Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spółka zarządzająca piłkarską Ekstraklasą w ramach przetargu zaoferowała prawa do transmisji piłkarskich rozgrywek przez cztery sezony: od 2023/24 do 2026/27. Termin składania ofert upłynął z końcem czerwca br., a firma informowała, że rozesłała zaproszenia do przetargu do 25 podmiotów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

 

Jednym z nich był Canal+ Polska, nadawca stacji premium Canal+ i operator Platformy Canal+. - Złożyliśmy ofertę, przetarg trwa - mówi nam Edyta Sadowska. Nadawca najwyższą polską ligi piłkarską pokazuje nieprzerwanie od 1995 r., początkowo tylko w telewizji, od kilku lat także online.

 

Według nieoficjalnych informacji Canal+ może być jedynym oferentem, który zdecydował się na zakup praw do meczów Ekstraklasy na kolejne lata. Barierą dla wielu podmiotów mogą być ogromne środki, które trzeba będzie zapłacić. Przed przetargiem mówiło się, że pełen pakiet transmisji może kosztować nawet 300 mln zł. - Nie mogę powiedzieć dziś ile położyliśmy na stole, ale jest to kwota znacząco wyższa niż w ubiegłych latach - mówi Sadowska.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ekstraklasa-przetarg-canal-jaka-oferta-edyta-sadowska

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje opadły, i koniec medialnych wróżek, że to niby TVP przejmie Ekstraklasę 😄

 

Ale przy okazji ile ja się naczytałem tutaj, że (niby gigant) Viaplay ma pieniądze na Ekstraklasę, bo przecież kupuje niemiecką czy angielską, a Canal+ to niech się zwija z Polski. Teraz okazuje się, że Viaplay płacze do UE, bo na rynku europejskim nie radzi sobie z konkurencj ze strony amerykańskich gigantów (Netflix, HBO, Disney+). A biedczaki tyle zainwestowali w sport, między innymi w Polsce, bo przecież ci co oglądali Lewego w Eleven Sports teraz się rzucą do interneciku 🤣

 

Także już chyba nie muszę się powtarzać. Ceny praw sportowych lig zagranicznych to zupełnie inna bajka. Canal+ nie przegrało angielskiej ligi, bo dawało mało. Po prostu liga angielska uznała, że wybiera partnera, który zamyka piłkę do internetu, a jednocześnie jedna umowa daje sprzedaż na kilka rynków jednocześnie. Anglicy czy Niemcy mają w nosie, gdzie na rynkach zagranicznych pokazywane będą ich ligi, bo nie mają one nigdy takiej popularności jak na rynkach rodzimych.

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byly fejki celowo rozpuszczane, zeby podbic cene kopaniny.

a ze pare pelikanow tutaj to lyknelo to inna sprawa. szkoda ze nie pomysleli ze rozpuszczajac fejki podcinaja galaz na ktorej siedza. im drozsze prawa tym drozsze abonamenty, tym bardziej rozbite prawa u roznych dostawcow i zeby miec wszystko trzeba kupic iles uslug.

tak jest przy kazdym przetargu, juz poprzednio szejki mialy sypac petrodolarami i do dzis szejkow nie widac.

za to sie mozna posmiac z tych, co pisali ze bein wchodzi do polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 11:06, muza_tv napisał:

Emocje opadły, i koniec medialnych wróżek, że to niby TVP przejmie Ekstraklasę 😄

 

Ale przy okazji ile ja się naczytałem tutaj, że (niby gigant) Viaplay ma pieniądze na Ekstraklasę, bo przecież kupuje niemiecką czy angielską, a Canal+ to niech się zwija z Polski. Teraz okazuje się, że Viaplay płacze do UE, bo na rynku europejskim nie radzi sobie z konkurencj ze strony amerykańskich gigantów (Netflix, HBO, Disney+). A biedczaki tyle zainwestowali w sport, między innymi w Polsce, bo przecież ci co oglądali Lewego w Eleven Sports teraz się rzucą do interneciku 🤣

 

Także już chyba nie muszę się powtarzać. Ceny praw sportowych lig zagranicznych to zupełnie inna bajka. Canal+ nie przegrało angielskiej ligi, bo dawało mało. Po prostu liga angielska uznała, że wybiera partnera, który zamyka piłkę do internetu, a jednocześnie jedna umowa daje sprzedaż na kilka rynków jednocześnie. Anglicy czy Niemcy mają w nosie, gdzie na rynkach zagranicznych pokazywane będą ich ligi, bo nie mają one nigdy takiej popularności jak na rynkach rodzimych.

 

Dokładnie.

Viaplay nie jest żadnym gigantem. To niszowa platforma, która ma we wszystkich krajach ze swojego portfolio w sumie mniej abonentów, niż taki Polsat w Polsce.

Podejrzewam, że może i chcieli przejąć Ekstraklasę, ale jak cena za prawa zaczęła oscylować w granicach 65 mln euro za sezon, to najnormalniej w świecie odpuścili, bo nie było ich stać.

Podejrzewam, że za wszystkie prawa, które kupili zapłacili znacznie mniej niż wynosi opłata za jeden sezon Ekstraklasy. Zwłaszcza, że kupowali w pakiecie internetowym na kilka krajów.

 

Edytowane przez tomciu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 11:06, muza_tv napisał:

Także już chyba nie muszę się powtarzać. Ceny praw sportowych lig zagranicznych to zupełnie inna bajka. Canal+ nie przegrało angielskiej ligi, bo dawało mało. Po prostu liga angielska uznała, że wybiera partnera, który zamyka piłkę do internetu, a jednocześnie jedna umowa daje sprzedaż na kilka rynków jednocześnie. Anglicy czy Niemcy mają w nosie, gdzie na rynkach zagranicznych pokazywane będą ich ligi, bo nie mają one nigdy takiej popularności jak na rynkach rodzimych.

Ale my nie musimy czytać tego steku bzdur i domniemań w twej strony.

Jak śmiesznie brzmią zaklinania jakiegoś kibica, że on wie co jaka firma, ile ma kasy, co planuje i jakie ma priorytety.

Ta wiedza jest bliska zeru co wielokrotnie uwidaczniało się w faktach. A jak ktoś łykał baję o zainteresowaniu TVP cała Ekstraklasą to może poszedłby zmienić pieluchy.

Poplatanie z pomieszaniem. Jak stąd do nieba od rzeczywistości.

Pusty smiech ogarnia kiedy ktoś skleca poglad, że C+ odpuścił, a PL chciała zmienić partnera.

Jak to się ma do waszych słów o wieloletniej i preferowanej przez PL współpracy z C+ z lat ubiegłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pawop napisał:

Chyba żartujesz.

Może i żartuję. Ale przedstaw swoje argumenty na to, że Viaplay nie jest niszową platformą i miało odpowiedni budżet na zakup Ekstraklasy.

W końcu, z tego na co się kreujesz jesteś insiderem i masz wszystkie newsy z pierwszej ręki i wszystko wiesz najlepiej ;)

 

No i aby nie było: Nie oczekuję od Ciebie konkretnych danych. Tylko zarys. Trochę bardziej szczegółowy niż wiedzą bardziej dociekliwi forumowicze.

Edytowane przez tomciu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Ciągłe obrony tego dziwnego, skandynawskiego tworu z beznadziejną jakością obrazu na tym forum już są śmieszne. Amazon, DAZN to są wielkie, uznane firmy, ale na pewno nie Viaplay.
Jaka obrona? Zwykłe fakty. Gdyby chcieli kupić to by jakąś ofertę złożyli, podobnie jak TVP czy Polsat.

Nigdy nie wierzyłem, że Viaplay może kupić Ekstraklasę, za duże koszty, za niski abonament. C+ ma ARPU ok 60 PLN i 2.5 mln abonentów. Różnica jest zasadnicza. Viaplay nie było po prostu stać na naszą ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Jaka obrona? Zwykłe fakty. Gdyby chcieli kupić to by jakąś ofertę złożyli, podobnie jak TVP czy Polsat.

Nigdy nie wierzyłem, że Viaplay może kupić Ekstraklasę, za duże koszty, za niski abonament. C+ ma ARPU ok 60 PLN i 2.5 mln abonentów. Różnica jest zasadnicza. Viaplay nie było po prostu stać na naszą ligę.
 

W odwracaniu kota ogonem jesteś mistrzem. Nikt w tym temacie nie może się z Tobą równać. 

 

Viaplay po prostu okazało się za cienkie na duze korpo, któremu na maksa zależało na pozyskaniu konkretnych praw

Edytowane przez tomciu
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ochłoń, to że nie rozumiesz co piszę, to nie moja wina. Na początku przetargu pisałem, że wolałbym żeby Ekstraklasa została w C+
C+ musiał kupić, bo straciłby sporo abonentów, chociaż nie uważam żeby oznaczało to ich upadek. Inni nadawcy uznali, że im się to nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

Nie reaguj agresją na moją opinię, która nie jest zgodna z Twoją linią.

Jak na razie, to nie odniosłeś się do mojego konkretnego pytania, tylko dalej odwracasz kota ogonem. 

 

Przedstaw mi konkretne dane i udowadnij, że nie mam racji, albo zamilczasz w tym temacie. Nie lubię hipokryzji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arkon napisał:

Spoko, może masz rację. Ja tylko żałuję, że Anglicy mają w nosie Polskę i sprzedali Viaplay prawa. Bundesligę i inne ich prawa mam w nosie, ale ligi angielskiej żal w takiej jakości.

Może poczekajmy i ocenimy tą "jakość"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się ku tezie , że Polsat, Viaplay czy TVP nie chcieli kupować głównego pakietu ekstraklasy, ponieważ doszli do wniosku, że ta liga nie jest aż tyle warta.To twierdzenie prezesa ekstraklasy, że jest niby takie zainteresowanie miało w miarę możliwości wywindować cenę i było moim zdaniem blefem, a C+ po prostu musiało złożyć ofertę. To była ich ostatnia deska ratunku. Patrząc na galopującą inflację , te 300-310 milionów będzie za kilka lat warte tyle, ile obecny kontrakt.

Apropo kosztów, czytałem jedną z wypowiedzi działacza  Widzewa. Sens był mniej więcej taki, że to co dla nich 3 lata temu było finansowym sufitem, w tym roku jest podłogą. To pokazuje jak wzrosły koszty drużyny choćby na średnim ekstraklasowym poziomie. A przypomnę, że Widzew rok po roku sprzedaje po 16 tysięcy karnetów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dyskusja wyszła od tego, że Viaplay nie było stać na Ekstraklasę bo to niszowa platforma. Grupa NENT publikuje kwartalne sprawozdania finansowe, każdy kto jest zainteresowany może sprawdzić jaki przychód generują i na tej podstawie sam może sobie odpowiedzieć na pytanie czy stać ich było. Tylko to, że kogoś na coś stać to jedno a czy jest sens coś kupować to drugie. To, że zrezygnowałem z C+ nie oznacza, że mnie na niego nie stać. 

Te prawa są okropnie przepłacone co C+ jasno dał do zrozumienia tworząc specjalne kanały i dając je konkurencji. No ale oni byli na musiku, już wystarczająco dużo stracili a Ekstraklasa to obok Ekstraligi żużlowej ich koń napędowy. Viaplay nie musiało tego kupować i najwyraźniej wyszli z tego założenia co ja, skoro nie wystartowali w przetargu.

Edytowane przez mrozio11
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...