Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj odłączyć na ok 5 min.

 

Odłączony był dłużej niż na pięć minut !! Niestety nic to nie daje .

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ? Jakaś kombinacja klawiszy w dekoderze która wprowadzi go w tryb serwisowy czy coś takiego .

 

@ Fallncr

w ekspertyzie z naprawy jest notatka o wgraniu softu ! niestety !

Dekoder wczoraj wrócił z naprawy !!!

 

pzdr.

lakers67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"loader v107" pojawia się w trybie stand by .

 

Może po prostu krzywo przykręcili obudowę i przyciskiem na panelu nic nie wskórasz.

 

A czy pilot oddałeś do serwisu z ferdkiem. Jeżeli nie to stosowali "swój" a jednocześnie odkodowali Twój.

 

W manualu jest o ponownym kodowaniu pilota lub zmianie kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAAK.

 

Niestety jak go kupowałem parę lat temu to niestety jako NOWOśĆ nieźle kosztowała. :crazy:

 

Koledzy z forum , którzy kupili go w Vobisie za 500 i parę złotych zrobili złoty interes

(mimo straconego czasu z wysyłką na serwis i wymianą twardego na 500Mb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć na ok 5 min.

 

Odłączony był dłużej niż na pięć minut !! Niestety nic to nie daje .

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ? Jakaś kombinacja klawiszy w dekoderze która wprowadzi go w tryb serwisowy czy coś takiego .

 

@ Fallncr

w ekspertyzie z naprawy jest notatka o wgraniu softu ! niestety !

Dekoder wczoraj wrócił z naprawy !!!

 

pzdr.

lakers67

 

Witam

Dekoder udało się "podnieść" przez port RS232 wgrywając firmware programem H[beep]grader pobranym ze strony Fergusona.

Panowie nie rozumiem że te wszystkie objawy to standard i normalność według niektórych.

Dekoder ma problemy z wydajnością prądową i dlatego według mnie pracuje niestabilnie !!!. "Syzyfowych" prac mam już dość a szalę goryczy tak jak pisałem wcześniej

przelał wpis pana z serwisu o złej konfiguracji satelit . Ile ja się nadłubałem przy swoim systemie (na szczęście antena jest zamontowana na balkonie) wymiana okablowania, konwertery pojedyńcze, podwójne .... itd, itp.

Sprawdzałem również moduł CAM Polsatu w innych dekoderach żeby wykluczyć problemy modułu ale w tym przypadku wszystko jes OK!.

Po niedzieli jak znajdę trochę czasu będę się starał znaleźć kontakt do federacji konsumenta czy coś w tym rodzaju.

Nie wyobrażam sobie żeby sprzęt który kosztował ponad tysiąc złotych pracował w ten sposób.

 

pzdr.

lakers67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa uroki polskiego sprzetu.Wszystko dziala w 80%. Ja juz kilka razy do nich dzwonilem z zapytaniem kiedy bedzie jakis update sotu. Niestety chyba nigdy bo ci z ferdka uwazaja, ze jest wszystko ok i ze klijenci sie nie skarza. Ja mam naprzyklad problemy z nagranymi programami w HD zanika mi od czasu do czasu dzwiek(SD dzialaja OK). Moja opinie juz im powiedzialem ze dyska twardy jest za wolny. Ma tylko 5400 Obr/min. jak sie :censored: to sam go wymienie na 7200 Obr./min i wtedy bede mial porownanie. To samo jest z funkcja timeshift w HD. Rownoczesne nagrywanie w HD i funkcja timeshift tez mi ucina dzwiek. Jak bede mial z nim wieksze problemy to go wywale i kupie VU+ duo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa uroki polskiego sprzetu.Wszystko dziala w 80%. Ja juz kilka razy do nich dzwonilem z zapytaniem kiedy bedzie jakis update sotu. Niestety chyba nigdy bo ci z ferdka uwazaja, ze jest wszystko ok i ze klijenci sie nie skarza. Ja mam naprzyklad problemy z nagranymi programami w HD zanika mi od czasu do czasu dzwiek(SD dzialaja OK). Moja opinie juz im powiedzialem ze dyska twardy jest za wolny. Ma tylko 5400 Obr/min. jak sie :censored: to sam go wymienie na 7200 Obr./min i wtedy bede mial porownanie. To samo jest z funkcja timeshift w HD. Rownoczesne nagrywanie w HD i funkcja timeshift tez mi ucina dzwiek. Jak bede mial z nim wieksze problemy to go wywale i kupie VU+ duo. :D

 

Pytanie czy zasilacz który według mnie pracuje na granicy wytrzymałości "pociągnie" rozruch i pracę dysku 7200 ?

 

pzdr.

lakers67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu pociagnie. To co wiem w srodku jest 2,5 calowy dysk Western Digital o poj. 500GB - 5400 Obr/min. Ten dysk pobiera prada w trakcie pracy okolo 2,5W. Znalzlem dysk o pojemnosci rowniez 500 GB - 7200 Obr./min ktory pobiera tylko 1,7W. Takze spokojna glowa. Jak wymienisz to daj znac czy sie cos polepszylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinie juz im powiedzialem ze dyska twardy jest za wolny. Ma tylko 5400 Obr/min

No ale to tylko Twoja opinia i dodam, ze niestety błędna. Dysk o prędkości obrotowej 5400/min jest całkowicie wystarczający do odtwarzania i nagrywania filmów HD - sprawdź sobie transfery dysków oraz całkowity bitrate nagrań. Druga sprawa, że z tunerem prawdopodobnie nie będą działały inne dysk, tym bardziej 7200 (i to nie z powodu zasilania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dleczego nie beda dzialac inne dyski?

edit:

Juz zalazlem wszystkie info o dysku: (Mam to w PDF)

WD Scorpio Blue WD5000BPVT

Data transfer rate (max):

Buffer to host:3 Gb/s

Host to/from drive (sustained):136 MB/s

 

dla 1080i50 z MPEG-2 wystarcza Bitrate rowna 27 Mbit/s. Moze ma za malo pamieci Cache ( 8MB)?

 

To gdzie lezy problem z timeshiftem i rownoczesnym nagrywaniem HD.

Te problemy maja rowniez nasi zachodni koledzy: http://forum.digitalfernsehen.de/forum/ ... -tt-3.html

 

Dane z Arivy tt:

 

2. MPEG / Dekodowanie audio video

 

Transport Stream H.264(MPEG-4 part 10, MPEG-4/AVC I H26L);

MPEG-II ISO/IEC 13818-2/11172-2

Profil MPEG-4/AVC MP@L4, MPEG-II MP@HL

Input Rate Max.15Mbit/s - 27 Mbit/s tyle jest minimum dla HDTV!!!!! Albo myle pojecia albo cos mieszam. To znalazlem w instrukcji.

Format obrazu 4:3, 4:3 Letter Box, 16:9

Rozdzielczość 720x480p(PAL), 576i, 720p, 1080i

Dekodowanie audio DOLBY , AC-3, MPEG-1 Layer 1,2 i 3

Audio Mode Stereo, Dual channel, Joint stereo, Mono, Dolby AC-3

Audio Sampling Rate 32/44.1/48kHz (zależy do sygnału wejściowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfer dysków o prękości obrotowej 5400 jest na poziomie 60MB/s (dla porównania 7200 to ok. 100MB/s). Input rate w tunerach dotyczy troszkę czegoś innego. Bitrate nadawanych na naszych platformach programów wynosi (niestety) w najlepszym razie 8-10 Mbit/s. Max jaki udało mi się zobaczyć (na olimpijskich kanałach bbc) wynosił około 18 Mbit/s. Teraz wróćmy do dysku... Transfer 60MB/s to 480 Mbit/s! Tak więc po co tutaj cokolwiek przyspieszać? Rezerwa jest tak duża, że bez najmniejszych problemów można przecież jednocześnie nagrywać dwa niezależne od siebie programy a i tak zastaje potężny margines. Nie wiem o jakie problemy z Timeshift chodzi (sam nie używam tej funkcji w ogóle) ale na 100% nie wynikają one ze zbyt małej prędkości dysku. Pamięć cache w dyskach ma znaczenie przede wszystkim przy małych plikach a takie w zastosowaniach audio-video nie występują. Dlatego w tym wypadku nie ma znaczenia czy dysk będzie miał 2 MB czy 64 MB cache, realnej wydajności w tunerze to nie zmieni.

 

Jesli chodzi o inne dyski w tym tunerze. teoretycznie obsługuje on dyski do 1GB. Montowane były 250 i 500GB. Chodzi jednak o to, że dyski te są konkretnymi modelami (parametrów dysku jest wiele, nie tylko pojemność i prędkość talerzy) i inne mogą nie pracowac prawidłowo lub powodowac problemy. Kiedyś myślałem nad tym, żeby wrzucić tam bezgłośny dysk SSD ale w praktyce nie wszystko jest możliwe - to nie komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem ust fabryka.

Wyłączanie nie pomogło ...

 

Ale ciekawostka. Jak nagrywam program z brakiem synchronizacji i odtwarzam z twardego to wtedy idzie OK :crazy:

 

Fakt faktem raz dzwięk jest a po ponownym włączeniu nagrania nie chce odtwarzać dźwięku.

Wtedy wyłączam sprzęt wchodzę do nagrań odtwarzam i dzwięk jest z powrotem.

 

Chyba spróbuję jeszcze raz z tym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z czymś takim - wyłączyłem tuner i telewizor na dłuższy czas całkowicie (z kontaktu) i po 20 minutach wszystko wróciło do normy. Jeśli nie grzebałeś nic ze zmianą softu itp. to nie powinno być konieczne ponowne flashowanie. Używasz tylko karty C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...