Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!Dziekuje za odpowiedz.Mam jeszcze jeden problem,mianowicie podlaczenie komputera pod tuner.Nidawno zmienilem laptopa i mam na nim windowsa 7 64 bit.Jak chce zmienic sterownik dla kabla,system odmawia.Jak to obejsc?Wydaje mi sie,ze chlopcy ze stajni fergusona powinni cos z tym zrobic.W koncu technika i systemy operacyjne nie stoja w miejscu.Prosze o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem.

 

W Menu nie mogę wejść do zakładki PVR.

 

Na wyświetlaczu głównym nie mam też "obracającego " się kółka od time shift'u.

 

Po wciśnięciu na pilocie funkcji PVR list niestety nie wyskakuje lista nagrań

 

Czy ktoś miał podobne objawy????

 

Mam nadzieję, że to nie poważna awaria. Idą święta a bez Ferdka ani rusz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na problemy z dyskiem. Czy z zakładce są wyświetlane poprawne dane? Jeżeli tak, to spróbuj w ustawieniach nagrywania wyłączyć time shift (zmienić z automatyczny na ręczny) i przeładować system. Jeżeli to nie pomoże to dodatkowo możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Trzecia możliwość to próba sformatowania dysku (Niestety utracisz wszystkie nagrania). Jeżeli próba formatowania zakończy się fiaskiem to na 99% masz uszkodzony dysk i bez serwisu się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam (to mój pierwszy post)

Interesuje mnie czy ktoś z osób które opisywały mrożenie obrazu, zauważył różnice w przypadku odbioru na głowicy A lub B. Na mojej Arivie TT mrożenie występowało od początku, mam ją już rok. Wcześniej miałem Philipsa PVR z dyskiem 250Gb od cyfry i z obrazem nie było żadnego problemu, podłączony był do konwertera Quad. Po podłączeniu arivy do tego samego konwertera mrozi mi obraz na kanałach HD i robi pikselozę na kanałach SD. Z tym że te objawy występują gdy mam ustawione w opcjach konwerter typu twin lub głowica A, problem nie występuje gdy ustawiony jest odbiór tylko z głowicy B, niema zacięć ani pikselozy. Był już dwa razy w serwisie za pierwszym razem wymieniono dysk, za drugim głowicę. Wymiana głowicy spowodowała że zatrzymania obrazu lub pikseloza jest krótsza. Czy u was tak samo jest po ustawieniu odbioru z jednej bądź drugiej głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamieniałem kable to nic nie daje. Był już właśnie dwa razy w serwisie z tego powodu (wymiana dysku, potem głowicy). Wymiana głowicy spowodowała lekką poprawę. Ciekawi mnie właśnie czy jak dekoder gryzie się z konwerterem, to cięcia występują na obydwu głowicach czy tylko na jednej, tak jak u mnie na głowicy A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor posiada Ariva TT? Czy płyta główna ta sama to w modelu 8900 czy może lepsza ?Czy model ten oprócz drugiej głowicy to kopia 8900 czy może coś lepszego?Szukam i szukam coś fajnego i jakby nie patrzeć znów mam ochotę na Ferdka....:)

Obsługuje SR od 2000 jak podaje manual czy łapie już od 1000 jak 8900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jamesgor - podłącz do innej anteny to się przekonasz, kolega miał podobny przypadek - jak wyjaśnił dokładnie w serwisie o co chodzi wymienili mu procesor i jest OK. Ale być może to jest problem konwertera, w końcu piszą że quadów nie zalecają - pewnie z jakiegoś powodu.

@markar - procesor STI7101 - obsługa taka sama jak 8900, tylko menu jest ładniejsze i w HD, głowice są te same co 8900 więc pewnie zakres SR jest ten sam, działanie z kartami i modułami identyczne jak 8900, lepiej działają napisy DVB na canal+ HD, no i nagrywa w jednym kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zauważyłem w mojej Arivie problemy z odtwarzaniem dźwięku z materiału HD nagranego na dysk.

Dźwięk idzie światłowodem do amplitunera. Zauważyłem to na materiałach z C+FILM HD. Innych HD nie nagrywałem.

Pojawia się zrywanie dźwięku oraz kilu, kilkunastosekundowe przerwy.

Odbiór "live" jest bezproblemowy.

 

Czy macie podobne spostrzeżenia?

 

Jeśli uda mi się podejrzeć materiał na kompie, to napiszę, czy to problem nagrywania, czy raczej odtwarzania.

Napiszcie proszę, jakim programem mogę podejrzeć nagrania HD z Arivy TT.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepino - Czy problemy pojawiają się też kiedy dźwięk idzie tylko po HDMI? U mnie taki problem się nie pojawił więc nie bardzo wiem jaka może być przyczyna.

Co do odtwarzania nagrań... Pliki nagrane w Arivie mają rozszerzenie *.tp0 (plik strumieniowy). Tego pliku nie da się bezpośrednio odtworzyć w żadnym odtwarzaczu medialnym. Trzeba dokonać "oczyszczenia" strumienia. To właśnie może zrobić TS Doctor. Oczyszczony plik zapisywany jest w formacie *.ts. Taki plik odtworzysz w większości odtwarzaczy medialnych (Windows Media Player, VLC, SMplayer...). Ts Doctor (zalecany zresztą przez Fergusona) potrafi również zmienić kontener na matroskę - mkv. Darmowa wersja trial TS Doctora jest w pełni funkcjonalna i działa przez 30 dni, licencja kosztuje 29 euro.

Swoją drogą ciekaw jestem czy ktoś zna inny (bez użycia TS Doctora) sposób na odtworzenie plików nagranych przez Arivę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekaw jestem czy ktoś zna inny (bez użycia TS Doctora) sposób na odtworzenie plików nagranych przez Arivę?

 

Nagrania, które są w standardowej rozdzielczości w MPEG2 wciągam i przycinam bez problemu darmowym programem (którego używam od lat z różnymi dekoderami) Project-X (jest w javie i zdaje się, że trzeba go sobie samodzielnie skompilować - instrukcja krok po kroku jest dołączona) http://sourceforge.net/projects/project-x/ .

Nagrania w MPEG4, to już bardziej skomplikowane zadanie :)

Wciagam je do darmowego MPEG Streamclip http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html i od razu wypuszczam standardowy TS (bez przycinania, choć program to umożliwia, ale wymaga konkretnej wersji QuickTime do podglądu - nie lubię QuickTime, więc wolę "w ciemno" konwertować całość). A potem to już standardowo przycinanie za pomocą H264TS Cutter http://www.videohelp.com/tools/H264TS_Cutter i masz w wyniku gotowy plik TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z dźwiękiem dotyczy wyłącznie odtwarzania, i zdaje się tylko przez TOSLINK.

Po analogu idzie ok.

Co do HDMI, to nie mogę sprawdzić, bo mój TV leciwy jest i ma tylko DVI.

 

Dzięki za podpowiedź o obróbce nagrań. Ja do MPEG2 też używam projectX.

A później jeszcze czasami Cuttermaran (do precyzyjnego przycięcia) i IfoEdit do utworzenia DVD.

 

Spróbuję pomysłu na MPEG4.

 

Pzdr

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Kilka problemów: 1. Dekoder resetuje sie przy szybkim przegladaniu EPG - pomoc serwisu beznadziejna a raczej jej brak ( na moje uwagi, ze przedtem bylo ok a nic nie mzienialem i nie chodzi i o to co odpisali - troche nie na temat - dostałem odpowiedź z pomocy tech - "widzę, że Pan wie lepiej" - to jest pomoc?? to jakiś ..........zagotowałem się :)

2. Dekoder nie czyta uprawnien kart Cyfry + każdorazowo po wyłączeniu zasilenia - kilkakrotne wyjecie karty i ponowne wlozenie w końcu załapie.

3. Nie czyta pendrive jak trzeba - tzn kiedy chce go widzi a innym razem nie reaguje na pendriva ( tego samego ) w ogole, konieczny restart - ale wtedy przestaje czytac karte Cyfry, można dostać szału, kolejne softy nie rozwiązują problemu, jak i informowanie o tych problemach nie przynosi skutków.

4. Poza tym przycina na sekunde kanały ale pewnie z powodu Twina - ale to nie wkurza bo zwykle rzadko sie dzieje.

5. Poza tym ok

6. Nie mam pojęcia jak zgrać nagrania na pendrive albo bezposrednio na komputer - czy ktoś może mi szczegółowo podpowiedzieć??

7. W końcu udało się zgrac 1 program na pena ale pojawił się plik z rozszerzeniem .TPO - i co z tym zrobić???

prosze o pomoc w spr punktów 6 i 7.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piono

ad. 1

Przy szybkim przeglądaniu EPG oraz szybkim przełączaniu kanałów mój TT też się wyłącza . Na serwisie stwerdzili, że wystarczy zmiana softu na najnowszy. Oczywiście nie pomogło.

ad. 2

Z kartą CYFRY + miałem to samo. Tyle, że raz pomagało wyciągnięcie i włożenie karty z powrotem. A innym razem potrzebowałem dopiero z ICA przesłanie ponowne uprawnień na kartę.

ad. 3

Przy twin'ie spróbuj ustawić , że masz 2 anteny i ustaw osobno głowicę A i osobno B.

U mnie pomogło.

ad. 6 .

Na stronie Fergusona masz program do przesyłania wszystkiego z Tunera TT ariva na komp.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

software wymieniam na nowszy za każdym uaktualnieniem i nic się nie zmienia. Pomoc techniczna Fergusona jest tak beznadziejna, ze szkoda czasu na dyskusje z kimś kto robi łaskę że pracuje.

 

Każde wyłączenie prądu, czy restart dekodera po wgraniu oprogramowania kończy się tym, że nie widzi karty Cyfry+. Kilkakrotne wkładanie i wyjmowanie na ogół pomaga ale czasem restartuje karte z ICA Cyfry. to, że nie łapie podłączanych urządzeń USB to tez widac nierozwiązywalny problem dla Fergusona. Oczywiście po wyłączeniu dekodera jest ok z tym, że wtedy - karta.... i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie tuner sprawuje się bardzo dobrze, poza znanymi problemami. Ale ostatnio zauważyłem następujący objaw:

- programuję nagranie na C+HD lub TVP HD (te kanały sprawdziłem, ale zapewne chodzi o cały transponder),

- tuner jest włączony (dziecko akurat Jim Jam ogląda :) )

- przychodzi czas nagrywania, wyskakuje okienko i...

- nic, nie ma znaczenia czy potwierdzam czy tylko poczekam - nagranie nie startuje!

Na HBO HD czy innych kanałach SD (z innych transponderów) wszystko jest OK. Nagranie startuje tak w przypadku potwierdzenia jak i poczekania aż samo ruszy.

A i jeszcze jedno, jeśli sam przełączę na C+HD i włączę nagrywanie ręcznie, spokojnie mogę wrócić na oglądany kanał - więc to nie brak możliwości nagrywania, ale jakiś problem z timerem.

 

Instalacja antenowa prawidłowa - Monoblock-twin (Inverto black), wiem że Ferguson odradza, ale jakoś u mnie wszystko działa nawet to, co wg instrukcji nie powinno :) (nagrywanie na raz z Astry i HB z jednoczesnym oglądaniem innego kanału - w ramach możliwych).

Firmware 1.17.9A

 

I jeszcze coś.... Na firmware 1.17.0A było troszkę gorzej - mimo, że nagranie nie wystartowało, tuner traktował je jako trwające i nie można było rozpocząć nagrywania z C+HD puki się to wirtualne nie "skończyło".

 

Może ktoś z Was potwierdzi takie zachowanie, to napiszę do Ferdka - niech coś robią z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...