Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alcatraz chodzi mi OBSŁUGĘ posprzedażową jako całość. Po wymianie dysku (kontakt z serwisem to bajka - co się dzieje z moim sprzętem - "mamy 14 dni roboczych", kiedy będzie odesłany - "mamy 14 dni roboczych"...). Potem miałem problem z nagrywaniem (niezależnym) z dwóch satelitów. I nikt z pomocy technicznej nie umiał mi powiedzieć nic więcej poza formułką z instrukcji - należy użyć multiswitcha. Ja na to z pytaniem jakiego bo mam do jednego wejścia podłączony trzeci konwerter i chcę korzystać z tego satelity. I... nikt nie wie. Inwestycja na poziomie 1100 zł (choć ja go kupiłem za 599 zł) i mam oglądać tylko Hot Birda?

Sprzedałem TT, kupiłem A210 (tylko do nagrywania dzieciom bajek z zamiarem przerobienia na .mkv) oraz podłączyłem Pace z Cyfry. I??? A210 nie nagrywa prawidłowo z 12265 MHz (m.in. HBO HD). Oczywiście NIKT nie wie dlaczego.

Pace choć ma wiele więcej wad ale jest ok ponieważ działają te funkcje, o których informowała Cyfra przed wynajęciem dekodera. W Fergusonach już tak nie jest. A jak napisałem wcześniej - alternatywy na polskim rynku z funkcjonalnością TT nie ma (ja przynajmniej nie znalazłem).

Dany model chwalą głównie ci, kórzy znają go z opowiadań - po zakupie automatycznie zmieniają zdanie ponieważ zapominają, że nie ma rzeczy idealnych! To tyle z mojej strony. A tak w ogóle to w takim miejscu potrzebne są przede wszystkim konkrety(...)

Nigdy nie piszę opinii o sprzęcie, którego nie mam lub nie miałem. I chyba konkretnie opisują bolączki jakie miałem np. z TT.

Przepraszam za OT.

Wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię Torre ale nie pisz

Inwestycja na poziomie 1100 zł (choć ja go kupiłem za 599 zł) i mam oglądać tylko Hot Birda?
bo ja właśnie marzę o tym, żeby oglądać WYŁĄCZNIE Hotbirda ponieważ są tam wszystkie platformy i kanały za które płacę. Prawie dwa lata miałem jeszcze Astrę i z ręką na sercu mogę powiedzieć, zę przełączyłem na nią kilka razy i to z nudów a nie z potrzeby. Dlatego teraz chcę TYLKO HB, dwie platformy i możliwość swobodnego nagrywania jednej rzeczy oraz oglądania innej (obie odkodowane). Rozumiem jednak Twoją sytuację - zwyczajnie TT nie był dla Ciebie skoro chcesz bardzo rozbudowywać instalację itd. To oczywiście naganne, że serwis albo nie odpowiada albo nie potrafi pomóc ale... jak pisałem wcześniej Ferguson nie jest tutaj wyjątkiem. Szukając odpowiedniego dla siebie tunera rozmawiałem z kilkoma serwisami inny znanych (i renomowanych) firm i muszę przyznać, że niektóre odpowiedzi postawiły mi włosy na głowie lub doprowadziły do ataku śmiechu. Dlatego już wiem, ze po tych "innych" firmach nie mogę spodziewać się niczego lepszego. Z rzeczy, które nie zadziałają na niczym poza Pace to na 100% VOD ale to wiadomo i nie ma o czym mówić. Czytam ciągle w wątku Pace o aktualizacjach softu i ciągle coś nie gra - gubi nagrania, zapomina timerów itd... tego w umowie z Cyfrą nie ma :)

 

A teraz do niejakiego Altesa...

Wyrzuć TT jak najszybciej ponieważ to nie jest sprzęt dla Ciebie. Jeśli obraz Ci szatkuje i zacina to masz skopaną instalację. pogadaj z ludźmy, którzy mają TT - ja rozmawiałem z kilkoma osobami, które użytkują ten model od kilku lat i niczego takiego u nich nie ma. Co widzisz beznadziejnego w nagrywaniu? Jest jednym z najprostszych na rynku - dzieci powyżej 6 lat radzą sobie znakomicie. Nie można kopiowac nagrań powyżej 4GB ponieważ nie jest obsługiwany format NTFS - można jednak bez najmniejszego problemu zgrać wszystko na komputer przez usb a dalej to już mozesz przegrywać na co chcesz więc problem wydumany. Aktualizacja oprogramowania? A po jaką chol....ę? W Arivie 200 mam aktualizację co chwilę i każdy następny soft ma coś skopane. Używam oprogramowania sprzed ponad roku i wszystko działa super! Z innej beczki - jeden z najbardziej uznanych na rynku tunerów Topfiel 2410 jeszcze w ogóle nie miał aktualizacji softu! Wniosek? Wolę nie mieć aktualizacji ale stabilną pracę - tyle w temacie. A jeśli naprawdę wszystko się Tobie kaszani i wiesza - to masz zwyczajnie uszkodzony tuner. W każdym sprzęcie to możliwe. Naprawa wszystko załatwi.

 

A już na koniec... Nie rozmawiałem jeszcze (do tej pory) z zadowolonymi użytkownikami jakiegokolwiek tunera. Bardzo krytycznie oceniane są wszystkie, nawet te w cenie ponad 3 tys zł!!! Dopiero przy Arivie TT znalazłem grupę ludzi szczerze zadowolonych ze swojego tunera! To dało mi do myślenia i zdecydowałem się dołączyć do tej grupy. Potrafię sobie poradzić z drobymi problemami, które ma każdy sprzęt. Ile naczytałem sie opinii o A200 - nic tylko spalić i zakopać. Jednak kupiłem i jedynymi powodami, dla których ten sprzęt teraz zmieniam są: brak drugiego tunera oraz brak wbudowanego twardego dysku. Te dwie rzeczy okazały się jednak potrzebne i za chwilę wszystko będzie na swoim miejscu - czyli TT u mnie w domu :D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz:wystarczy że C+ zmieni coś w kodowaniu i już nie poużywasz czytnika. Współpraca Fergusona z Koreą zakończyła się dość niefortunnie na modelu HF 8900, Ariva TT jak wiadomo jest kontynuacją 8900. To jest ostatnie software dla TT - sprzed roku... :D

Mi nie odpowiedzieli na żadnego maila, a wysłałem 3. Po prostu nie mają nic do powiedzenia.Ale na przekór temu nie pozbywam się TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz:wystarczy że C+ zmieni coś w kodowaniu i już nie poużywasz czytnika

Teoretycznie masz rację ale praktycznie nikt do tego nie dopuści, możesz mi wierzyć. To byłby koniec firmy a akurat Ferguson jest jedną z najlepiej "dopasowanych" do naszego rynku (patrz obsługa czytnika kart w tunerze dwugłowicowym!) Miałem szczęście dostać kilka odpowiedzi od Fergusona - są w stanie bez problemu napisac poprawki do TT jeśli zajdzie taka konieczność (czyli np. zmiany w kodowaniu itd.) Nie muszą czekać na soft koreański. W tej chwili zmian nie ma bo nie ma też konieczności (oczywiście zawsze można coś tam grzebac i poprawiać ale... jak to się często kończy wszyscy wiemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęście dostać kilka odpowiedzi od Fergusona - są w stanie bez problemu napisac poprawki do TT jeśli zajdzie taka konieczność (czyli np. zmiany w kodowaniu itd.) Nie muszą czekać na soft koreański. W tej chwili zmian nie ma bo nie ma też konieczności

To czemu tego nie robią?Przecież zmiany na satelitach dzieją się nieustannie.Przecież nie napiszą Ci że nie będzie software skoro nadal ten tuner jest w ich ofercie sprzedażowej.Nie posiadają zespołu programistów więc nie napiszą żadnej łaty.

A niby dlaczego nie ma softu dla modelu HF 8900? Bo nie zapłacili i tyle a mądrzy Koreańczycy zablokowali czytnik. Na szczęście Hivion pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ja po wymianie dysku w serwisie nie narzekam. Oglądam tylko z HB, nic mi więcej nie potrzeba. Nagrywanie - na moje potrzeby wystarczy. Działa nagrywanie z "palca" jak również planowane.

 

Zastanawiam się tylko nad montażem modułu TNK HD, czy nie będzie się gryzł z kartą C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad montażem modułu TNK HD, czy nie będzie się gryzł z kartą C+?

Samemu tego nie sprawdzałem ale rozmawiałem z kolegą, u którego prawidłowo i bez problemów na TT pracowała karta C+, moduł Cyfrowego Polsatu oraz moduł TNK. Dlatego myślę, że nie powinno być kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę potwierdzić to co napisał Alcatraz. Moduł TNK HD + Moduł Cyfrowego Polsatu i karta C+ pracują w dekoderze poprawnie.

Niestety mam inny problem . Bardzo często dekoder nie nagrywa ustawionych programów i często po włączeniu powraca do ustawień fabrycznych (gubi ustawienia i listę kanałów) :/ .

 

pozdrawiam

lakers67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Poradzi ktoś jak skonfigurować w TT jeden, zwykły konwerter typu TWIN? Od razu ustawiac na podwójny czy jakoś inaczej? Jakie powinno byc ustawienie diseqC? Instrukcja "wyjaśnia" to w dosyc dziwny sposób:-))

 

Druga sprawa (może związana z pierwszą). Widzę, że czasami oba paski (jakośc i siła, chociaż nie wiadomo który jest od czego) mam na 100 i 95%. Nagle jeden spada np. na 25% ale nie ma to nic wspólnego ze stanem faktycznym, bo antenę mam ustawioną świetnie i sprawdzoną na mierniku. Czy to błąd oprogramowania, ustawień czy może coś innego? Czy u Was jest tak samo? Odnoszę wrażenie, że dzieje się tak na kanałach których wskazanie przekracza 100%. Chwilę pokazuje 100% a nagle 41 lub 25% - chyba sygnał wykracza poza jego skalę. Jakość obrazu i dźwięku idealna.

 

Bardzo podobny objaw jest wtedy kiedy np. robię PIP z innym kanałem lub przełączam po kanałach - nagle wracam na TVP HD a tam siła 0%, jakość 0% i czarny ekran... Po kilku przełączeniach sytuacja wraca do normy. Lista kanałów wgrana oryginalnie od nowości - spróbuję jeszcze do ustawień fabrycznych i sam przeszukam wszystkie transpondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

paski: 1 - siła, 2 - jakość. Konwerter od razu na podwójny, ustawienia diseqc - wyłączone. Spada ci górny pasek jak siła jest większa niż 100%, czyli masz 125% :) (pewnie jakaś wada oprogramowania).

 

Wysłałem pytanie o nowe oprogramowanie, oczywiście nikt nie odpisał. Z tunera jestem zadowolony, ale jak się zepsuje bądź nie będzie miał wsparcia gdy będzie ono konieczne, już więcej nie kupię od nich nic. Wezmę technisata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Już wszystko opanowałem:-) Tuner naprawdę swietnie się spisuje z konwerterem twin. Jeśli ktoś nie próbuje zrobić z niego centrum nadawczo-odbiorczo-multimedialnego, tylko używa normalnie to mogę polecić, jestem zadowolony. Może trochę za bardzo słyszą buczenie dysku - a moze to wina mojej półki?:-)) Z tym Technisatem to bym uważał. Też planowałem Topfielda albo Technisata ale... ten pierwszy, choć bardzo dobrej jakości - to jednak przerost formy (i ceny) nad treścią a drugi... Technisat dba o rynek niemiecki a z polskimi platformami współpracuje bardzo różnie. Topfield też nie ma nowego oprogramowania chyba od 2 lat. Tak naprawdę nie ma takiej potrzeby - jeśli się kiedyś pojawi zobaczymy jak zareaguje producent i wtedy będziemy oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby ma 2 głowice ale nie można nagrywać i oglądać innego kanału jednocześnie, przecież to jest paranoja!

No jak nie można jak moża, co Ty piszesz... Właśnie dlatego zakupiłem ten tuner i funkcja działa w 100%. Nie "niby ma dwie głowice" tylko ma dwie głowice i obie działają - jedno nagrywasz, drugie oglądasz. pełen komfort. Gdyby tak nie było nie zawracałbym sobie głowy tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...