Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie dysku nie ma co narzekać. Timeshift automatyczny, chodzi bez zająknięcia. Ale... centralnym tunerem u mnie znów 8900 a TT jako backup.Niestety nie mogłem przyzwyczaić się do ostrości obrazu w TT na kanałach SD. Prawdopodobnie trafi na znany portal aukcyjny - może ktoś bardziej doceni jego uroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu-es wyślij jak pojedziesz na urlop. Ja oddałem do Vobisu równo dwa tygodnie temu. Tuner jest w serwisie, jeszcze nie był nawet ruszony :/ Nie odpowiadają kiedy zrobią, tylko że mają na to 14 dni roboczych od dnia dostarczenia do serwisu i koniec gadki.

 

Nie mają 14 dni roboczych tylko 14 dni kalendarzowych od dnia w którym trafił do serwisu. Miałem podobną sytuacje, co prawda z innym towarem, ale zaczerpnąłem rady u rzecznika praw konsumenckich. Dzięki temu reklamacja została uznana. 14 dni kalendarzowych liczonych jest również od oddania w miejscu zakupu, czyli np. w VOBIS. Ja miałem tak, że oddałem produkt do reklamacji i w między czasie było jakieś święto, rzecznik praw konsumenckich kazał mi czekać aż minie 14 dni i podjechać do sklepu gdzie kupowałem towar. Próbowali mi wpierać, że było święto i ten dzień się nie liczy, ale nie mieli racji, oddali mi pieniądze. Mi o to chodziło akurat. Ale w Twoim przypadku pogonił bym ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadki o 14 dniach roboczych to szkoła orłów z centrali w Poznaniu. Ustawa mówi zupełnie coś innego, z nimi trzeba od razu z grubej rury.

Jak usterka wystąpiła w ciągu 6 miesięcy od momentu zakupu to na podstawie USTAWY należy reklamować na niezgodność towaru z umową i ŻĄDAĆ wymiany na towar wolny od wad. Wtedy będą latać na wysokości lamperii. MM ma takie zasady że jak ktoś się powołuje na ustawę to mu dają od razu nową sztukę i żądają zwrotu kasy od dostawcy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ADMINA: Proszę połączyć posty jeśli to możliwe.

Mam pytanie o moduł TnK HD. Jak jest naprawdę z jego działaniem? Co prawda TT jest na liście dekoderów, które ten moduł obsługują ale np. Ariva 200 też tam jest, a o współpracy tych urządzeń naczytałem się juz wiele złych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z jedną z dwóch Ariv TT które posiadam, i to z z ledwo miesięczną sztuką! Problem polega na tym, że nie da się jej wyłączyć oraz włączyć gdy TV jest wyłączony! Może jaśniej postaram się to wytłumaczyć: Włączam TV, gdy się włączy włączam ARIVE, wszytko pięknie śmiga, następnie wyłączam Arive i gdy pokaże się zegar wyłączam TV i również jest wszytko w porządku. Ale gdy zacznę tak: włączam Arive a po niej TV, Ferguson albo się nie włączy a jak już się włączy to brak sygnału jest, i identycznie jest gdy najpierw wyłączam TV a później chce wyłączyć ARIVE to niby się wyłączy ale nie ma już na jej wyświetlaczu zegara, i przy następnym uruchomieniu jest z nią problem, taki jak w sytuacji wcześniejszej, czyli brak sygnału. Sytuacja jest identyczna gdy wypnę kabel HDMI. Wymiana kabla nie pomaga. Co myślicie? Oczywiście ustawienia fabryczne przywracałem, wgrywałem soft nic nie pomaga. Na szczęście druga ARIVA działa i mam jeszcze zapasowy 8900HD USB, do którego wgrałem Firmware Hivone. Jeśli macie jakieś rady, lub czy ktoś miał podobny problem proszę napisać, inaczej na początku tygodnia wysyłam go do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie co ja kupiłem tj. 599 zł to jeszcze się opłaca się go trzymać. Ma kilka niedoróbek: start nagrywania po kilkunastu sekundach, czuły na posiadaną instalację - u mnie jest konwerter quad i 2 połaczenia idą do nboxa który zakłóca pracę na 11258H dvb-s2 czy 11411 dvb-s2 (skoki sygnału,szatkujący obraz), problem z ostrością obrazu (gorszy od HF 8900).

U mnie podczas oglądania też występują stopklatki, co jakiś czas, głównie na kanałach HD. Timeshift mam wyłączony, nie nagrywam danego programu. Co to może być? Wysyłać jeszcze raz do serwisu czy tak jak pisze markar to już urok tego tunera? Dysk mam wymieniony, sygnał z anteny wydaje się OK.

Instalacja z dwoma przełącznikami DiSEqC (4/1 i 2/1), kable dochodzące do obydwu wejść w tunerze są "przedłużane" za pomocą beczki i dwóch F-ek i może to od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też co jakiś czas stopklatki, timeshift włączony,diseqc 8/1 Axing. Zmodyfikowałem instalację (wywaliłem innego diseqca-) i nbox już nie zakłóca. Może to kwestia czytnika i "łapania" uprawnień ? A może przez wyłączone komunikaty modułów bo przy włączonych ciągle wywalał błąd Cryptoworks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do znajomego i podłączyłem do instalacji z jednym konwerterem i przez ok. pół godziny nic, na żadnym kanale HD nie było zakłóceń. Mam też Axinga (4/1) ale myślę, ze to jednak przez kable i te "przedłużki". Jak się ociepli to je zmienię, drugi DiSEqC też na Axinga i się zobaczy. Mam nadzieję, że tuner jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w kilu tresciwych zdaniach czy warto go kupic (500gb) dla cyfry plus ,konwenter quad i chyba zdecyduje sie na MR i mysle teraz nad drugim dekoderem bo mam juz arive 100 e .Czy warto kupowac za taka kase arive tt hd pvr czy nie warto w sumie wszystkie filmy sa i tak wielokrotnie powtarzane a problemow z tym dekoderem wynalezliscie naprawde wiele a znajac moj charakter to jezeli by sie one potwierdzily to ten dekoder moze wyleciec przez okno a wiec warto czy nie czy lepiej jakis inny za podobna cena prosze o konkretne odpowiedzi i zgory dziekuje

pozdro dla wytrwalych

ps.problem zniknie jesli cyfra da mi pace pvr za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od okolo 3 dni mam brak sygnalu tylko na kanale HBO HD, wszystkie pozostale kanaly sd i hd chodza w jak najlepszym porzadku. Wie może ktos co jest przyczyna nie dzialalacego kanalu hbo hd. Dodam ze na poczatku bez problemu odbieralem ten kanal.

 

 

Pozdrawiam

 

przełącz na kanał HBO HD wejdź do menu - instalacja - ręczne przeszukiwanie - i zmień code rade na 3/4 (teraz tam masz bodajże 2/3) sprawdź czy masz częstotliwość 12265, jeśli tak i zmieniłeś code rade to daj przeszukaj i już powinno być OK:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w kilu tresciwych zdaniach czy warto go kupic (500gb) dla cyfry plus ,konwenter quad i chyba zdecyduje sie na MR i mysle teraz nad drugim dekoderem bo mam juz arive 100 e .Czy warto kupowac za taka kase arive tt hd pvr czy nie warto w sumie wszystkie filmy sa i tak wielokrotnie powtarzane a problemow z tym dekoderem wynalezliscie naprawde wiele a znajac moj charakter to jezeli by sie one potwierdzily to ten dekoder moze wyleciec przez okno a wiec warto czy nie czy lepiej jakis inny za podobna cena prosze o konkretne odpowiedzi i zgory dziekuje

pozdro dla wytrwalych

ps.problem zniknie jesli cyfra da mi pace pvr za free

Zależy za ile masz zamiar go kupić. W cenie 599 zł, w której udało nam się tu z dwoma kolegami nabyć, jak najbardziej się opłaca - tańszego dwugłowicowego odbiornika z dyskiem i czytnikiem kart Cyfry nie da się kupić. Normalnie ceny zaczynają się w granicach 1500 zł.

Co do porównania z Pace PVR - też się terminala Cyfry nie czepialem zbytnio ale jak kupiłem TT to PVR wylądował w szafie. Ferdek włącza się ok 5 s. posiada oczywiste cechy normalnego tunera (listy kanałów, dowolna kolejność, obsługuje wiele satelitów, obrotnice itp.). Do tego pozwala wyświetlić napisy DVB na kanałach HBO w HD - Pace tego nie potrafi, obsługuje dodatkowo dwa CAM-y. I przede wszystkim daje zgrywać nagrany materiał do komputera.

Wady opisane we wcześniejszych postach ma ale niezbyt często one występują i da się z nimi żyć.

Przeciw TT - serwis. Pace wymienisz od ręki, Ferguson w serwisie poleży dwa tygodnie zanim go w ogóle ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw TT - serwis.

I rzecz najważniejsza -soft. Ostatnia wersja to 1.20.4. Należy się raczej spodziewać że firma Ferguson nie otrzyma softu już nigdy więcej po zamieszaniu z software z HF8900. Co prawda teraz 1.20.4 radzi sobie z kartą C+ i modułami ale w przypadku zmian dokonanych przez C+ nie należy się raczej spodziewać update'u ze strony Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...