Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się kiedyś z czymś takim - wyłączyłem tuner i telewizor na dłuższy czas całkowicie (z kontaktu) i po 20 minutach wszystko wróciło do normy. Jeśli nie grzebałeś nic ze zmianą softu itp. to nie powinno być konieczne ponowne flashowanie. Używasz tylko karty C+?

 

Tak tylko karty C+. Ale chyba już niedługo.... Ale to na inny wątek jest temat.

 

Wyłączyłem go na jakieś kilka godzin i wróciło wszystko do normy bez ponownego wgrywania softu.

 

Ale żeby nie było zbyt pięknie to mam nowe dziwadło.

 

Włączam nagrywanie jakiegoś kanału oglądam inny kanał. Po zakończeniu nagrywania i ponownym uruchomieniu - TT traci mi sygnał na drugiej głowicy. Więc daje fabryczne, ustawiam A potem B . Wszystko działa , aż do kolejnego nagrywania i znowu po ponownym włączeniu brak sygnału na głowicy B..... :censored:

 

Pomyślałem , że to może konwerter . Jak się poprawi pogoda spróbuję go podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko karty C+. Ale chyba już niedługo...

Jeśli masz na myśli nc+, migracje itp. to przez najbliższe miesiące (może lata) nie powinno być stresu:-))

 

Jeśli chodzi o Twój nowy problem to spróbuj zamiany przewodów przy tunerze. Zobaczymy co będzie pokazywał.

 

Moze mi ktos wyjasnic co w tunerach satelitarnych oznaczy Input Rate?

Może oznaczać dwie rzeczy np. Input Symbol Rate (czyli nic wspólnego z bitrate) - jeden z parametrów transpondera. Może też oznaczać maksymalny łączny (audio/video) bitrate wejściowy tzn. nawet jeśli byłby wyższy, zostanie obcięty do tej wartości. W warunkach naszych platform bitrate nawet nie zbliża się do tej wartości. Zresztą najlepsze pod tym względem kanały zachodnie miewają 16-17 Mbit/s więc temat zupełnie nieistotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź. Kable sprawdzam zanim cokolwiek napiszę. Wiele razy dały mi w kość.

 

Zamiana kabli nic nie zmienia. Ciągle ta sama głowica ma brak sygnału.

 

Ciekawi mnie moment wystąpienie braku sygnału. Bo nagranie jest ok i przeglądanie nawet HD na innych transponderach jest lux. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mogłeś wziąć Premium zamiast Ultra. Ten ostatni ma tak silny sygnał, że lubi zatykac głowice w niekórych tunerach. Efekt taki sam jak przy słabym sygnale. No ale może w Twoim przypadku tak nie będzie. Ja mam Premium i TT często pokazuje siłę sygnału 25% co oznacza przekroczenie wartości 100% - Ultra będzie dawał jeszcze silniejszy. No ale kciuki oczywiście trzymam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem. TT mam podlaczona do marantz sr 7007. Jezeli sygnal audio nadawany jest stereo nie mam zadnych problemow.

Jezeli film jest nadawany w dolby digital pojawia sie maly problem z dzwiekiem mianowicie co jakis czas dzwiek sie wycisza i podglasnia.

W tt mam wszystko poprawnie ustawione dolby digital przez HDMI, AC3 automatycznie itd. Macie jakis pomysl gdzie jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Zakupiłem miesiąc temu na allegro TT ( http://allegro.pl/ferguson-ariva-link-t ... 69024.html )

Walczyłem z tym dekoderem TT aż się poddałem

Zmieniałem kable HDMI, wszystkie możliwe rozdzielczości, porty w TV HDMI, przywracałem ustawienia fabryczne i TV i dekodera, nic to nie pomogło, mruga...

Pracuje dobrze tylko na EURO.

Sprawdziłem u kolegi na nowszym TV LG i tam po podłączeniu dekodera od razu wszystko zadziałało jak powinno i to na wszystkich rozdzielczościach.

Mój TV to EasyTouch ETL07-42FHD

Współpracował już z dekoderem TV HD z UPC i nBox (którego cały czas używam od ponad 2 lat)

nBox po wyciągnięciu zasilania i włożeniu też mruga, ale wystarczyło przełączyć kombinacją *+3 na pilocie - zmienia na 1080 rozdzielczość i jest ok.

 

euro : http://www.youtube.com/watch?v=MuOMQVVF ... e=youtu.be

 

HDMI nBOX - TT : http://www.youtube.com/watch?v=m1vGpBhl ... e=youtu.be

 

HDMI : http://www.youtube.com/watch?v=NtVgwTNC ... e=youtu.be

 

nie stać mnie na nowy TV

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majsters34 - Ariva TT Link to inny tuner, musisz spróbowac w wątku właśnie o nim https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=21603&start=15. Jednak stawiałbym na problem TV. Tego typu sprzęt tak ma z jednym działa z innym nie.

 

Misiek a ten problem to nagle się pojawił? Ja bym raczej szukał w ustawieniach Marantza. Między TT a amplitunerem masz połączenie hdmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcatraz: HDMI, a problem zauwazylem od niedawna jak ogladalem film, ktory nadaje audio w dolby digital.

Mam drugi tuner orginalny od SKY DE, sprobuje na tym przetestowac.

Jezeli problem mi sie pojawi to sa to ustawienia amplitunera. Dam znac dzisiaj albo jutro.

Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze to wina Marantza. Sygnal SKY tez nie bo to samo sie dzielo na PRO7 a to przeciez FTA.

Na CP nie wiem bo tam nic nie puszczaja w dolby digital ( przepraszam ja sie z tym jeszcze nie spotkalem). Ja mam pakiet Familijny HD.

Edit: 12.04.2013

Wczoraj podlaczylem dekoder od SKY i wszystko chodzilo bez problemu zadnych zaklocen z dzwiekiem w dolby digital.

Dzisiaj rano wylaczylem w dekoderze TT dolby digital przez HDMI i co i wszystko gra tylko, ze dzwiek mam z tunera stereo ( dolby PLII ). :censored:

Blad w ustawienieniach Marantza wykluczam ( mam jeszcze podlaczone do niego PS3, WDTV live i tam wszystko smiga w DD),kabel HDMI wykluczam. Jedyne co zostaje to Ariva TT.

Ma ktos jeszcze problem z dzwiekiem czy :censored: tylko ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem wczoraj. Ten :censored: ekspert z fergusona najpierw mi poweidzial ze TT nie jest kompatibilne z sr 7007 bzdura totalna !!!!

Odziwo nie zalecil przyworocen ustawien fabrycznych. Ostatni pomysl tego goscia to mnie rozbroil. Kazal mi podlaczyc Arive TT bezposrednio do telewizora i jezeli nadal bedzie ten problem to jest to wina Arivy jezeli nie to Maratza.

Odpowiedz jest oczywista ze nic nie wykryje. Te :censored::censored::censored::censored: .Tyle co do serwisu. Do wszystkich co maja podlaczna arive do amplitunera za pomoca kabla HDMI i jest on kompatybilny z dolby digital prosze o kontakt i sprawdzenie czy macie problem z dzwiekiem. W opcji ustawienia wyjsc musi byc wszystko wlaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...