Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, 1.20.0A ale to przecież identyczny soft, tylko 42.0F ma "doklejony ogon" w postaci.. wiadomo czego (i do czego). Właśnie oglądałem części do tunerów satelitarnych - takie głowice kosztują po 20 zł. Gdyby wiedzieć jakie typy pasują do TT, można by to sobie samemu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem . Nie odbiera 11158 V. U mnie to wygląda tak. Konwerter monoblok - jeden przewód do mnie HB i Astra a drugim do  matki też HB i Astra. Robione to w maju przed ocieplaniem bloku.  Piszecie że do gniazda B. Da rady u mnie tak zrobić? Serwisant był i stwierdził że jakość sygnału 11158 V ponad 17 decybeli.Teraz mam do A i kabelkiem połączone B z A.

Edytowane przez orion045
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No tak, bo Markar jest przecież z Poznania. W innym przypadku to się kompletnie nie opłaca. W moim tunerze sam wymieniłem ponad 13 kondensatorów elektrolitycznych. Prawie wszystkie w zasilaczu oraz te pary przy głowicy i kilka innych na płycie głównej. Taka ilość trochę profilaktycznie - skoro już miałem rozebrany tuner, warto wymienić wszystkie kluczowe, bo i tak za jakiś czas będą z nimi problemy. Kilka godzin pracy ale za to małe koszty.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz wraz z HF-ami wrócił z serwisu z Kościana. Wymieniono: CR906, CR107, CR111, CR909, CR108, CR903, CR14.  Działa 11158V na obu głowicach.

Ja mam Fergusona Ariva TT. Jakie to są kondensatory? Chodzi mi o wartości. I czy tylko te wystarczy wymienić? Kolega ma sprzęt - lutownice i zna się na tym wymienił by mi je tylko na jakie wymienić? Wystarczy w jednej głowicy czy lepiej w dwóch? Mam podpięty monoblok na HB i Astrę do głowicy A, głowica A jest połączona kabelkiem  do głowicy B. Nie wiem czy na drugiej głowicy mi 11158V działa.Jak połączyć przy monobloku żeby sprawdzić i była HB i Astra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiem na co wymienili i nawet tam nie patrzę. Robota zrobiona jak należy. Należy przypuszczać, że serwis w Kościanie wiedział co wymieniać. A działania na własną rękę mogą oczywiście dać wymierny efekt w postaci poprawy odbioru i nie generują większego kosztu  ale mogę też coś uszkodzić. Tak naprawdę nikt nie ma dostępu do schematu płyty i nie wie co tam za co odpowiada.  Wielu się udało i fajnie.Ja nie ryzykowałem i wolałem poświęcić parę złotych...

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już te "rewelacje". Serwis w Kościanie naczytał się wpisów na forach i wymienia elektrolity, żeby zarobić parę groszy:-) Oczywiście, jeśli ktoś nie ma styczności z elektroniką i lutowaniem, powinien się wystrzegać samodzielnej interwencji w tunerze ale to, co robi serwis Fergusona jest tyleż skuteczne co zabawne. Najpierw zapierali się, że ich tunery są w całkowitym porządku i wyłączna wina leży po stronie nadawców a teraz wymieniają dokładnie te kondensatory... o których elektronicy zaczęli pisać na forum elektrody. Pełen "profesjonalizm", tylko szkoda, że jakoś wcześniej na to sami nie wpadli... Cały problem rozwiązało kilku niezależnych elektroników, bez schematów do TT - a czy całkowicie, okaże się za jakiś czas...

 

Reasumując, przy okazji warto wymienić znacznie więcej elektrolitów niż zrobił to serwis w tunerze Markara a konstrukcja płyty głównej i zasilacza jest na tyle przejrzysta, że nawet bez schematu, ale za to z podstawową wiedzą z zakresu elektroniki, umiejętnością robienia pomiarów oraz dobrą znajomością tematu lutowania można bardzo szybko postawić tuner na nogi po różnych usterkach (nie tylko związanych z 11.158). W tym przypadku pewnie większym ryzykiem będzie przesyłanie tunera do serwisu, na co skazanych jest większość użytkowników, bo nie każdy przecież mieszka w okolicach Kościana.


Kolego orion045, wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość na forum.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zwracam się z prośbą o rozwiązanie problemu dotyczącego funkcji nagrywania. Otóż do niedawna nie miałem problemu z dostępem do listy nagrań. Niestety z nieznanych mi powodów naciśnięcie klawisza „PVR List” na pilocie nie skutkuje już wyświetleniem listy dokonanych zapisów. Usiłując zwolnić miejsce na kolejne nagrania postanowiłem skorzystać z komputera oraz stosownego oprogramowania dostępnego do pobrania ze strony internetowej Fergusona. Jednak moje usiłowania okazały się jak dotąd nieskuteczne. Oczekiwana lista nagrań nie pojawia się po podłączeniu odbiornika do komputera przewodem USB oraz uruchomieniu rzeczonego oprogramowania. Próbowałem dokonać kopiowania z poziomu Windows XP (ale dysku nie widać w menedżerze urządzeń) oraz przez Windows 8 (dysk wprawdzie widoczny jest w menedżerze urządzeń nieprzypisany i lista plików w menedżerze pobranym ze strony Fergusona jest pusta)   W konsekwencji nie mam możliwości skopiowania danych na dysk komputera oraz nie da się uruchomić listy zapisanych nagrań. Dodam jeszcze, że próba podejrzenia stanu zapisu dysku skutkuje uzyskaniem informacji, że dysk jest całkowicie zapisany, co nie może być prawdą, gdyż bezpośrednio przed podłączeniem tunera do komputera istniała jeszcze niewykorzystana pojemność w liczbie kilku gigabajtów. Proszę zatem o pomoc w odzyskaniu dostępu do danych zapisanych na dysku odbiornika lub. Czy istnieje alternatywna ewentualność odzyskania danych poprzez zastosowanie odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych? Czy ewentualne przywrócenie ustawień fabrycznych pozwoliłoby na odblokowanie dostępu do dokonanych już zapisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przywrócenie ustawień fabrycznych na pewno nie zaszkodzi, ale może okazać się niewystarczające. Zresztą, minął już pewien czas, dlatego napisz może, czy udało się coś zrobić. Jeśli nie, będziemy radzić. :wink:

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przywróceniu ustawień fabrycznych tunera nagrania na dysku powinny pozostać nienaruszone. Niestety, lista kanałów (zarówno główna, jak i "ulubione", jeśli zostały też utworzone) zostanie usunięta. Można jednak wcześniej zrobić jej kopię za pomocą np. pendrive'a na USB i po przywróceniu ustawień fabrycznych wgrać ją do tunera z powrotem. Dzięki temu nie trzeba będzie ponownie programować kanałów w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem spróbuję dzisiaj po południu dokonać tej czynności. Postaram się powiadomić o wynikach tego postępowania.

Przeprowadziłem procedurę przywrócenia ustawień fabrycznych, lecz nie spowodowało to niestety odzyskania dostępu do nagrań twardego dysku. Jakie zatem można zastosować środki, aby osiągnąć cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...