Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niby ma 2 głowice ale nie można nagrywać i oglądać innego kanału jednocześnie, przecież to jest paranoja!

No jak nie można jak moża, co Ty piszesz... Właśnie dlatego zakupiłem ten tuner i funkcja działa w 100%. Nie "niby ma dwie głowice" tylko ma dwie głowice i obie działają - jedno nagrywasz, drugie oglądasz. pełen komfort. Gdyby tak nie było nie zawracałbym sobie głowy tym tunerem.

U mnie nagrywał z HB, dało się oglądać drugi kanał z HB a z Astry juz nic nie chodziło. Instalacja to oczywiście dwa podwójne konwertery i dwa przełączniki DiSEqC.

Tuner poszedł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj nagrać kodowany kanał w HD a oglądać inny kodowany HD

Nie musze próbować, robię tak bez przerwy i wszystko działa tak jak powinno. Masz jakiś błąd w ustawieniach albo w podłączeniu.

 

U mnie nagrywał z HB, dało się oglądać drugi kanał z HB a z Astry juz nic nie chodziło. Instalacja to oczywiście dwa podwójne konwertery i dwa przełączniki DiSEqC

Torre, napisałem "pod warunkiem, że nie chcesz zrobić z TT centrum nadawczo-odbiorczego" :smile: Oczywiste jest, że dokładanie przełaczników diseqC wprowadzi tutaj zamieszanie i potencjalne problemy. Takiej konfiguracji zabrania nawet producent więc po co w ogóle kombinować. Do takich rzeczy przeznaczyłem drugi tuner i drugą antenę z multifeed. Każdy sprzęt robi dokładnie to, do czego został przenaczony - prosto i skutecznie. A jeśli koniecznie chce się zrobić bardzo rozbudowaną konfigurację na TT - nic prostszego, trzeba tylko przełaczników diseqC zastosować multiswitch i wszystko gra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych podstawa dla innych nie, to pojęcie bardzo względna Torre. Zdziwiłbyś się jakie ograniczenia mają tunery z 3 tysiące złotych... sam sprawdzałem. Każdy, zwykły multiswitch rozwiązuje sprawę wielu konwerterów przy TT, nawet bez pomocy technicznej ze strony producenta. Pace może i to obsługuje ale wystarczy poczytać wątek o nim na tym Forum, zeby trzymać się jak najdalej - głównie ze względu na ciągle wypuszczany nowy soft, który wprowadza więcej błedów niż poprawek. A tak na marginesie... nie trafiłem jeszcze na w pełni kompetentną pomoc techniczną w żadnej firmie produkującej czy sprzedającej tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torre, każdy multiswitch, który rozdzieli sygnał z 3 satelitów - obojętnie Wavefrontier, Axing, Opticum czy Technisat. Osobiście wolałem rozwiązanie z drugim tunerem i anteną, bo mutiswitch też trochę kosztuje. No ale nie ma nic za darmo - tunery Topfielda i podobne nie mają np. czytników kart abonenckich więc trzeba dokupić moduł za 350 zł (a i tak nie ma funkcjonalności TT). Napisz mi dokładnie na PW jaką konfigurację chcesz zastosować, może mam jakieś gotowe rozwiązanie albo wypróbuję u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 satelitów najlepiej 3 konwertery QUAD (tej samej firmy) oraz trzy przełączniki DISEQC 3+1 (naziemna+3 konwertery SAT) wychodzi najtaniej i działa zawsze, bo multiswitche bywają kłopotliwe. Zresztą jedyny multiprzełącznik który można zastosować to 17/4 czyli cztery wejścia muszą być i tak obciążane, lepiej już zrobić w tym przypadku 4 pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem... "Aby oglądanie programów i używanie funkcji tunera było przyjemniejsze dla Państwa wygody menu ekranowego Fergusona ARIVA TT PVR jest w rozdzielczości High Definition"...

1. Czy po podłączeniu przez SCART czcionka OSD jest dobrze zeskalowana, czy może wygląda, jak by nie była odpowiednio przystosowana do 576i?

2. Obsługuje zewnętrzne dyski USB z NTFS?

3. Da się kopiować między dyskiem wewnętrznym i USB z poziomu tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj nagrać kodowany kanał w HD a oglądać inny kodowany HD

Witam!

jezeli posiadasz modul cyfrowego polsatu a napewno taki posiadasz to sie nie da.

Te moduly sa jednostrumieniowe tzn.ten modul potrafi tylko zdekodowac jeden kanal ( mozesz albo ogladac albo nagrywac na platformie CP.)

 

Wielkie g.. ale co zrobic.

 

Do Fergusona tylko C+!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek jak to "się nie da"??? Da się tylko jedno z nagrań będzie kodowane. Wystarczy je wtedy oglądać jak najszybciej po nagraniu (z uwagi na możliwość zmiany kluczy przez nadawcę) lub zwyczajnie zdekodowac ręcznie - taką możliwość oferuje TT. Tak więc wszystko działa bez problemu. Mogę to zaświadczyć ponieważ na TT posiadam zarówno C+ jak i moduł Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek jak to "się nie da"??? Da się tylko jedno z nagrań będzie kodowane. Wystarczy je wtedy oglądać jak najszybciej po nagraniu (z uwagi na możliwość zmiany kluczy przez nadawcę) lub zwyczajnie zdekodowac ręcznie - taką możliwość oferuje TT. Tak więc wszystko działa bez problemu. Mogę to zaświadczyć ponieważ na TT posiadam zarówno C+ jak i moduł Polsatu.

 

Witam cie Alcatraz.

 

To z moim tunerkiem jest cos nie tak.Po nagraniu mam czarny obraz. Dzieje sie tak rowniez jak zaprogramuje np. 3 filmy z HBO HD pod rzad i tuner mam wlaczony. Wszystkie 3 filmy nagra ale jest czarny obraz.Po drugie tuner mi sie nie wylancza po nagraniu.

To samo sie dzieje jak jest wylaczony nastawiam np 3 filmy i po nagraniu mam czarny obraz.

Zdekodowanie reczne masz na mysli ogladanie i ponowne nagranie tego filmu? Czy jest inna metoda.

 

pozdrawiam

 

Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek jak to "się nie da"??? Da się tylko jedno z nagrań będzie kodowane. Wystarczy je wtedy oglądać jak najszybciej po nagraniu (z uwagi na możliwość zmiany kluczy przez nadawcę) lub zwyczajnie zdekodowac ręcznie - taką możliwość oferuje TT. Tak więc wszystko działa bez problemu. Mogę to zaświadczyć ponieważ na TT posiadam zarówno C+ jak i moduł Polsatu.

Tzn jak ręcznie? mam go tyle lat i nie wiem jak :woot:

 

 

to spróbuj nagrać kodowany kanał w HD a oglądać inny kodowany HD

Witam!

jezeli posiadasz modul cyfrowego polsatu a napewno taki posiadasz to sie nie da.

Te moduly sa jednostrumieniowe tzn.ten modul potrafi tylko zdekodowac jeden kanal ( mozesz albo ogladac albo nagrywac na platformie CP.)

 

Wielkie g.. ale co zrobic.

 

Do Fergusona tylko C+!!!

 

pozdrawiam

 

Bzdura totalna. Działa wszystko jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek - albo z tunerem jest coś nie tak albo z ustawieniami. Napisz do mnie na PW, spróbuję jakoś pomóc. Fallncr, to dekodowanie ręczne polega na tym, że jeśli masz nagranie ze znaczkiem dolara (czyli zakodowane), włączasz jego odtwarzanie i wciskasz przycisk nagrywania. Wtedy na dysku powstaje zdekodowana kopia nagrania. Dodam, że nie trzeba czekac na zakończenie całego nagrania (jeśli nagrałeś więcej niż potrzeba) - można przerwać w każdej chwili i otrzymasz zdekodowaną kopię. Jest o tym także słowo w instrukcji obsługi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Spaun SAR 422 sprawdzilem z pomoca pana Orbity. Tam jest wszysko ok.

 

Takie cuda mi sie dzieja: :shock::shock:

 

Nagranie z HBO HD startuje do momentu rozpoczecia nagrania na VOX. Pozniej je ucina.

Zaprogramowalem nagranie na VOX i RAI1 i wszystko poszlo. Pozniej RTL z TV Biznes itd... dobieralem tak programy aby mialy inne czestotliwosci i oczywiscie satelity. Wszystko chodzi jak burza na FTA. Kodowany-FTA do momentu rozpoczecia nagrania na FTA i odwrotnie.

Test para RTL-POLSAT HD i POLSAT HD - RTL. Pierwsze zaczelo sie na RTL a drugie na POLSAT HD. Na POLSAT HD od poczatku czarny obraz.Druga para obraz na POLSAT HD do momentu rozpoczecia nagrania na RTL.

PIP dziala bez problemu (tylko kanaly SD) takze wadliwosc glowic wykluczam.

 

Jeszcze jedno cudo. Mam dwie satelity w liscie kanalow. Hotbird i Astre. Mimo zaznaczenia Astry do wykasowania mazal mi za kazdym razem Hotbird. :evil:

 

Taka para programow powinna na 100% podtwierdzic ze glowice w tunerze sa dobre:

Eins Festival 10,75 Ghz H - nagrywanie

3Sat HD 11,35 GHz V - ogladanie

Pro 7 12,55 GHz H- ogladanie

Tele 5 12,48 GHz V- ogladanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa wam zgrywanie z tunera na 64 Windowsie 7? U mnie zainstalowało się wszystko OK, tuner pracuje dobrze (po wyłączeniu pracuje dysk), na pasku mam urządzenie (czyli jest połączenie) ale program do transferu nie widzi dysku w tunerze więc transfer jest niemożliwy.

 

Edit.

Temat rozwiązałem. Trzeba ręcznie wskazać 64bitowy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. Odkurzyłem tuner, trochę stał nieużywany. Ktoś to wcześniej pisał że miał ustawione 3 nagrania na noc na HBO i na 2 oraz 3 nagraniu ciemność. Otóź sprawdziłem to ustawiając nagrania na HBO oraz Canal+. Nagrały się 3 filmy bez problemu.

Nagranie z HBO HD startuje do momentu rozpoczecia nagrania na VOX. Pozniej je ucina.

Przecież HBO to HotBird a VOX to Astra1 a instrukcja precyzuje tak przypadek i nie wolno programować nagrań z różnych satelitów w tym samym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież HBO to HotBird a VOX to Astra1 a instrukcja precyzuje tak przypadek i nie wolno programować nagrań z różnych satelitów w tym samym czasie

 

TV-Biznes-RTL poszlo takich par moge tu napisac kilkadziesiac. Sprawdzalem prawie kazda czestotliwosc. Wszystko chodzi bez problemu z roznych satelitow ale tylko na kanalach FTA.

Problem u mnie lezy w parze kodowany-FTA.

 

prosze o fachowa pomoc!!! bo juz nie wiem co mam sprawdzic. Do tych z serwisu fergusona dodzwonic sie to cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...