Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś tutaj pisałem że Eleven/Discovery/nc+ mogą razem iść po Ekstraklasę by przeciwstawić się CP. Wydawało się że po zakupie Eleven przez CP to będzie niemożliwe ale to zdanie z komunikatu nc+ dało mi do myślenia.

 

Ogłoszona przez Telewizję Polsat i Eleven transakcja może również istotnie wpłynąć na stabilizację lub ograniczenie stale rosnących cen za prawa do transmisji sportowych w Polsce, co będzie miało wyłącznie pozytywne konsekwencje i przełoży się na korzystniejsze oferty dla wszystkich abonentów i uczestników rynku.

 

Teraz kiedy CP jest właścicielem Eleven samodzielnie może nie startować do przetargu a poprzez właśnie Eleven w koalicji z Discovery i nc+. Dzięki temu cena nie będzie windowana do jakichś niebotycznych kwot. Eleven może dostać 2 mecze, Eurosport 2 mecze czyli na platformie CP będą dostępne 4 mecze z każdej kolejki. Chyba całkiem nieźle? I tak teraz może być z innymi prawami. Tam gdzie będzie walczył CP/Eleven, nc+ odpuści a i tak dzięki obecności Eleven na swojej platformie będzie miała daną dyscyplinę czy rozgrywki. A prawa zostaną zakupione dużo taniej niż podczas walki dwóch podmiotów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj pisałem że Eleven/Discovery/nc+ mogą razem iść po Ekstraklasę by przeciwstawić się CP. Wydawało się że po zakupie Eleven przez CP to będzie niemożliwe ale to zdanie z komunikatu nc+ dało mi do myślenia.

 

"Ogłoszona przez Telewizję Polsat i Eleven transakcja może również istotnie wpłynąć na stabilizację lub ograniczenie stale rosnących cen za prawa do transmisji sportowych w Polsce, co będzie miało wyłącznie pozytywne konsekwencje i przełoży się na korzystniejsze oferty dla wszystkich abonentów i uczestników rynku."

To zdanie oznacza, ze Eleven przestaje sypać kasą na prawo i lewo i z rynku praw sportowych ubywa jeden konkurent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie oficjalnie wiadomo kto wygra przetarg? 

 

Aż sobie kalkuluję bo priorytetem dla mnie pod kątem tv jest ekstraklasa, umowę z nc+ mam do grudnia. 

Z jednej strony wolałbym żeby została w nc+ bo świetnie opakowana, z drugiej fajnie jakby była w Polsacie bo od razu w pakiecie z LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie oznacza, ze Eleven przestaje sypać kasą na prawo i lewo i z rynku praw sportowych ubywa jeden konkurent.

 

Powinno być jak we Włoszech - bunt krajowych nadawców wobec zaporowych cen... Ciakwie się zrobi jak to kupi... Mediapro jak Serie A we Włoszech (choć sprawa nie jest przesądzona, bo ogromny bałagan tam panuje w związku z tą nieoczekiwaną ofertą) czy Ligue 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednym w Polsce to jest nie możliwe. ESA nie jest zainteresowana sprzedażą praw pośrednikom bo to de facto oznacza, że pośrednik zarazbia a nie koniecznie liga, chce to robić bezpośrednio a MPSilva jest jedynie doradcą w naszym wypadku.  Pisałem to wielokrotnie, to co jest teraz w mediach to teksty sponsorowane, patrząc na to co robią to lekki wzrost za prawa krajowe do 20% + wzrost za prawa międzynarodowe ze 2-3 razy co daje kwotę około 250 mln rocznie. Więcej to tylko marzenia raczej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat ma pakiet kontrolny nad Eleven, a Eleven startuje do przetargu w koalicji z nc+? Dobrze Cię zrozumiałem?

I co z tego że CP ma pakiet kontrolny jak umowa o wspólnym starcie Eleven/Discovery/nc+ mogła zostać podpisana z 2 miesiące temu i CP kupując Eleven musiał to zaakceptować. Tak jak musiał zaakceptować że nie ma ES4, Bundesliga jest w C+ i pewnie jeszcze paru innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam newsa. Od lutego Lotto Ekstraklasa w 4K. Spółka Live Park zapowiada kupno wozu do realizacji transmisji w tej technologii. :)

http://ekstraklasa.org/aktualnosci/ekstraklasa-live-park-z-wozem-do-transmisji-4k-uhd-hdr-13004

 

Wóz 4K HDR nadjeżdża, od lutego prawdopodobnie najlepsza liga świata także w 4K. Pięknie się zapowiada, będziemy jeszcze bardziej widzieli, że nasze kluby nie potrafią grać w piłkę, a często zawodnikom się po prostu nie chce. :D

Edytowane przez Mr. Orbita
Przenoszę do wątku o prawach do Ekstraklasy - przynajmniej tu pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jest to tylko transakcja handlowa a nie współpraca, gdyż tylko konkurencja rynkowa jest gwarantem niskich cen, gdyby NC+ i Cyfrowy Polsat powymieniały się kanałami i zaczęły współpracę (zmowę) cenową oznaczało by to właśnie wzrost cen bo na rynku mielibyśmy duopol, czyli dwóch dużych graczy umawiających się co do ceny. Mam nadzieję, że do tego nie doszło i nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam newsa. Od lutego Lotto Ekstraklasa w 4K. Spółka Live Park zapowiada kupno wozu do realizacji transmisji w tej technologii. :)http://ekstraklasa.org/aktualnosci/ekstraklasa-live-park-z-wozem-do-transmisji-4k-uhd-hdr-13004 Wóz 4K HDR nadjeżdża, od lutego prawdopodobnie najlepsza liga świata także w 4K. Pięknie się zapowiada, będziemy jeszcze bardziej widzieli, że nasze kluby nie potrafią grać w piłkę, a często zawodnikom się po prostu nie chce. :D

Dzięki zakupionej nowej technologii operatorzy tego wozu transmisyjnego będą mieli okazje przed każdym meczem pokazywać Nam panoramę miast w ultra wysokiej rozdzielczości zamiast zbliżeń jak oni ciężko trenują na murawie lub zastąpić to powinni wywiadami przed meczowymi. Wtedy i mecz obejrzymy oraz widoki na Nasze miasta w Polsce w ultra jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...