Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@swordfish My o tym wiemy i to zrobimy, ale przeciętny szarak z zachodniej Polski tego nie zrobi i zostanie bez Kultury, ABC i Wydarzeń 24.

O ile ten ostatni nie jest powiązany z MUX3, o tyle brak Kultury i ABC od razu po zmianie standardu jest ze szkodą dla samej TVP. Strzelili sobie gola, bo spory % widzów z zachodniej Polski pozostanie na długo bez tych kanałów. 

 

@K63 Jakim modelem Sony dysponuje? 

To jest ciekawy problem, bo widzę że na forum Emitel sporo osób sygnalizuje. Coś skopali. Pewnie skorygują po weekendzie. Na pewno forum Emitel szefowie czytają. 

Chyba że jest cichy przemyślany zabieg aby 19go jeszcze raz przeskanować i orzy okazji zaprogramują się Kultura i ABC z MUX3 :D

Część odbiorców która posiada w telewizorach automatyczne wygrywanie stacji w trakcie oglądania na pewno nie odczuje zmian. Gorzej z tymi odbiorcami którzy mają dekodery. Ja na pewno będę musiał co najmniej dwa razy wgrywać sąsiadowi kanały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Jakim modelem Sony dysponuje? 

Nie wiem, bo to telewizor u klienta. Ale mam sygnał o takim samym problemie na KD-43XF8505.

 

50 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Chyba że jest cichy przemyślany zabieg

Może wiedzieli że na niektórych sprzętach tak może być i właśnie dlatego są te duble na mux-6. A jeżeli jest "wypadek przy pracy", to duble się przydają.

Tak czy siak, dla wielu cała ta zmiana prawdopodobnie nie zakończy się na jednej czy dwóch aktualizacjach listy kanałów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor JVC z 2021 roku z automatyczną zmianą kanałów, gdzie się to sprawdziło w trakcie przełączenia MUX 1 i 2 a także w trakcie dołączenia Alfa TVP czy też zmian przenoszenia kanałów jak TVP ABC z jednego MUXa na drugi. W piątek po raz pierwszy obudziłem się z brakiem sygnału pomimo automatycznego strojenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro w nocy z 18 na 19 grudnia w mojej części Polski tj. woj. mazowieckie nadajniki SFN Warszawa Raszyn-PKiN zostaną przełączone. Nareszcie będzie koniec i tylko pozostanie MUX8 w DVB-T (miejmy nadzieję że na chwilę tylko i też to ogarną do końca do DVB-T2!). :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zamieści kilka(naście) sekund strumienia przed i po zmianie to sprawdzimy. ;)

 

Ale myślę, że już się nie dowiemy. Bo jeśli ktoś potrafiłby nagrać cały strumień to i potrafiłby sprawdzić zawartość i nam napisać o ewentualnych błędach w strumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za  około 15 minut powinni wyłączyć MUX3 (DVBT MPG4). U mnie w Małopolsce ( RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA ) ostatnio gdy wyłanczali MUX 1,2,4,5 w DVBT MPG4 ,odbyło się to pomiędzy 2 a 3 minutą po północy, najpierw MUX1 następnie MUX2 i.t.d. Natomiast włączyli te MUXy ok. 3 nad ranem w DVBT2 HEVC. Zobaczymy jak będzie za raz z MUX 3. Podejrzewam ,że będzie podobnie. Mam przygotowane nagrywanie. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bloger55 napisał(a):

Dzisiaj zmiana także w Katowicach, gdzie przełączony będzie mux3 w wersji krakowskiej nadawany dla Małopolski zachodniej. Póki co brak sygnału.

Do tej pory brak sygnału wersji krakowskiej z Nadajnika Katowice/kosztowa dla Małopolski zachodniej 

Edit:jest już sygnał a go nie było jeszcze 20 min temu o 6:30 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Martin11 napisał(a):

Kraków Chorągwica- MUX 3 też już od 1:10 w DVBT2 HEVC.

Nie śledziłem tego dokładnie, ale sygnał z Chorągwicy na pewno już był w DVB-T2 HEVC o 00:40 . Wyłączenie ok 00:01

Nie było konieczności skanowania ponownego odbiorników telewizyjnych te które mam pod ręką. Wszystko jest na starych pozycjach. Być może tak samo jest na dekoderach i nie będzie dziś biegania aby przestroić ;) Jedynie wtajemniczeni muszą wiedzieć aby zamienić miejscami Kulturę i ABC z MUX6 na te z MUX3, żeby za miesiąc nie było kolejnego ustawiania.

Telewizory Kulturę i ABC dodały na koniec listy na wysokie pozycje, dekodery już tego nie zrobią i za miesiąc Kultura i Historia zniknie u tych którzy nie dokonają ponownego wyszukiwania MUX3 na dekoderach.

7 godzin temu, Martin11 napisał(a):

Mam nagranie, puszczę na YouTube .

Nic ciekawago na tym nagraniu nie będzie. Sygnał zniknął i wrócił, tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestroiłem kilkanaście telewizorów i dekoderów DVBT2 HEVC. Miałem także 3 osoby, co trzeba było założyć dekodery, bo im wystarczała tylko telewizja TVP. Prawie wszystkie telewizory  musiałem wrócić do ustawień fabrycznych i od nowa ustawiać. Gdy próbowałem np. W nowym telewizorze firmy MANTA usunąć tylko te stacje ze starego Muxa3 i ręcznie podać 22 kanał (RTCNKraków Chorągwica MUX3 ), w tedy telewizor widział te programy ponownie,  ale ich nie wyświetlał, albo raz były raz nie. Co ciekawe w opisie na Dolnym pasku np. Na TVP1 ,był widoczny opis ,że to jest jest nadal kodek H264 (MPG4), a np. Na TVP2 że jest kodek H265(HEVC). A i tak raz wyświetlał te kanały, a drugi raz był czarny ekran. Także, to się działo jak usunąłem całą listę kanałów i ponownie automatycznie dałem skanowanie. Tylko !!! Powrót do ustawień fabrycznych  załatwił sprawę i wszystko działa jak należy. Co ciekawe w dekoderach usuwałem te stacje ze starego MUXA3 ,podawałem kanał 22 i było ok. Tylko wyrzucało nowe programy z MUX3 na koniec listy, ale ręcznie się je przestawiło i jest ok. Jak szczególnie starsi ludzie mają sobie poradzić?!!!  Nie mówiąc o tym, że robią to tydzień przed ŚWIĘTAMI !!!. A także, jak wiadomo TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP KULTURA, TVP ABC , są zdublowane w MUX6, do 13.01.2024r. Także "GROCH Z KAPUSTĄ"- MASAKRA.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...