Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Vaniliovsky napisał:

Za taką kasę którą Canal+ musi wydać na prawa pewnie pakiecik Canal+ podrożeje od 2023r :P

 

 

6 godzin temu, bgmnt napisał:

Może tak być. Poprzednio było 200 mln. za sezon i musieli się podzielić z Polsatem żeby to sfinansować, plus jeszcze 50 mln. od TVP.

Cieszy, że na rynku pozostanie konkurencja i różnorodność, ale za 300 baniek i bez ofert konkurencji to mocno pyrrusowe zwycięstwo.

Czego nie wydali na Premier League, to wydali na Ekstraklasę, więc w praktyce zmieścili się w budżecie.

6 godzin temu, cidik napisał:

nie wiem co gorsze...przegrac przetarg, czy wyłożyć 50 procent więcej mimo braku konkurencjj. Marketing wg Canal+ emoji1787.png

A mieli wybór? Musieli wygrać ten przetarg, a konkurencja przynajmniej ze strony Viaplay była w zasadzie pewna. Przetarg to nie licytacja, więc nie mogli wiedzieć, kto w nim startuje, i jaką ofertę złożył. Zwycięstwo przez walkower może pozostawić pewien niesmak związany z kwotą, którą muszą zapłacić, ale najważniejsze dla nich, że nadal mają te prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma krzak "chcemy być pierwsi" nie złożyli oferty, ojej jak mi przykro:D
A już tyle osób pożegnało c+
Już tu pisało wiele osób, że Viaplay stać
To muszę stać ale jakoś ich to nie interesowało :D
firma krzak która powstała 3 lata po Canal+, chciałeś być zabawny, ale znów nie wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neo_patryk napisał:

nie mogli wiedzieć, kto w nim startuje, i jaką ofertę

Nieprawda, przetarg był otwarty i każdy miał wiedzieć ile kto proponuje.

10 godzin temu, cidik napisał:

firma krzak

To wciąż dla nas firma krzak :)

Przyszli, chcieli rządzić i dzielić (nie interesuje nas 2 miejsce). 

Pogadali o ekstraklasie po czym nie złożyli nawet oferty 🤣

A tu już było gadane, że Viaplay wygra w cuglach bo C+ nie stać a Viaplay stać. 

 

Dla C+ ekstraklasa to oczko w głowie. 

Dobrze, że zostaje u nich bo dostęp do canal+ jest niemal globalny w naszym kraju. 

 

No i robią to dobrze i dobrze płacą ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli o coś powalczyć po utracie PL a wiadomo że polskiego widza najbardziej przyciąga ekstraklasa ja z całej ekstraklasy najcześciej oglądam ligę+ ekstra choć bez Smoka i Sławomira ten program już nie jest taki sam......aczkolwiek gdybym mieszkał w mieście który ma ekstraklasowy klub to pewnie bym oglądał i na takich widzów liczy C+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT, bo widzę że pojawiło się trochę postów krytykujących ESA.  :)

Ja ESA (poprzednio 1 liga) ogladam od 1996 roku z przerwami. Najpierw drugie połowy meczów pokazywane w TVP 2 (ktoś to pamięta?), później magazyny z bramkami na kanałach TVP później na TVN-ie, oraz mecze domowe Wisełki i to co było odkodowane na C+ (celowo i przez pomyłkę), później to co w sublicencji miały Polsat Sport, później Eurosport 2 i nSport+ a teraz ESA ogladam na C+ Sport 3 (i 4), oraz TVP; więc nie mogę się zgodzić że ta liga to pomyje.  ;) Oweszem często zdarzają się nudne mecze, ale są również i takie perełki jak Śląsk - Zagłębie (4:4) z przed chyba dwóch lat. :) Tak więc liga jaka jest taka jest, ale całkiem spoko jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bez znaczenia, w kontekście Ekstraklasy jako produktu, że jeden, dwóch, albo i nawet dziesięciu użytkowników forum stwierdzi, że ESA jest warta 0 zł, nie da się tego oglądać i w ogóle co to za liga.

 

Rodzime rozgrywki zawsze będą miały mniejszą lub większą oglądalność, czy komuś się to podoba, czy nie. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Paweł 68 napisał:

Viaplay pokazał jaka jest wartość polskiej piłki kopanej, dokładne 0 złotych. 

No tak lepiej kupywać egzotyczne rozgrywki których niewielu potrafi przeczytać drużunę bo pierwszy raz o niej słyszy. Tam jest  wartość i jakie zainteresowanie meczami🤣

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek79 napisał:

@cidikPamiętam jak w latach 1993-94 mecze Legii transmitował lokalny Top Canal.

Prawdopodobnie nielegalnie, ponieważ wtedy przepisy o prawach autorskich były nieuregulowane.

 

12 minut temu, czerstwy napisał:

No tak lepiej kupywać egzotyczne rozgrywki których niewielu potrafi przeczytać drużunę bo pierwszy raz o niej słyszy. Tam jest  wartość i jakie zainteresowanie meczami🤣

Np. Premier League :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie mają hurtem (jak i Premier League) razem ze skandynawskimi odpowiednikami, więc mogę porównywać jedno do drugiego ze względu na sposób pozyskania praw. Poza tym w pewnym sensie sprawdziło się to co pisałem (że raczej prawa zgarnie C+, tylko nie spodziewałem się, że Viaplay w ogóle nie wystartuje i że tak szybko sprawa się rozstrzygnie), ale przewidziałem, że prawa będzie mieć C+. Widocznie Ekstraklasa to produkt nieatrakcyjny, jeżeli chodzi o Skandynawię.

 

Dlaczego do listy nie dopisałeś Pucharu Narodów Afryki, jak to wszystko prawdopodobnie jest w jednej paczce?

 

Poza tym 300 mln zł przy takiej inflacji to żaden wielki sukces dla Ekstraklasy. Wydaje się, że C+ powinien pomyśleć o innym sposobie zmonetyzowania praw, bo nie każdy potrzebuje 4K, a Ekstraklasę i wiele innych praw sportowych można nabyć za pomocą Polsat Box GO.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym, żeby Canal+ wygrał prawa do Premier League, niż do Ekstraklasy, ponieważ liga polska nie interesuje mnie wcale. Nie mniej jednak, mam świadomość, że w Polsce to rodzima liga ma najwięcej zwolenników i choć sam tego nie rozumiem, to w pełni szanuję, że większość może mieć inne gusta. Co do samego przetargu, wbrew tendencyjnym opiniom paru miłośników pseudo-streamingu spod znaku Viaplay, Canal+ utarł nosa Szwedom i trzeba to uczciwie przyznać :)

Gdy zaczął się przetarg, to paru "ananasów" z tego forum dałoby się pokroić, że Viaplay wygra w cuglach, a teraz, gdy już wiadomo, że Ekstraklasa zostaje w Canal+, to zmieniają narrację, wciskając kit, że "Viaplay'owi nie zależało na tak 'dziadowskich' prawach" - nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że tego typu zmiana zdania, czyni z tych kilku forumowiczów ludzi kompletnie niewiarygodnych w swoich opiniach? ;)

Reasumując, moim zdaniem, Viaplay nie wystartował do tego przetargu nie dlatego, że nie chciał, tylko w obawie przed praktycznie pewną porażką z Canal+ :D

Powiedzmy sobie szczerze... Canal+ jest niemalże symbolem Ekstraklasy. To ta stacja wpompowała przez dekady ogromne pieniądze do polskiej piłki. To ta stacja potrafiła słabą kopaninę pięknie "opakować", czyniąc z niej produkt premium. To ta stacja pokazuje piłkę, zarówno w kanałach linearnych, jak i w serwisie streamingowym, dając ludziom wybór, a nie narzucając perfidnie jedną jedyną formę przekazu. Viaplay, jako serwis o beznadziejnej jakości i przycinających się streamach, powinien się uczyć od Canal+, czerpiąc wiedzę garściami, ponieważ na tę chwilę nie dorastają stacji Canal+ do pięt :)

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cambos napisał:

Reasumując, moim zdaniem, Viaplay nie wystartował do tego przetargu nie dlatego, że nie chciał, tylko w obawie przed praktycznie pewną porażką z Canal+ :D

Moim zdaniem ktoś tam pomyślał o wielu rynkach i wyszło, że się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kisiel95 napisał:

Moim zdaniem ktoś tam pomyślał o wielu rynkach i wyszło, że się nie opłaca.

@kisiel95 Nie sądzę. To nie jest tak, że Viaplay zawsze kupuje prawa na wszystkie "swoje" rynki. Oni, owszem, mają taką tendencję, ale w niektórych przypadkach oferta sportowa różni się u nich w zależności od kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...