Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o fanbojstwo, ale o fakt. Canal+ w mojej opinii naprawdę dobrze opakował Ekstraklasę. Magazyny, wywiady, poziom komentatorów. Naprawdę wolę Sonię Śledź na murawie boiska w wywiadzie niż Tomka Hajtę - to są te detale. W CP możemy zapomnieć o 4K czy innych nowinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler większość ludzi jest już znudzona tym "opakowaniem", ciągłym gadaniem o największym plusie meczu i dyskusjami ciągle o tym samym.

Jeszcze w Warszawie lubimy sobie posłuchać o Legii 3/4 każdego programu, ale już reszta Polski ma z tym problem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot: Tylko, że raczej CP nie wymyśli nic innowacyjnego. Za granicą chyba też wygląda to podobnie, że gada się w kółko o tym samym. Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę na C+ to naprawdę nie pominie niczego, bo bramki, akcji z danego meczu wałkują potem przy każdej okazji. Także niech o Legii sobie gadają, ale każdy mecz przeanalizowany jest.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko w Wielkiej Brytanii, Włoszech czy Hiszpanii to jest o czym gadać :).

Ekstraklasa jakością obecnie nie zasługuje na taką oprawę jak ma i ja osobiście po obejrzeniu dużej części spotkań mam ochotę jak najszybciej o tym zapomnieć niż słuchać 1,5 godzinnych wywodów ekspertów, więc nawet jak Polsat w ogóle nie będzie robił studia to mnie to szczególnie nie dotknie.


Patrząc na komentarze na weszlo, FB itd wiele ludzi ma podobnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler większość ludzi jest już znudzona tym "opakowaniem", ciągłym gadaniem o największym plusie meczu i dyskusjami ciągle o tym samym.

Jeszcze w Warszawie lubimy sobie posłuchać o Legii 3/4 każdego programu, ale już reszta Polski ma z tym problem ;).

Z tego co pamiętam, to Polsat jak miał te ochłapy Ekstraklasy kilka lat temu, to potrafił mecz przygotować z komentatorami w dziupli i bez żadnego reportera na stadionie... :D Chyba, że już mi się coś miesza... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek nie przeszkada mi, ale nie uważam obecnie tego za żadną specjalną wartość dodaną.

Chciałbym oglądać dobre mecze, a nie tylko studio i oprawę meczu na kartoflisku jakby to była faza grupowa LM ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jaszek

Polsat uruchamiając dwa nowe całodobowe kanały sportowe Premium na pewno będzie zainteresowany tymi prawami, gdyż samą LM i LE trudno będzie to wypełnić. Tym bardziej, że Polsat też potracił trochę praw, które z reguły miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stracił wiem o f1 stracił. Tylko teraz chce tvp jak będzie jeździł Robert Kubica kupić od Eleven.

O ESA bardziej będzie chciał Nc+ jak została, ponieważ ludzie zostają w Nc+ mają ESA. Jak stracą to ma nich telewizję przejdzie do Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Np. Siatkarską Ligę Mistrzów CEV, nie będzie też miał żadnej wielkiej imprezy piłkarskiej (Euro, Mundial) gdyż te prawa do 2022 roku ma TVP, w przeszłości miał chyba tenis WTA, F1... Trochę tego jest. Nie bardzo będzie czym zapełnić kanały Premium zwłaszcza, że LM i LE też mają przerwy w rozgrywkach. Ekstraklasa na pewno by w tym pomogła :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Tylko liga mistrzów CEV i to są bardzo tanie prawa. Polskie zespoły muszą dopłacać jak grać. Najdrożej będzie stracili reprezentacji Polski. Ponieważ TVP dużo praw, a ma jeden kanał sportowy. Może się zmieni, od czerwca pójdzie do mux8 kanał TVP sport. A operatorzy nie będę chcieli płacić za ten kanał dodatkowo jak jest za darmo. Może pomysła powstanie jeszcze jeden kanał sportowy od TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

TVP ma sporo anten do pokazywania praw sportowych. Robią to w TVP Sport, TVP1, TVP2, ostatnio też w TVP3. Jest jeszcze TVP HD. Poza LM i LE Polsat nie nabył praw do najlepszego kąska - wielkiej piłki. Najważniejsze prawa ma TVP (Euro, Mundiale, te nowe rozgrywki piłkarskie) i jeszcze nc+ (Ekstraklasa, choć nie nazwałbym tej piłki wielką, ale jednak popyt na oglądanie jest). A ja - co raz jeszcze powtórzę - mam spore wątpliwości, czy LM i LE wystarczą na dwa regularne i całodobowe kanały w dodatku typu Premium. Zapewne m. in. stąd pojawiają się coraz mocniejsze głosy o tym, że Polsat bardzo chce Ekstraklasę. Byłaby ona znakomitym uzupełnieniem oferty Premium. Nie mówiąc już o druzgocącym ciosie w konkurencję.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tych kanałach tylko kasami nie ma live tylko a wolno antenę mają.

A do LM i le to będę jeszcze takie 4 kanały vod i 2 kanały premium dla tych rozrywkach sumie. Jak będzie ekstraklasa to było fajnie. Czas pokaże. Słyszałem nie mogą bardzo reklamować praw, bo mają jeszcze Nc+ prawa.

Nc+ by odeszło sporo osób, co lubią ESA.

Edytowane przez Gebius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Te 4 kanały to będą jako dodatkowe, włączą na mecz i wyłączą. Ale dwa nowe koncesjonowane kanały - Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 - będą musiały nadawać 24/h 7 dni w tygodniu. I coś będzie musiało zapełnić ramówkę tym bardziej, że nie ma być tam reklam, więc i cena za nie będzie znacząca. LM i LE to tylko wtorki, środy i czwartki, prawda? Ekstraklasa doskonale wypełniłaby pozostałe dni, zwłaszcza weekendy. Osoby decyzyjne w Polsacie na pewno zdają sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Chcieli zdobyć seria a, tylko się ostatniej chwili wycofał Polsat. Czas pokaże co tam będzie. Kiedyś bardziej miałem czas oglądać mecze, parę meczy na tydzień. A nasza liga mnie nie interesuje tylko seria a. Tylko moje zdanie każdy ma inne. Nie lubię jak coś mają i nie dają live, a mają wolna antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

No jak nie uda się Polsatowi zdobyć Ekstraklasy, to będą musieli rozejrzeć się za jakąś dobrą zagraniczną ligą, żeby zapełnić weekendy. Niestety nie orientuję się, które atrakcyjne prawa będą się wkrótce kończyć.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Ligue 1 jest raczej za słaba na kanał Premium. Wkrótce jednak chyba przetarg na Premier League, czyż nie? Czy już był? W skrócie - albo Ekstraklasa, albo solidna zagraniczna liga (angielska, włoska, niemiecka, hiszpańska, przy czym część praw została już sprzedana na kolejne lata i nie ma szans), tylko w ten sposób uda się uatrakcyjnić pasma weekendowe kanałów Premium Polsatu Sport.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...