Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszmy się przełączaniem systemu i zmianami kanałów póki można. Wkrótce może nie być telewizji publicznej.

Najnowszy pomysł nadchodzącej władzy to likwidacja reklam w TVP, które przyniosły w zeszłym roku 845 milionów wpływów. Trzeba chyba jakoś wynagrodzić amerykański TVN za przywrócenie demokracji.

https://www.money.pl/gospodarka/nowy-rzad-szykuje-trzesienie-ziemi-w-telewizji-to-zly-pomysl-6963318281726656a.html

Wpływy z abonamentu to 300 milionów a same opłaty dla Emitela to prawie 100 milionów rocznie. Roczne wynagrodzenia ze składkami to ponad 700 milionów. Bez reklam i dotacji to już jest koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ciężko będzie zrezygnować z reklam w ogóle, ale przyznam że dobrym pomysłem by było wygospodarować wybrane pasma czy wybrane kanały pozbawione reklam.

Czego by nie powiedzieć o Kurskim, ale miło się oglądało TVP Info jak przez kilka godzin ciągiem szły kolejne programy bez reklam, zwłaszcza w paśmie "prime-time" prawie w ogóle ich nie było. Ostatnio wprowadzono blok reklamowy pomiędzy "Gościem Wiadomości" a "Minęła 20" co mnie bardzo zdziwiło, bo reklam w tym miejscu nie było jeszcze pod koniec poprzednich rządów PO.

W "Jedynce" punktem ramówki, w którym marzyłbym żeby nie było reklam to brak reklam miedzy głównymi "Wiadomościami", pogodą i sportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot-y jeszcze nie ruszyły, ale już widać "gwiazdę" z TVP 🤭

 

Tylko instrukcja - Jak sprawdzić ?

to dla mnie jakaś niezrozumiała, a co dopiero dla starszej osoby..

No chyba że jestem zbyt niekumaty z tej informacji.

Bo przecie kanały TVP 1,2,Info właśnie odbierają i pomyślą aa, mi działają to nie zmieniam..

 

Jeśli nie odbierasz takich kanałów jak TVP Dokument , Nauka itp. to musisz zmienić w ostateczności telewizor,

lub dokuć tuner DVB-2/ HEVC

 

Refarming-B3-12.jpg

 

https://telewizjanaziemna.pl/aktualnosci/programy-telewizji-polskiej-na-mux-3-od-polowy-grudnia-w-nowym-standardzie-nadawania-dvb-t2-hevc

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ogóle widział te spoty?

Ja tylko czytałem jakieś newsy na Wirtualnych Mediach czy innych portalach branżowych i w zasadzie tyle.

Nawet w "Wiadomościach" nic nie informują widzów. Mam wrażenie że tak naprawdę to jest obliczone na efekt zaskoczenia żeby właśnie ludzie się nie zorientowali. Tym bardziej nieprzypadkowy wydaje się splot terminów przełączenia z prawdopodobnym przejęciem władzy przez Donalda Tuska.

Pamiętajmy że nawet jak ktoś ma odbiornik zgodny z DVBT2, to i tak trzeba będzie przeskanować ponownie pasmo. Jak ktoś się na tym nie zna, to z jego punktu widzenia będzie tak jakby kanały wyłączono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP3 Gorzów na pasku cały czas jest informacja na pasku (chyba od początku 2022 roku) "Infolinia o zmianie standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej tel...". Poza tym ja też nie widziałem innych informacji.

 

Mam wrażenie jakby się z całych sił mieli trzymać starego standardu (jak RMF i Zet analogu ;) ).

Tak jak napisał @dvbtowiec powinno to być wałkowane non stop na pasku.

Mieli wiele czasu aby się na to przygotować i przemyśleć strategie. Teraz nic ich nie usprawiedliwia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasku w TVP Info lecą takie komunikaty.

Cytat

TVP zmienia standard nadawania programów: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Sport, TVP3, TVP Historia. Jeśli za pomocą anteny naziemnej odbierasz tylko te programy Telewizji Polskiej, wymień odbiornik na nowy. Więcej na stronie www.telewizjanaziemna.pl.

Cytat

TVP zmienia standard nadawania programów: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Sport, TVP3, TVP Historia. Sprawdź czy za pomocą anteny naziemnej odbierasz TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Dokument. Jeśli tak, Twój odbiornik jest gotowy na nowy standard. Więcej na stronie www.telewizjanaziemna.pl

Co ciekawe nie dopisali pozostałych kanałów Telewizji Polskiej - TVP ABC, TVP Polonia, TVP Nauka, Belsat TV.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mało było zamieszania to np: na jednym z lokalnych portali informacyjnych mamy coś takiego:

"Emisja wybranych programów TVP w starym standardzie potrwa jednak do 12 stycznia 2024 roku.  Dotyczy to kanałów TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC oraz TVP Kultura."

Pojawiły się też już paski informacyjne wyświetlane w trakcie serialu na TVP Historia o zmianie standardu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vigoo napisał(a):

TVP doprowadziła do takiego bałaganu, że niewielu jest w stanie zrozumieć o co chodzi...

Mam coraz więcej telefonów, zatem kampania zaczyna przynosić skutek. Jednak ludzie są zdezorientowani i nie wiedzą o co chodzi. Dlaczego ponownie zmieniany jest standard, skoro w ubiegłym roku były zmiany? Obawiają się konieczności ponownej wymiany sprzętu.

To co widzę, to w wielu przypadkach nie obejdzie się bez przedświątecznego objazdu klientów. A drugi raz w styczniu. Bardziej ogarniętym w obsłudze odbiorników, czasem wystarczy instrukcja telefoniczna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kampania informacyjna jak na razie poniżej przeciętnej. Pisaliśmy tutaj o tym wiele razy. Po prostu w TVP boją się powiedzieć abyś sprawdził czy masz już jakieś inne kanały (Polsat, TTV, TVN, TV Trwam, TVP Dokument, itd.) jeśli tak, to wystarczy wykonać automatyczne wyszukiwanie programów...

 

Przy okazji zmian na DVB-T2 HEVC jednak kilka obiektów zmieni częstotliwości nadawania MUX-3:
https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/polska-zmiana-czestotliwosci-mux-3-dla-6-obiektow

m.in. Konin, Iława, Radom.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy widziałem obszerny materiał na temat zmiany w krakowskim ośrodku w "Kronice" o 18:30 tuż pod końcem wydania.

Nie opisywali dokładnie co i jak należy sprawdzić, skupili się na zachwalaniu przejścia z jakości SD na HD i o tym że od dawna realizują materiały w HD, tylko na stacji czołowej są przeskalowywane do SD.

Na swoich paskach w paśmie lokalnym o tych zmianach nie piszą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...