Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

marklar, a czy sprawdziłeś dokładnie w takich warunkach, jak pisałem? Bo normalnie z timera (przy wyłączonym odbiorniku), albo jeśli oglądam inny program z tego samego transpondera to Kanały te bez problemu się nagrywają. Także włączenie ręczne nagrania na tych kanałach i przejście potem na Jim Jam (czy cokolwiek innego) nie psuje nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jakie pytanie takie odpowiedzi, może najpierw sprawdź czy nie zadajesz głupiego pytania).

 

Z całym szacunkiem.

 

Nie ma "głupich pytań" są tylko " głupie odpowiedzi".

 

Nie bierz tego do siebie .

 

To co dla ciebie jest oczywiste, nie musi być dla innych....

 

// dodano //

 

Dzięki za krytykę .

Miałeś rację . Lepiej szukać, niż pytać

 

 

Przynajmniej poszukując znalazłem wątek :

 

viewtopic.php?f=8&t=4976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz.... nie ma głupich pytań... to ja rzucę przykładem z dow[beep]: "Czy jak stanę obiema nogami na torach, a rękami chwycę się trakcji to pojadę jak tramwaj?: ;)

 

Po prostu pytałeś się o oczywistą oczywistość, zasada jest prosta (i jest tak na wszystkich forach jakie znam), najpierw szukam, czytam, czytam, czytam, a jak już po tym etapie czegoś nie wiem, zadaję pytania. A na koniec .... odpowiadam na pytania innych.

Po prostu pominąłeś etap pierwszy - więc bez urazy.

 

Napisałem dłuższy list do Fergusona w sprawie błędów firmware, zobaczymy co odpiszą, a może bardziej co zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry, to ja nie odpisałem na forum :)

Dostałem odpowiedź z Fergusona dotyczącą tego problemu:

 

1. W opcji edycja transpondera usunąć transponder 11278

2. Przejść na ręczne wyszukiwanie, wpisując ręcznie wszystkie parametry

usuniętego transpondera,

z jedną różnicą: pilot ma być włączony !!

3. Po wyszukaniu kanałów zapisać zmiany.

 

Po tych operacjach problem zniknął.

 

W odpowiedzi było też info, że zakładki przed czy za nagraniem nie są przewidywane, i że urządzenia USB są rozpoznawane poprawnie :) , tyle że czasem trzeba zrobić restart (czyli wg mnie niepoprawnie, tym bardziej, że przy takim restarcie czasem znika wbudowany czytnik kart - może on też jest wewnętrznie obsługiwany portem USB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

Przy szybkim przeglądaniu EPG oraz szybkim przełączaniu kanałów mój TT też się wyłącza . Na serwisie stwerdzili, że wystarczy zmiana softu na najnowszy. Oczywiście nie pomogło.

Zajrzałem tutaj z ciekawości, co wnosi nowy soft oraz by dowiedzieć się, czy TT jest taka doskonała jak ją poleca producent, a widzę że cierpi na ten sam problem co HF8900- restarty podczas przeglądania EPG i zmiany kanałów. Denerwuje mnie to niesamowicie na moim tunerze, a producent nie widzi problemu! ArivaTT i HF8900 to jedna rodzina- korzystają częściowo z tych samych bibliotek w oprogramowaniu, więc nie powinienem być zdziwiony, że są restarty przy przeglądaniu EPG- a jednak jestem, bo to przecież "luksusowy" tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja po prostu nie jestem taki szybki jak Wy, ale mi się to nigdy nie przytrafiło :)

Toyota (i inni) woleli wezwać samochody do naprawy/wymiany części zamiast czekać aż dojdzie do częstych, śmiertelnych wypadków.

Tuner Fergusona nie zabije, ale chodzi mi o to, że fakt nie występowania objawu u większości nie wyklucza problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja się uprę to zawieszę mediasata, nie wspominając już o takich luksusowych tunkach jak Humax czy dreambox. Poczytaj sobie forum Humaxa,czy pieknego technisata tam to jest dopiero fajnie...

Toyota wymieniała dywaniki, bo 3 super inteligentnych amerykanów na kilka milionów użytkowników toyot nie umiało wyplątać swoich kulasów z nich i wcisnąć [beep]u hamulca. A fakt ten został wykorzystany przez amerykańską konkurencję toyoty, która rozdmuchała sprawę... BTW. ostatnio coś czytałem o wezwaniu do serwisu kilku milionów GM bo pompa ABS się w nich może blokować...

Zanim zaczniesz cokolwiek pisać, to sprawdź sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko dopiszę, że nie stosuję i w zasadzie nigdy (poza pierwszym dniem) nie stosowałem oryginalnego pilota od Arivy TT. Mam wszystko wprogramowane w Logitecha i tam mam poustawiane pewnie większe odstępy pomiędzy wysyłanymi rozkazami (bo nie lubię jak dłuższe przytrzymanie przycichu przeskakuje mi od razu o kilkanaście pozycji), więc pewnie samo to wyklucza u mnie bardzo szybkie zmiany. Ustawiłem tak by było wygodnie - nie za szybko i nie za wolno.

Faktem jest że mam już ten tuner od ładnych paru miesięcy, używany dość intensywnie i zawiesiłem go raz, więc nie jest źle.

Ogólnie jestem zadowolony, choć ciągle brak mi kilku funkcjonalności mojego poprzedniego tunera SD (Inverto IDL-7000).

 

P.-S. Czy nie uważacie, że coś co jest przez producentów wymieniane w liście zalet na pudełku tunera, czyli "OSD w rozdzielczości HD" bywa wadą. Mam naprawdę dobry wzrok a niektóre napisy paska informacyjnego są tak małe (no bo w HD) że aż niewygodnie się je czyta, a co ma powiedzieć moja żona, która ich po prostu nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja się uprę to zawieszę mediasata, nie wspominając już o takich luksusowych tunkach jak Humax czy dreambox. Poczytaj sobie forum Humaxa,czy pieknego technisata tam to jest dopiero fajnie...

Toyota wymieniała dywaniki, bo 3 super inteligentnych amerykanów na kilka milionów użytkowników toyot nie umiało wyplątać swoich kulasów z nich i wcisnąć [beep] hamulca. A fakt ten został wykorzystany przez amerykańską konkurencję toyoty, która rozdmuchała sprawę... BTW. ostatnio coś czytałem o wezwaniu do serwisu kilku milionów GM bo pompa ABS się w nich może blokować...

Zanim zaczniesz cokolwiek pisać, to sprawdź sam.

Tyle, że ja nie muszę się upierać, żeby zawiesić mój tuner- nie robię szczegółowych testów, aby wynaleźć lukę i wypomnieć- ja po prostu używam (EPG) zgodnie z przeznaczeniem. Mam sobie kupić papierowy program i zapomnieć o elektronicznym przewodniku, bo ktoś u producenta zdaje się nie widzieć problemu? O nienagrywaniu C+HD itp zgłoszonym przez Pecus'a też twierdziłeś, że nie występuje by później jednak potwierdzić istnienie problemu.

A co do przykładu z samochodem to po pierwsze napisałem Toyota i inni, a pod drugie nie odwołałem się do konkretnego przypadku- problemu z dywanikami. W ciągu kilku lat było wiele różnych powodów wezwania przez różnych producentów. Skoro jednak poruszyłeś problem dywaników- gdyby ktoś zginął lub został poszkodowany, bo jak piszesz "nie umiałby wyjąć kulasów z dywaników" to powiedziałbyś w twarz tym osobom, że to żaden problem, bo to tylko zwykły dywanik a nie złożony mechanizm? Przyczyna problemu błacha lub nie, ale nie jest podstawą do lekceważenia skutków- wypadek z powodu zaplątanej nogi nie różni się od wypadku z powodu awarii skomplikowanego podzespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- problem był tylko w jednym przypadku - musiałem dokładnie przeczytac o jakich okolicznosciahc mowil pecus - ale nie masz tego sprzetu i nie zrozuemisz tego i tak.

W każdym razie problem został szybko rozwiązany, a wynikał zdaje się z błędnie wpisanych danych transpondera, co pwoodało w okreslonym scenariuszu brak startu timera.

 

Widziales tych amerykanow w TV ? gdyby ich było stać na buicka to w nim by pogubil i kulasy a nie w toyocie, ale bylo ichg stac tylko na toyote... :wink:

 

Jak ci się zawiesza to moze tez sprawdz liste kanałów ??

 

Nie mam multipakietu, mam full cyfre, polsat i tnk HD.

śmiga bez problemu, oprócz znanego zjawiska poxelozy podczas WŁĄCZANIA kanałów HD z polsatu (zaraz maisky napisze ze jest problem z polsatem :lol2: ).

Nic sienie tnie ani nie zatrzymuje (komunikaty modułu off w menu)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się wreszcie przyłapać tuner na problemie i nagrać- to co prawda 8900, ale przecież te same biblioteki. Może z kilku nagrań uda się wyłapać schemat prowadzący do restartu. U siebie zauważyłem, że to niekoniecznie chodzi o szybkie przełączanie- po prostu jest jakaś dziura w obsłudze EPG i w specyficznych warunkach potrafi wyłożyć tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monoblock twin (Inverto black) i zero problemów, choć w instrukcji nie zalecają tego typu konwerterów. Co więcej w instrukcji jest informacja by nie próbować w takiej konfiguracji nagrywać jednocześnie z Astry i HB (podobno to niemożliwe), a u mnie działa :)

 

Sądze, że tak naprawdę problemem jest konfiguracja takiego układu w menu tunera. Jest to kompletnie nieintuicyjne i nawet człowiek obeznany w technice SAT na początku może mieć z tym problem - ja po przesiadce z Inverto miałem (to znaczy ustawiłem chyba wszystko jak trzeba ale oglądając te ustawienia jeszcze raz na ekranie TV ciągle nie miałem pewności). W Inverto to była po prostu bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...