Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście mam od 2 miesięcy Polsat Box GO na dekoderze Canal+Box i wszystko chodzi świetnie. I za 40zł mam prawie wszystko. Plus Ligę, Ekstraklasę, Fortuna 1 Liga, Ligę włoską, hiszpańską itp... jakby dobrać jeszcze Canal+ to już więcej nie trzeba :P

 

Także chyba bardziej opłaca się mieć Polsat BOX Go za 40zł dla Ekstraklasy i nie tylko niż płacić za samą ekstraklasę 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cidik napisał:

widać to w ofercie Canal+. Chcesz mieć Ekstraklase bez zobowiązania i sat, proszę bardzo... Canal+ Sport 3 i 4 do dokupienia za 35 zł miesięcznie, a do tego i tak w podstawie jakiś śmieciowy pakiet
 

Ale cały czas jest promocja (nie wiem może to ich błąd) i rzeczywista cena to 25zł a jeszcze możesz rozłożyć to na 2 miesiące (albo 2 i pół nawet) więc wychodzi mniej niż 12,50zł za miesiąc. Na prawdę frytki i kola teraz jest droższa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, shevchenko1987 napisał:

Bez-tytu-u.jpg

 

Ta liga nie jest warta żadnych pieniędzy. Patrz wyżej ;)

I teraz porównać cenę praw TV do tych lig. Jestem pewien, że cena za ekstraklasę jest wyższa niż za pozostałe ligi razem wzięte, a poziom zbliżony :)

Edytowane przez slamer82
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 22:18, Pawop napisał:
W dniu 12.07.2022 o 19:45, tomciu napisał:
@Pawop
Wszystkich słów użyłem świadomie.
Po prostu przestań śmiesznie odbijać piłeczkę. Zamiast tego proszę Cię o odpowiedź na pytania, które wcześniej Ci zadałem.

Jakie Ty pytanie zadałeś?

 

Tylko nie pisz mi, że Viaplay (wcześniej NENT) żyjące na kredyt i mające cztery razy mniej abonentów niż grupa Canal+ (piszę w skali globalnej) było w stanie cokolwiek podskoczyć. Napinki jedno, życie drugie. Eleven też z wysokiego C startował. Jak skończył wszyscy widzą. Z resztą na głównej Satkuriera wisi news, że DAZN chce kupić resztki tego co z nich zostało:

 

https://satkurier.pl/news/219389/dazn-chce-przejac-grupe-eleven.html

 

 

W dniu 12.07.2022 o 21:11, slamer82 napisał:

Coraz bardziej skłaniam się ku tezie , że Polsat, Viaplay czy TVP nie chcieli kupować głównego pakietu ekstraklasy, ponieważ doszli do wniosku, że ta liga nie jest aż tyle warta.To twierdzenie prezesa ekstraklasy, że jest niby takie zainteresowanie miało w miarę możliwości wywindować cenę i było moim zdaniem blefem, a C+ po prostu musiało złożyć ofertę. To była ich ostatnia deska ratunku. Patrząc na galopującą inflację , te 300-310 milionów będzie za kilka lat warte tyle, ile obecny kontrakt.

Apropo kosztów, czytałem jedną z wypowiedzi działacza  Widzewa. Sens był mniej więcej taki, że to co dla nich 3 lata temu było finansowym sufitem, w tym roku jest podłogą. To pokazuje jak wzrosły koszty drużyny choćby na średnim ekstraklasowym poziomie. A przypomnę, że Widzew rok po roku sprzedaje po 16 tysięcy karnetów.

 

Polsat, a tym bardziej TVP nigdy w tym przetargu nie były konkurencją dla C+. Tak samo jak C+ nie chciał za wszelką cenę wygrać LM. Od dłuższego już czasu można zauważyć symbiozę i nieoficjalny podział praw pomiędzy platformami na polskim rynku.

Ok, zdarzają się meteory w stylu Eleven, a teraz Viaplay, ale szkielet pozostaje ten sam.

Popatrz sam: Niezależnie, którą masz platformę to i tak masz dostęp praktycznie do wszystkiego. W C+ LM, w Polsacie Ekstraklasę i żużel. Fakt za dodatkową opłatą, ale mając abonament, to są znikome różnice.

Canal+ złożył ofertę jaką złożył. Myślisz, że w Viaplay nie wiedzieli ile ciche konsorcjum Polsat, C+ i TVP są w stanie zapłacić, skoro informacje o tym latały publicznie po internecie? Po prostu okazali się za krótcy i tyle. Mam tu na myśli zarówno finanse  jak i stronę techniczną całego przedsięwzięcia.

Canal+ wygrał oficjalnie. Teraz odpowiednio podzieli się z pozostałymi i wszyscy będą zadowoleni. Identycznie jak przy poprzednim przetargu.

 

22 godziny temu, cidik napisał:

Pod względem finansowym Ekstraklasa to ponoć 7 liga w Europie, a pod względem sportowym 40 któraś

 

28 jak coś. Zweryfikuj zanim bzdury napiszesz:

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php

 

Co i tak nie zmienia faktu, że jest to miejsce "ogurkowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Ekstraklasa rozczarowana. Nie tego spodziewała się po Canal+".

"Oferta od Canal+ jest określona ramami czasowymi i stacja oczekuje rozstrzygnięcia sprawy do końca września".

 "13 września kluby mają zdecydować co zrobić z ofertą Canal+".

 

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,28890057,ekstraklasa-rozczarowana-nie-tego-sie-spodziewala-po-canal.html#s=SNO_Img_3

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluby płaczą, że dostaną zbyt "mało" pieniędzy od C+ (tj., że liczono na znacznie więcej kasy). Jest to żenujące podejście, patrząc jak te pieniądze są marnowane, co najlepiej obrazują "sukcesy" polskich klubów na arenie europejskiej (coraz większe pieniądze z C+ idą w parze z coraz gorszymi wynikami w europejskich pucharach).

 

Gdyby nie hojność ze strony C+, to ze strony konkurencji mogliby nie dostać nawet połowy tego co dają Francuzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest patowa - Ekstraklasa nie może żyć bez Canal+ i vice versa ;).

Jeszcze teraz zmiana prezesa w TVP też jest im nie na rekę, bo nowy, w przeciwieństwie do Kursiego może nie chcieć pakować kasy w prawa do spotkań, które ogląda mniej osób niż powtórki Rancza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300mln zamiast 240, co i tak oznacza spory wzrost i jeszcze im mało. Niech najpierw dają jakieś argumenty za podwyżką. Na arenie międzynarodowej poprawy jak nie było tak nie ma. Odpadamy z Ligi Mistrzów w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej. Żeby nie nowe rozgrywki pucharowe to pewnie wcale by nas nie było na szczeblu miedzynarodowym. A i tak z czterech drużyn - dalej gra tylko jedna. Żenada. I jeszcze mowa o "rozczarowaniu". Niech najpierw dadzą coś od siebie. Póki co dodali dwa zespoły ekstra - nie wiadomo po co. Chyba tylko po to, by znalazł się jakiś argument na siłę dla większej kasy za prawa. W końcu spotkań do pokazania jest więcej. Poziomu to jednak nie podnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta ze strony C+ jest i tak zbyt hojna. Zapewne dlatego, że skutecznie posłużono się ściemą, że Viaplay jest gotowa wyłożyć wielkie pieniądze za prawa transmisyjne do Ekstraklasy. Drugi raz Francuzi nie dadzą się nabrać (przy nowym rozdaniu na pewno nie zaoferują większej kasy, a prędzej mniej i to znacząco mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...