Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są czary tylko wiedza, ewentualnie cierpliwość przy konfiguracji:-)) Przed zakupem dzwoniłem do serwisu i nikt mi nie mówił, że nie mogę używać konwertera Twin. Powiedziałem nawet, ze w instrukcji ściągniętej z internetu coś takie wyczytałem - stwierdzili, że to musi być jakiś stary zapis albo błąd. Kupiłem więc konwerter Twin i działa bez problemu. Zwrócili tylko uwagę, że mogą być problemy z dodatkowymi diseqC i radzili zamiast tego multiswitche. Jednak doszedłem do wniosku, że wygodniej będzie mi kupić drugi, prosty tuner i podłączyć do niego starszą antenę. Na tym drugim ustawiłem trzy pozycje, dałem diseqC a na TT mam 13E i platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek ja nie bronię TT tylko wyrażam o tym tunerze swoją opinię (z praktyki). A to, że jest ona pozytywna chyba Tobie nie przeszkadza? Jeśli uważasz, że w Dreamboxie wszystko jest tak jak chcesz i jest on wolny od niedoróbek - kup go i nie dręcz się już więcej. Proste:-)) Nie wiem czy masz kupić drugą antenę czy nie, ja napisałem słowo o swojej konfiguracji - nikogo do niczego nie zmuszam. Nie napisałem też, że TT nie obsługuje diseqC - tylko tutaj trzeba wykazać trochę cierpliwości przy konfiguracji. Pewnie z niektórymi przełącznikami współpracuje chętniej a z innymi mniej chętnie. A Ty się uwziąłeś i marudzisz:-)) Sprzedaj ten tuner, niech cieszy kogoś innego:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem też, że TT nie obsługuje diseqC - tylko tutaj trzeba wykazać trochę cierpliwości przy konfiguracji. Pewnie z niektórymi przełącznikami współpracuje chętniej a z innymi mniej....

To podziel się z nami. Jak skonfigurować mój tuner żeby wszystko hulalo. Informacje znajdziesz w opisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nami? Chyba z Tobą, bo Ty masz tutaj największe kłopoty, potrzeby i jesteś tym zainteresowany:-)) Nie wiem z jakimi przełącznikami będzie OK - ja nie potrzebuję takich konfiguracji więc nie sprawdzałem. Jeśli Ty potrzebujesz, musisz szukać i testować, niestety nikt Cię w tym nie wyręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W czym Misiek ma rację? W tym, że próbuje konfigurować tuner wbrew zaleceniom producenta? Przecież o pewnych niedogodnościach można przeczytać jeszcze przed zakupem! Nikt tego nie ukrywa. Pisanie, że tuner nie obsługuje diseqC jest nieprawdą. Obsługuje i to bardzo dobrze ale nie we wszystkich konfiguracjach! Ileż można pisać i podniecać się tym samym... Ktoś kiedyś marudził, że TT nie obsługuje konwerterów Twin - kolejna nieprawda! Dajcie już spokój z tym sianiem defetyzmu - nie odpowiada to sprzedać i kupić inne. Marudzić każdy potrafi a zaradzić problemom, które przecież występują w każdym sprzęcie, już nie. Dla mnie ilość zalet zdecydowanie przeważa nad wadami tego tunera, dlatego ciągle jestem jego bardzo zadowolonym użytkownikiem. Przecież nikt mnie nie zmusza do posiadania TT:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię (a nie "chłopie gadam") o konfiguracji jakiej wyraźnie nie zaleca producent sprzętu, czy to aż takie trudne? Ty chcesz nagrywać kodowany program z jednego satelity i niekodowany z innego stosując zwykły przełącznik diseqC i moduł CI+... a jeśli się nie daje, dziwisz się i przeklinasz tuner! I pewnie nie zadałeś sobie trudu, żeby sprawdzić jakieś inne przełączniki (bo o moduł CI może być już teraz trudno) lub inne konwertery (czyli inne konfiguracje właśnie). Jakiś czas temu twierdziłeś, że TT nie współpracuje z konwerterem Twin... którego używam bez problemów od samego początku...

 

A skoro takie rzeczy potrafi "byle [beep] tuner za 50 zł" to ZAPRASZAMY WRESZCIE NA ZAKUPY i przestaniesz już wreszcie wylewać żale w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcatraz nie masz racji. Producentowi najłatwiej napisać w instrukcji żeby nie używać przełączników DiSEqC. Jest to klasyczne pójście na łatwiznę, a co więcej opisane tylko w instrukcji obsługi. Miałem ten tuner i uważam, że to jeden z największych złomów ze stajni Fergusona. Twin-tuner za 1k zł bez podstawowych funkcjonalności nie poprawionych żadną łatą softu przez wiele lat.

Kupiłem kiedyś tego tunka podjarany jak szczerbaty na suchary. 3 tyg. w serwisie na wymianie dysku, 2 tyg. u mnie i allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torre i Misiek - najlepiej zakładajcie od razu stowarzyszenie malkontentów, w którym jednym z głównych punktów statutu będzie... wzajemna adoracja...:-)) Wracając do tematu. Nie wiem co producentowi jest najłatwiej zrobić ale napisze po raz któryś już (nie pamiętam który) - ten tuner obsługuje przełączniki diseqC więc naprawdę nie wiem o co te wasze żale... Misiek nie może ogarnąć swojej konfiguracji a Tobie padł dysk i... tuner do niczego? Idąc tą drogą to producent nie powinien twierdzić, że tuner nie obsługuje modułów CI+ tylko wymieniać gratisowo czytniki:-)) Tak dochodzimy do paranoi... Kupiłem TT (świadomy ograniczeń, zresztą niewielkich w stosunku do innych rozpatrywanych ówcześnie tunerów) i jestem bardzo zadowolony ponieważ główną funkcjonalnością tunera Twin PVR jest nagrywanie na wbudowanym dysku jednej stacji przy możliwości oglądania innej. I mój tuner wywiązuje się z tego zadania bezbłędnie! Nie stwierdzam problemów w codziennym użytkowaniu (ale też nie próbowałem zrobić z niego "stacji czołowej"). Miałem inne Fergusony i TT zdecydowanie odpowiada mi najbardziej. Rozumiem jednak, że nie każdemu musi odpowiadać i dlatego decyzja torre o sprzedaży jest dla mnie zrozumiała. Misiek za to (chociaż pisze ciągle, że każdy tuner za 50 zł jest lepszy...) na siłę męczy się (i nas) dalej oraz sieje defetyzm... A tym czasem do swoich potrzeb albo powinien już dawno kupić inny tuner albo uczciwie podejść do konfigurowania TT, bo założę się że nie chciało mu się dobrze przysiąść, pomyśleć i spróbować skonfigurować wszystko tak, żeby działało zgodnie z jego życzeniem. Jako, że zasięg jego problemów jest bardzo ograniczony proponuję przenieść temat porad na pw - może (jako naprawdę zadowolony użytkownik TT) będę mógł w czymś pomóc. A jeśli tak, konkluzję opublikujemy w wątku - dla potomnych:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot mi padł wczoraj. Zna ktoś może kod do tunera bo z telewizorem pilot działa.Odbiornik jest ok bo mogę go sterować tabletem. Z góry dziękuję za pomoc.

Alcatraz prosze skoncz ten temat. Jezeli jestem w twoich oczach [beep] co nie potrafi skafigurawac tunera to prosze o pomoc. Ja ciebie nie obrazam. Dane znajdziesz w opisie na dole.

Edit:

Kod do pilota to 999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z CP zamierzam korzystać tylko z kodowanych polsat sport resztę mam w nc+ więc jeszcze jedno pytanie czy jak oglądam coś z karty nc+ niekodowane i przerzucam na polsat sport to będzie miała miejsce ta sama sytuacja? Czy jak to jest? Dodam że wada jednak jest lekko denerwująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Alcatraz prosze skoncz ten temat. Jezeli jestem w twoich oczach [beep] co nie potrafi skafigurawac tunera to prosze o pomoc. Ja ciebie nie obrazam. Dane znajdziesz w opisie na dole.

 

Michu, nie doczytałeś chyba, że to właśnie ja prosiłem o zakończenie tego tematu na Forum... więc nie powtarzaj tego proszę. Nie bardzo też wiem, w którym miejscu i czym rzekomo Cię obraziłem...? Duża nadinterpretacja z Twojej strony - podobnie jak stwierdzenie "o idiotach". W moich oczach byłeś tylko niezadowolonym użytkownikiem TT, któremu z tego powodu doradziłem szybką zmianę tunera (wg Twoich słów wiele tunerów za parę groszy będzie lepszych). Zaproponowałem też ewentualną pomoc (w razie konieczności) na PW ale nie skorzystałeś więc... trudno zrozumieć do czego właściwie zmierzały Twoje wypowiedzi o TT:-)) Pozdrawiam.

 

P.S.

Pas Ratunkowy - mam listę ale są tam również kanały CP. Jeśli jesteś zainteresowany, także zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie nagrałem film i skopiowałem go na pendrive z dysku wbudowanego usunąłem ten film.

Pytanie brzmi czy mogę ten film obejrzeć ponownie z pendrive podłączonego do tunera bądź skopiować na dysk wbudowany i obejrzeć? Jeśli tak to jak to zrobić?

Dodam że film nagrany na tunerze bez problemu można obejrzeć z pendrive na komputerze ale jak go obejrzeć z powrotem w tunerze nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program nazywa się Baka MPlayer nie mylić ze zwykłym MPlayer (tym nie otworzycie nagrania). Nagrany film mam w SD nie wiem jak jest z nagraniem w HD (podobno bywa różnie) bo nie testowałem.

 

To jak z tym nagraniem jak to obejrzeć nie mając tego na dysku wbudowanym a na pendrive? W instrukcji pisze że można skopiować nagranie z dysku zewnętrznego na wbudowany ale jak nie podano albo moja ograniczona głowa nie odnalazła tej informacji jak do tej pory :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...