Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale TVN HD zauważyłem brak synchronizacji głosu z tunera z głosem lektora. Widać to w trakcie "Faktów". Justyna Pochanke zaczyna ruszać ustami a głos z tunera jest po pewnej chwili,Justyna Pochanke przestała ruszać ustami a głos tunera zamilkł po krótkiej chwili.Ma tak ktoś?

Zresztą na TVP HD podobnie. Poprzez funkcję PIP porównałem to z nbox.W nbox jest wszystko OK. Natomiast w TT sceny pojawiają się szybciej niż w nbox dlatego głos wydaje się być opóźniony ale to raczej obraz jest przyspieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z software do Ariva TT identycznie jak w przypadku modelu 8900. Nie ma nowego oprogramowania do Ariva TT już od kilku miesięcy. Dwukrotnie zapytałem firmę Ferguson, niestety pozostało to bez odpowiedzi. Przecież bliźniaczy Iclass twin HD ma cały czas aktualizacje więc chyba tylko kwestia finansowa jest przyczyną że Ferguson nie ma aktualizacji.Co prawda C+ w czytniku działa ale przecież zmiany na orbicie dokonują się non stop.

W każdym bądź razie nie polecam zakupu tego sprzętu (1100 zł). Lepiej wziąć Mantę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Właśnie przeczytałem cały wątek o Arivie TT i... trudno o jednoznaczną ocenę tego tunera na podstawie opinii. Prawdę mówiąc jest to chyba jedyny dwugłowicowy tuner z wbudowanym dyskiem w tej cenie - na dodatek posiadając czytnik kart (Cyfra) i modułów CI (Polsat). Nic tylko kupować:-) Zanim jednak miałoby to nastąpić chciałbym skierować trzy pytania do urzytkowników tego sprzętu:

 

1. Czy tuner jest nadal produkowany? Ostatni soft z kwietnia 2011, czyżby był tak dobry że nie wymaga już poprawek?

2. O co chodzi z tymi konwerterami "twin"? Na Forum i w instrukcji wyczytałem... żeby ich nie stosować! Jednocześnie piszą, że "tylko konwertery quatro + multiswitch pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzenia". To chyba jakaś pomyłka albo cytat z instrukcji do innego tunera... Dlaczego "twin" miałby nie działać i po co byłby produkowany jak nie właśnie do dwugłowicowych tunerów!? Co ma do tego wszystkiego konwerter quatro i multiswitch!? Nie chcę robić telewizji kablowej tylko mieć działający tuner, który jedno nagrywa, drugie odtwarza (lub dwie rzeczy nagrywa) i to wszystko w formie rozkodowanej (możeliwe przy karcie C+ a przy module Polsatu nagranie w tle wymaga ręcznego zdekodowania). A może to jakieś stare informacje i ostatecznie problem konwerterów "twin" już nie istnieje? Żaden Ferguson czy inny Pace nie powie mi, że INverto Black Ultra Twin to wadliwy konwerter!

3.

Na kanale TVN HD zauważyłem brak synchronizacji głosu z tunera z głosem lektora. Widać to w trakcie "Faktów". Justyna Pochanke zaczyna ruszać ustami a głos z tunera jest po pewnej chwili,Justyna Pochanke przestała ruszać ustami a głos tunera zamilkł po krótkiej chwili.Ma tak ktoś?
Szkoda, że nikt nie odpowiedział... Takie rzeczy męczyły mnie na A200 i zdecydowanie nie mam ochoty na "powtórkę z rozrywki"... Równiez liczę na rozwinięcie w tym temacie.

4. Ostatnia sprawa to Ariva @Link TT. W wątku o tym tunerze prawie nie ma wpisów. Tak mało popularny, czy takie nieudany? Główne różnice to chyba system (linux) i brak wbudowanego dysku twardego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konwerterów i multiswitchy nawet pomoc techniczna nie umiała odpowiedzieć na pytanie jakie to mają być sprzęty do odbioru z trzecha satelit. I właśnie z tego powodu, że za nic nie mogłem ustawić niezależnego odbioru i nagrywania z dwóch tylko satelit (trzeciego sobie odpuściłem) sprzedałem tuner.

Ogólnie miałem o nim dość dobre zadanie poza tą jedną wadą i tragiczną obsługą serwisową i przez pomoc techniczną. A 1100 zł za ten tuner bym nie zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konwertera to używam http://allegro.pl/konwerter-black-ultra-quad-inverto-hdtv-hd-i2207923079.html, a więc tylko HB. Mam 2 ariv-y TT + 8900HD. Do 1 Arivy TT wchodzą dwa kable, i do pozostałych po 1, wszytko śmiga aż miło. Nie mam problemu ze złym nakładaniem się głosu z obrazem. tzn. może kilka razy się to zdarzyło, ale to raczej wina kanału a nie tunera. Ogólnie problem nie występuje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no ja chciałbym nawet bardziej skromnie - jeden tuner, jeden konwerter i jeden satelita:-)) Tylko skoro nie powinno się stosowac konwertera "twin", to co mam kupić - quada i podłączyć tylko dwa przewody!? Trochę bez sensu, może ten problem (jeśli był) z "twinami" został już rozwiązany? Podobno było to jakieś "przycinanie obrazu", nawet czytałem kilka opinii w sieci, że "tuner świetny ale nie współpracuje poprawnie z twinami" czyli coś w tym jest albo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja również - tylko w jakim celu jest wtedy ta informacja w instrukcji? :roll: Nie chcę sytuacji, w której kupię cały zestaw, będzie się coś przycinało a serwis powie - nie czytał Pan instrukcji? Wyraźnie jest napisane, żeby nie stosować "twinów". Chociaż powiem szczerze, większej głupoty w życiu nie słyszałem :] No bo co jak nie "twin"? No, instrukcja ma na to gotową odpowiedź - quatro i multiswitch... ale to jakieś jaja chyba są 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze w jakim formacie TT nagrywa na swoim dysku? Czy jest to *.ts jak w Arivach 100 i 200? Czy jest ograniczenie rozmiaru pliku (np. podział na max. 4GB kawałki) i jak wygląda możliwość przenoszenia i odtwarzania za pomocą komputera?

 

Wracając jeszcze do konwrterów. Czyli kupuję pojedynczy "twin" - jakie ustawienia w menu będa odpowiednie? Czy on ma tam do wyboru "konwerter twin" czy jakoś inaczej ustawia się to, żeby wiedział z czym ma do czynienia. Wcześniej kilka osób pisało coś o głowicy A i B - rozumiem, że na obu ta sama lista programów? Tylko tak da się jedno nagrywać drugie oglądać itd., prawda?

 

Gdzieś czytałem, że można oglądać jednen program nagrywać dwa inne - jak to wygląda i jakie wtedy są ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te pieniądze warto. Ale nie za 1150.

A dlaczego tak twierdzisz? Patrząc na inne tunery w tej cenie właściwie nie ma konkurencji. Co z tego, że są dwugłowicowe cuda za 2 czy 3 tys. skoro ich funkcjonalność jest mniejsza niż TT. Uważam, że cena w okolicach 1100 zł jest bardzo dobrze skalkulowana zarówno na tle konkurencji jak i innych propozycji Fergusona. Chyba, że są w nim jakieś ukryte problemy, o których myślisz ale nie piszesz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tuner ma jakieś niedogodności. 8900 często pokazuje SERWIS NIEDOSTĘPNY,ma możliwość zapisu tylko 5000 kanałów,w TT natomiast rzadko bo rzadko ale pojawiają się zacięcia-trudno powiedzieć czy to wina instalacji czy dysku,no i kwestia software a w zasadzie braku rozwoju. Jak wiadomo firma Fergusona inwestuje obecnie w taniutkie tunery oparte na procesorach Ali natomiast kompletnie odpuściła sobie tunery oparte na procesorach STI. Dlatego uważam że ten tuner jest warty maksymalnie 900 zł.600 zł tuner +dysk -jak brat bliźniak Manta HD9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupna tego złomu. Nigdy w życiu nie chcę słyszeć o tej dziadowskiej firmie.

Easy, man. Ja mam 2 tunki od nich-HF 8900 i Ariva TT i nie jest tak źle.HF działa bezbłędnie z softem Hiviona a TT .. też sobie radzi.Problem polega na tym że nie ma nikogo w Fergusonie który by wiedział jak konfigurować TT dla 2 anten. Jedyny który wiedział już tam nie pracuje. Ale Ferguson stawia na tunki na procku Ali.Tanie tunki na chwilę. Taki rynek. Mój szwagier też handluje butami za 100-150 zł bo te się sprzedają a Gino Rossi czy Bata u niego nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altes niestety ma rację... Ja do tej pory miałem bądź mam w sumie 6 tunerów od Fergusona. Dobrze mogę się wyrazić tylko o pierwszym sat (AF-7318) i jedynym jaki kupiłem do DVB-T. Po TT kupiłem A210 i też mam nierozwiązywalny problem, który opisałem w wątku o tym tunerze. Z tymi tunerami jest tak, że wszystko jest ok dopóki działa i się nie psuje. Jak już się coś zaczyna dziać to wtedy zaczynają się poważne schody bo obsługa posprzedażowa to koszmar.

TT trochę mi szkoda bo nie ma żadnej alternatywy w podobnych pieniądzach z czytnikiem kart Cyfry, podwójnym tunerem i dyskiem bez linuxa. No ale jak za coś płacę to ma działać bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro Torre, że utożsamiasz się z takimi przypadkowymi opiniami typu "ni przypiął ni wypiął" i to jeszcze kogoś kto tydzień temu wpadł na Forum i napisał dwa posty... no ale to Twoja sprawa. Osobiście miałem tuner 7318 a od prawie dwóch lat mam Arivę 200 i jest naprawdę tylko kilka rzeczy, które bym zmienił - dlatego teraz kupuję Arivę TT! Proste. Opowieści o bezawaryjnych tunerach i super obsłudze gwarancyjnej czy pogwarancyjnej można włożyć między bajki (przynajmniej w Polsce). "Przeczesałem" ten ten temat bardzo dokładnie i zarówno użytkownicy Topfieldów jak i innych znanych marek tunerów (w tym wszystkich oferowanych przez platformy) są równo niezado[beep]:-) Dany model chwalą głównie ci, kórzy znają go z opowiadań - po zakupie automatycznie zmieniają zdanie ponieważ zapominają, że nie ma rzeczy idealnych! To tyle z mojej strony. A tak w ogóle to w takim miejscu potrzebne są przede wszystkim konkrety a nie jakieś manifesty sfrustrowanych obywateli w stylu wypowiedzi niejakiego Altesa (który przynajmniej dla mnie nie jest w najmniejszym stopniu autorytetem). Pozdrawiam świątecznie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ten TT chociaż był średniej klasy to bym był wniebowzięty a tak ... to szkoda gadać. Obraz to porażka. Cały czas się zacina , szatkuje. Nagrywanie to jest beznadziejnie rozwiązane. Trzeba mieć szczęście aby coś nagrać. Po prostu nagrywanie z intuicją nie ma nic wspólnego. Na dysk zewnętrzny można tylko skopiować nagranie do 4 GB co w dobie HD jest porażką. Częste zwiechy tego czegoś. Nie wykrywa pendriva a jak wykryje to dopiero po resecie. Totalne dno. A jeszcze jedno brak od roku aktualizacji oprogramowania. Nie odpowiadanie na maile przez tą firmę. Poważnie myślę o wy[beep]u tego czegoś na śmietnik i wynajęciu dekodera od cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...