Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To sa wlasnie cuda tego tunera. Jak zadzwonisz do technicznego to ci kaza przywrocic ustawienia fabryczne jak to nie pomoze to kaza ci wyslac ferdka,tragedia. To,ze soft jest wadliwy i ma dziury zaden :censored: sie nie przyzna.

Juz mnie ten tuner do :censored: doprowadza ale coz musze z nim sie jeszcze troche pomeczyc. Kupuje VU+ jaki to jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tu nie chodzi o żadne CI+....HF 8900 czy Manta HD 9000 działają idealnie. Po prostu soft TT jest do niczego i tyle. A moduł CP CI+ działa w trybie legacy czyli jak zwykły CI. Prawda jest taka, że TT miało szansę być najlepszym tunerem na polskim rynku- dwugłowicowy, z dyskiem i czytnikiem mcas- ale Ferguson woli tanie gnioty z Ali na pokładzie wspierać. Zresztą, wszystkie tunki ze stajni Hiviona nie mają wsparcia prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam szczęście, że u mnie działa naprawdę wszystko co chcę na tym tunerze. Trzymam się jednak zalecanych standardów, może dlatego. A pewne niedoróbki zdarzają się i na wypasionych tunerach Technisata za 3000 PLN. I tam również nie pomagały kolejne firmware'y, które w końcu przestały się ukazywać. Nie ma rzeczy idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ile można produkować jeden model? Przecież TT ma już ładnych kilka lat - w tej branży to całe wieki. Takie rzeczy najlepiej się nie sprzedają, większość bierze to co darmowe lub bardzo tanie. A wracając do konfiguracji - HB, NC+ i moduł Cyfrowego Polsatu. Czyli to co powinno działać wg producenta. Ferguson nie zaleca z tego co pamiętam przełączników diseqc i podobnych rozwiązań. Do zabaw na orbicie mam drugi tuner Opticum i wszystko śmiga aż miło!:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak producent moze niezalecac rozwiazan, ktore sa standardem w tunerach satelitarnych. To sa :censored: i tyle.

 

Dla Ciebie są a dla mnie nie. Producent nie zaleca określonych konfiguracji, ja się do tego stosuję i wszystko działa bez problemów. A Ci, którzy na siłę chcą coś przekombinować nazywają sprzęt złomem... Ja już przećwiczyłem wiele tunerów od takich za 200 zł do tych za 3000 zł i jakoś nie zauważyłem w żadnym "standardów". W każdym było coś co nie działało do końca dobrze a wszelki odstępstwa od zaleceń producenta zawsze oznaczały pomnożenie kłopotów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teoretycznie zrobić można wszystko, praktycznie to już różnie. Soft jest jaki jest i dlatego nie zalecają a ja to rozumiem i się stosuję. Gdyby zmienili coś w firmware być może udałoby się to poprawić ale to tylko "gdybanie". Sprawdzałem już kilka tunerów i jak pisałem każdy miał "coś" - dlatego wybrałem TT bo miał (i ma) najmniej wad. Już prawie kupowałem Technisata ale jego użytkownik podzielił się ze mną swoimi wrażeniami z użytkowania i... nawet chciał się go pozbyć za połowę ceny. Tam w instrukcji, na papierze wszystko wyglądało pięknie ale w praktyce... szkoda mówić. Dodam jeszcze, że tam soft był aktualizowany dosyć często ale niczego to nie zmieniło i p pewnym czasie nowe firmware też przestały się pojawiać. Uznano, że już wszystko jest OK i osiągnięto maksimum możliwości sprzętu:-)

 

Żeby unikać różnych dziwnych problemów i kłopotów nie stosuję konfiguracji, których nie akceptuje producent - obojętnie z jakiego powodu. A np. Twoja konfiguracja już wykracza poza "specyfikację", jest więc trochę eksperymentalna. Dlatego musisz zgodzić się na pewne problemy, rozbudować osprzęt albo... szukać innego tunera. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznano, że już wszystko jest OK i osiągnięto maksimum możliwości sprzętu:-)

Prawda jest brutalna- po wpadce z HF8900 Ferguson nie ma już suportu od Koreańczyków dla TT. Co więcej, w Kościanie nie ma człowieka, który potrafiłby cokolwiek doradzić przy konfiguracji tego tunera. Pytałem wielokrotnie, żadnej odpowiedzi. Większość tunerów współpracuje z nowym modułem od CP,a TT już nie. Dekoduje, ale spróbuj wrzucić kodowany po FTA i klapa. Można już go kupić za 759 ale nie wiem czy warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markar... przepraszam ale naprawdę nie mogę zrozumieć takich wypowiedzi. OK, Ferguson nie wspiera już od dawna programowo TT ale pisałem na przykładach innych tunerów, innych firm, że nowy firmware nie jest remedium na wszystkie problemy. Ba, nawet często jedno poprawią a inne popsują... Było tak wielokrotnie. Ludzie zmieniali na starsze oprogramowanie, bo na nowym nie dało się normalnie działać. A w końcu każda firma przestaje wypuszczać nowe softy, bo są już inne, nowsze tunery i... sytuacja się powtarza. W serwisie nikt nie doradzi Ci innej konfiguracji niż instrukcja - niby co mają tam wymyśleć? Piszą chyba, że TT nie lubi zwykłych przełączników diseqc, to po co je stosować na siłę i ciągle pisać, że coś nie działa? Tak samo moduły CI+ - TT był projektowany pod moduły CI, "plusy" pojawiły się u nas później i dlatego nie dziwię się, że nawet w trybie legacy mogą w 100% nie działać prawidłowo. To w sumie już stary tuner! Mnie udało się porozmawiać z serwisem trzy razy. Odpowiedzieli na wszystkie moje pytania i wyjaśnili wątpliwości. Jestem świadomy ograniczeń (które posiada przecież każdy sprzęt) jak i zalet. Z tym, że ja nie próbuję z uporem godnym wyższych celów podpinać do niego takich konfiguracji, które muszą sprawić jakiś problem. Jeśli miałbym takie potrzeby może szukałbym czegoś innego.

 

A takie pisanie, że "powinni poprawić to lub tamto" jest "zawracaniem Wisły kijem". Pewnie, że "powinno" być dobrze, tanio, pięknie i szybko ale moim zdaniem i tak jest świetnie (pod pewnymi warunkami). Gdybym znalazł lepszy tuner do swoich zastosowań nie kupowałbym TT ale... nie znalazłem. Z tego co widzę, Ty już masz TT więc co się martwisz czy warto go kupić za 759 zł:-))) To już problem innych. Dla mnie fenomenem jest tak długa obecność tego modelu na rynku! Dziś życie sprzętu jest bardzo krótkie a TT ma za sobą już kilka ładnych sezonów - co na pewno nie świadczy o nim źle. Reasumując - mam wrażenie, że i tak powoli zmierzamy ku (obowiązkowym) dekoderom platformowym. NC+ na razie pozwoliła zostawić swoje własne tunery i karty (choć wszystko na nich nie świeci) ale myślę, że ten stan nie potrwa dłużej niż kilka sezonów... Wtedy jeszcze zatęsknimy za TT:-)) Jeśli ktoś potrzebuje tunera dwugłowicowego pvr, wystarczy mu odbiór platform z pozycji 13E - będzie zadowolony. Ja posiadam jeszcze moduł Polsatu w wersji CI i nie mam z nim najmniejszych problemów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co się ograniczac - to jest moje zdanie i większosci użytkownikow na tym forum.

Jak nazwa wskazuje dekoder do odbioru tv sat. ma umożliwiac odbior programow fta oraz kodowanych za pomocą karty lub modułu sat z każdego dostępnego satelity nad Polską.

Ariva TT niezły tuner lecz lata swietnosci ma już za sobą. Za jego cenę można kupic o wiele lepszy dwugłowicowy dekoder. Czasami lepsza używka od nowego.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz: trochę inny temat.

Z tego co prześledziłem wątek u Ciebie wszystko działa idealnie tzn. oglądasz kanał A z HotBirda a nagrywasz kanał B. Mógłbyś opisać kolejne etapy konfiguracji: ustawienie anten, wyszukanie kanałów (kiedy- po ustawieniu ANTENY A czy obu).

Z tego co wiem to ,że komuś nie działa kanał B podczas nagrywania A to wina wyszukania kanałów na skonfigurowanej tylko ANTENIE A. Sam nie sprawdzę, bo mam 4 tunery podłączone a konwerter ledwie quad i różne rozmieszczenie tych tunerów. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co się ograniczac - to jest moje zdanie i większosci użytkownikow na tym forum.

 

Po pierwsze nikt nikomu nie każe się ograniczać, każdy kupuje to co chce i to co mu potrzebne - nie o tym jest dyskusja. A po drugie - Twoje zdanie rozumiem ale wypowiadanie się w imieniu "większości" to zwykłe nadużycie:-)) Robiłeś jakieś wiarygodne badania czy ankiety, reprezentujesz na jakiejś podstawie większość forumowiczów?:-)) Reszta Twojej wypowiedzi świadczy o tym, że nie zadałeś sobie trudu dokładnego przeczytania poprzednich postów. Za pomocą tego tunera można odebrać sygnał z każdego satelity dostępnego w Polsce ale nie za pomocą każdej, dowolnie wymyślonej kombinacji sprzętowej. I takie ograniczenia mają wszystkie tunery. Najlepiej sprawdzić to doświadczalnie - ja tak zrobiłem i dlatego wybrałem TT. Teraz być może są już lepsze tunery, nie interesowałem się ostatnio tym tematem ale jak napisałem wcześniej, nie o tym jest dyskusja. Przynajmniej w tym wątku.

 

markar: już odpowiadam. Tak, jest dokładanie jak napisałeś. Cała konfiguracja (a robiłem ją chyba trzy razy, dla testu i po różnych zmianach) trwała dosłownie chwilę a wygląda tak:

 

antena: 1

LNB: 9750/10600

zasilanie 13/18V

podłączenie głowicy: antena 1 podwójny konwerter

DiseqC: żaden

 

Dalej to już proste wyszukiwanie kanałów. Najczęściej wg wybranych transponderów. Za drugim razem wgrywałem już gotową listę, którą wcześniej zapisałem na pendrive. I to wszystko. Bez kombinacji. Nagrywam A oglądam B, bez względu na to czy jest kodowany czy fta oraz czy nc+ (karta) czy Polsatu (karta w module CI). Oczywiście jeśli nagrywam coś z Polsatu (CI) a oglądam w tym czasie inny kanał, nagranie będzie zakodowane ponieważ moduł jest jednostrumieniowy (a więc nie ma tutaj winy tunera). Później można je oczywiście bez problemu zdekodować ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, @Misiek_34 tak zwykł pisać o swoich przebojach ? :)

Takie cuda mi sie dzieja: :shock::shock:

Nagranie z HBO HD startuje do momentu rozpoczecia nagrania na VOX. Pozniej je ucina.

Zaprogramowalem nagranie na VOX i RAI1 i wszystko poszlo. Pozniej RTL z TV Biznes itd... dobieralem tak programy aby mialy inne czestotliwosci i oczywiscie satelity. Wszystko chodzi jak burza na FTA. Kodowany-FTA do momentu rozpoczecia nagrania na FTA i odwrotnie.

Test para RTL-POLSAT HD i POLSAT HD - RTL. Pierwsze zaczelo sie na RTL a drugie na POLSAT HD. Na POLSAT HD od poczatku czarny obraz.Druga para obraz na POLSAT HD do momentu rozpoczecia nagrania na RTL.

PIP dziala bez problemu (tylko kanaly SD) takze wadliwosc glowic wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva TT nie wspolpracuje z przelacznikami DiseqC i konwerterami typu twin. Dlatego sa te problemy u mnie. Wedlug ekspertow z fergusona powinienem miec konwerter Quattro i multiswitch wtedy powino dzialac. Zadzwonilem i zapytalem dlaczego?

Odpowiedzi nie otrzymalem. Probowac nie bede bo to za duze koszty i mam to w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...