Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Post jeden pod drugim ale już nie mogę edytować.

Mam podłączone dwa przewody - wejście 1 to HB, Astra, Eutelsat W7A, wejście 2 to HB i Astra. Do obydwu wejść sygnał dociera oczywiście poprzez przełączniki DiSEqC. Kiedy zaczynam nagrywać zaczynają się dziać niezrozumiałe dla mnie rzeczy - nagrywanie z HB - kanały z HB chodzą wszystkie na pozostałych satelitach brak sygnału; nagrywanie z Astry - kanały z HB działają wszystkie, a z Astry tylko z tego transpondera, z którego nagrywam. Przerwanie nagrywania powoduje prawidłowy odbiór. Co zrobić, żeby mieć możliwość niezależnego odbioru wszystkich kanałów przy nagrywaniu? (na W7A mi specjalnie nie zależy ale nagrywając z HB chciałbym móc oglądać kanały z Astry i odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie napiszę bo jestem u teściów i dokładnie nie pamiętam. Jak wrócę (w poniedziałek) to opiszę sprawę. I przy okazji - zamierzam też odesłać swojego do serwisu - są stopklatki, zaniki dźwięku i rozsypywanie się obrazu w nagranych materiałach. Te same objawy, choć zdecydowanie rzadziej są na oglądanym programie, także z wyłączonym timeshiftem. Czekam tylko na odesłanie podbitej karty gwarancyjnej z siedziby Vobisu w Szczecinie. Ma dysk jakiś wpływ na ww objawy przy oglądaniu (bo na nagranym materiale to oczywiste)? Bardzo mi to może nie przeszkadza ale przy archiwizacji nagrań w formacie mkv po błędzie z zanikiem głosu synchronizacja obrazu ze ścieżką dźwiękową staje się dyskusyjna :-). I czy wymienili Ci dysk na 250 GB czy większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torre24 : jakie masz ustawienia anten w TT?

Moje ustawienia:

 

dsc09792n.th.jpgdsc09793l.th.jpgdsc09794qb.th.jpg

 

Na Astrze 19,2E jest sygnał tylko ten tp mam chyba ustawiony błędnie.

Jeśli ktoś może to proszę o podanie prawidłowych ustawień aby można było niezależnie oglądać i nagrywać dwa kanały z różnych satelitów. Na razie mam taką sytuację jak opisałem w drugim poście na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal wyszukane kanały, ustaw opcję podwójny konwerter i przeszukaj astrę i hotbirda. Potem ustaw i przeszukaj tego trzeciego satelitę.Najwyżej czasami z tego trzeciego satelity kanał nie ruszy. Pamiętaj żeby nie ustawiać 2 nagrań dla tego satelity.

Tzn jak dokładnie? Nie mam samej opcji "Podwójny konwerter" są tylko: pętla, antena 2 głowica A, antena 2 głowica B, antena 1 podwójny konwerter i unicable. Na ustawieniu jakie mam sam robiłem listę, nie wgrywałem ściągniętej z internetu.

 

Zmieniłem ustawienia na takie, że pod HB i Astrą mam ustawione porty DiSEqC zarówno pod "antena 2 głowica A" jak i "antena 2 głowica B" I niby problem się rozwiązał tyle, że pojawił się nowy - jak nagrywam z HB to nie działają inne tp z HB, pozostałe satelity w porządku. To samo na Astrze - nagrywanie z tego satelity pozwala oglądać tylko z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie udalo, zestawic razem z manta 9000. ale o tym na innym forum.

 

Czy możesz mi pomóc . W jaki sposób udało ci się z tm zestawem ? Kombinuje już dwa tygodnie i mnie chce trafić .Mam 3 tunery Ariva 100e, 200e i arive tt HD PVR. Chciałem zrobić sharing po lokalu i udało mi się spiąć A 200e jako serwer z 100e jako klient . Jeżeli chodzi o arive tt niemego sobie z tym poradzić konfiguruje tak jak opisuje i nic. Chciałem ją postawić jako serwer jako klient tez nie chce chodzić Już oddałem tt do serwisu twierdząc ze jest wadliwa karta sieciowa. W serwisie rzekomo wymienili płytę główna i dalej lipa. Siedzę z tym tematem już trzy tygodnie dzień w dzień po parę godzin. Żona to jest już tak wściekła że szkoda gadać . może mi ktoś pomóc z tematem?? tunery są spięte z ruterm blokowanie portów przez ruter nie wchodzi w grę skoro 200e i 100e idzie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie dysku nie mogę w zasadzie narzekać na swój egzemplarz. W zasadzie, bo choć dysk jest większy i timeshift działa należycie, to z jakości obrazu a raczej ostrości nie można być zadowolonym. W tej dziedzinie Pace PVR, nbox czy 8900 są lepsze. Porównywalne efekty daje tylko Sagemcom. No ale to tuner za stówkę a tu mamy do czynienia z trochę droższym sprzętem więc można ciut więcej oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tej cenie co ja kupiłem tj. 599 zł to jeszcze się opłaca się go trzymać. Ma kilka niedoróbek: start nagrywania po kilkunastu sekundach, czuły na posiadaną instalację - u mnie jest konwerter quad i 2 połaczenia idą do nboxa który zakłóca pracę na 11258H dvb-s2 czy 11411 dvb-s2 (skoki sygnału,szatkujący obraz), problem z ostrością obrazu (gorszy od HF 8900).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...