubli. Pomogło dopiero całkowite wykasowanie tych kanałów z listy i ponowny ręczny skan mux-a.

 @orlenek - zatem wykasuj TVP Kraków z głównej listy odbiornika i ponownie przeskanuj częstotliwość na której odbierasz tę stację.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Jak sądzę ma to związek z wyłączeniwm dubli TVP1, TVP2, TVP Info z MUX6

Są osoby które do wczoraj nie przeprogramowały jeszcze odbiorników, tylko oglądały w/w duble. Jedni myśleli że tak ma być, a inni - "po co, skoro stacje są na liście". Co prawda na wysokich pozycjach i utrudnione jest ich wybieranie, ale można się przyzwyczaić. ;-) W sumie to się nie dziwię, bo jeszcze niedawno TVP1 i TVP2 mieli powieloną na liście co najmniej 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tim napisał(a):

Ta kampania jest bezsensowna i chyba jedynym jej celem jest lansowanie Orłosia. Przełączenie nastąpiło już przecież blisko miesiąc temu! Po co informować o fakcie dokonanym?

Choćby z powodu o jakim napisał wyżej @K63

Po to włączono duble na miesiąc, aby dać czas na przeprogramowanie odbiorników. Zapewne wiele osób albo tego jeszcze nie zrobiło, albo ustawiło duble z MUX6 na pierwszyxh miejscach zamiast docelowych pozycji z MUX3. 

Cel tej kampanii jest jasny. Ma uświadomić tym którzy mieli nie przesteojone odbiorniki lub źle zaprogramowane, że trzeba to zrobić raz jeszcze dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem kampanii było poinformowanie o zmianie standardu nadawania MUX-3(DVB-T/MPEG-4 -> DVB-T2/HEVC) tych widzów, którzy posiadali odbiorniki działające tylko w standardzie DVB-T/MPEG-4. I kampania prowadzona w grudniu miała sens, bo informacja dotarła do tych osób przed przełączeniem - MUX-3 działał wówczas w starym standardzie. Teraz jest to przysłowiowa musztarda po obiedzie. MUX-3 działa już w nowym standardzie i ci, którzy jeszcze nie wymienili odbiorników, logicznym jest, że nie zobaczą obecnie prowadzonej kampanii.

Jeżeli komuś z kolei posiadającemu odbiornik działający w standardzie DVB-T2/HEVC zniknęły duble TVP 1, TVP 2 i TVP Info, to przecież ma na liście jeszcze ich właściwe wersje. Na na kanałach Alfa TVP, TVP Polonia i TV Bielsat wystarczyło dać jedynie pasek informujący o wyłączeniu dubli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym Ci kampania przeszkadza? Nie ma kampanii źle, jest kampania, także źle.

To chyba dobrze że informują że jest nowy standard w szczególności dla osób które nie miały zaprogramowanych właściwych kanałów i że warto to zrobić raz jeszcze jeśli stwierdzam że czegoś mi brakuje na liście.

Ludzie nie są zorientowani w temacie jak Ci się wydaje. Nie szukają po liście w innych miejscach.

Sporo osób korzysta z pierwszych kilku kanałów wybierając je numerycznie na pilocie, a na dalsze pozycje nie zaglądają.

Niektórzy mogliby zatem nabrać przeświadczenia że mają nieodpowiedni dekoder.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym mi nie przeszkadza. Zwróciłem jedynie uwagę na jej (bez)sens i potencjalne cele (głównie lans pewnej osoby).

Nikt nie kwestionował kampanii prowadzonej w grudniu, więc nie było tak, że "nie ma kampanii źle, jest kampania, także źle".

Nie widzę po prostu sensu, aby informować, że jest nowy standard. Ludzi nie zorientowanych technicznie kompletnie nie interesuje czy to DVB-T2/HEVC, czy DVB-T/MPEG-4. Działa im i tyle. To dla nich najważniejsze.

Nie wydaje mi się też, aby ktoś nie miał na liście TVP1, TVP2 oraz TVP Info nadawanych z docelowych parametrów (czyli MUX-3), skoro robił przeszukiwanie w grudniu. Te programy powinien mieć ustawione na pierwszych miejscach listy, a jeżeli nie, to błąd popełniła TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tim napisał(a):

Zwróciłem jedynie uwagę na jej (bez)sens i potencjalne cele (głównie lans pewnej osoby).

Ale to już Twoje prywatne odczucia. Ja osobiście uważam że bardzo dobrze że ta kampania została wznowiona, a Pan Orłoś jest na tyle popularną i znaną postacią, że lansu nie potrzebuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...