Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

torre24 szczęściarzu. Ty masz, a moja paczka ugrzęzła gdzieś w magazynach Vobis. Nie pomagały emaile do Vobis i telefony na infolinię.

Dopiero na wczorajszy [beep]nie soczysty email na ogólny adres z zastrzeżeniem, że skierowany jest do przełożonych sprzedawców w sklepie internetowym i obietnicą sprawdzenia w terminie późniejszym, czy ten email dotarł - dzisiaj dostałem emaila, że przepraszają za powstało sytuację i obiecują odbiór na 08 grudnia :read: Ciekawe :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem smsa już wczoraj że mogę odebrać. Odebrałem dziś, tuner nówka (?)sztuka, żadnej rysy. Dysk Toshiba.

W najbliższych dniach będę go konfigurował to powiem coś więcej. Dobrze że lista z 8900 będzie pasować do TT :)

Dysk zawiera 2 nagrania czyli był używany. Stary soft, nowy poszedł na 2 penie.Antena wydaje się w miarę prosta do

ustawienia. W przypadku 2 różnych głowic (A -diseqc 8/1,2 -diseqc 2/1) trzeba użyć najpierw ANTENA 2 GŁOWICA A oraz ANTENA 2 GŁOWICA B. Pilot profesjonalny rzekłbym w porównaniu do HF 8900. No i baterii nie trzeba zmieniać co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy macie EPG na SCI FI i Universal?

SCI-FI i Uniwersal są na transponderze podwójnie.Wersja z literami POL ma EPG. Transponder ma źle ustawiony czas i zanika on od razu po wejściu. Recepta na to jest ustawienie czasu użytkownika w MENU zamiast czasu GMT i epg już będzie.

Działa EPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak... Największą bolączką maszyny jest chyba jednak ten nieszczęsny dysk Toshiba. Automatyczny timeshift powoduje "skoki" na TVN24 czy Polsat NEWS i naprawdę nie idzie oglądać.Wyłączenie timeshiftu załatwia sprawę. O dziwo nie zauważyłem tego na kanałach HD.Mam 3 możliwości: oddać sprzęt póki mogę (do 10 dni), wysłać do serwisu (ale czy dadzą mi Seagate'a?) lub wyłączyć timeshift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z tym dyskiem. Ja chyba pozostanę przy opcji ręcznego timeshiftu. Poczekam, z czasem sam wymienię dysk na seagate.

Muszę jeszcze przetestować kwestię nagrywania określonego filmu/audycji. Czy wtedy obraz przy jednoczesnym oglądaniu innego kanału lub przy odtwarzaniu już nagranego też mrozi? Proszę o odpowiedzi tych, co już to przetestowali.

 

Myślę, że jest szansa, że w serwisie wstawią 500tkę, chyba nie mają już 250tek na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś włączyłem autoamtyczny timeshift i szczerze mówiąc wszystko działa dobrze poza jednym, kilkusekundowym mrożeniem na TV 6. Na TVN 24 i Polsat News nie było żadnych błędów. Odtwarzanie z timeshiftu też działa dobrze. A co najlepsze, problematyczne kanały z karty Polsatu (Polsat HD, Polsat Sport HD czy FoxLife HD) zaczeły dużo szybciej odkodowywać się po przełączeniu na nie.

Co do mrożenia innego kanału podczas nagrywania - nie zauważyłem.

Z powodu dysku ja nie rozważam zwrotu jak markar. Jeśli padnie w trakcie gwarancji to serwis, jeśli po to sam wymienię na inny, większy.

 

I jeszcze jedno pytanie do nabywców TT-ki w Vobisie - mieliście podbitą kartę gwarancyjną? Mnie powiedziano abym poszedł z fakturą do najbliższego salonu Vobis-u to mi podbiją. Tyle, że faktura przysłana z centrali w Szczecinie, tuner przyszedł z Gdyni, a najbliższy sklep w Częstochowie - pieczątki różne więc i ewentualnych problemów z serwisem pewnie mogę się spodziewać. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem fakturę już przy odbiorze sprzętu (wydrukowaną na miejscu w sklepie), gwarancja nie podbita :)

 

Ja też zrobię jak torre24 z tunerem, nagrywałem, oglądałem drugie i było super. Podoba mi się funkcja, gdzie na liście kanałów pokazują się podświetlone kanały z tego samego transpondera, w Pace C+ tego nie ma i musiałem sprawdzać na wykazie w necie co mogę jednocześnie oglądać i nagrywać z tego samego transpondera. Choć i tak planuję zakupić konwenter octo, bo mój poczwórny ma fulla (wszystkie wejścia zajęte) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pokładzie karta C+,moduł CP oraz moduł Cryptoworks od Irdeto z kartą Skylink.Nie idzie oglądać przy włączonych komunikatach, cały czas na ekranie pojawia się informacja:

"CryptoWorks

CryptoWorks Conditional Access

System id is not match, it's not

the Cryptoworks CA.

Press 'OK' to select; Press EXIT to return"

Mój tuner działa OK jedynie przy wyłączonym timeshift oraz wyłączonych komunikatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliście podbitą kartę gwarancyjną?

Moja karta nie jest podbita ale ze względu na dysk będę go reklamował. Przede wszystkim timeshift. No i nagranie.Wczoraj nagrałem Gran Derbi.Cięzko się ogląda ten mecz z tego dysku. A to głosu nie ma a to nie chce wskoczyć na 30 minutę...Mówię Wam jak na razie Ferguson 8900 o niebo lepszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem

 

Zauktualiowalem liste kanalow ze strony fergusona bo nei mialem nop. nala+ film hd czy domo, kuchni wszystkie hd, ale nie moge znalezc canal+ gol hd oraz weekend hd (obie na tej samej czestotliwosci). po wubraniu czestotliwosci 11411 H pierwszy pasek jest okolo 95% a drugi 0. jak mam znalezc te kanaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz proszę o pomoc w sprawie zrzucania nagrań do kompa. Zainstalowałem sterownik (Vista), menedżer plików ArivaTwin USB 1.0.2 nie widzi dysku z tunera (w oknie po prawej stronie nic się nie wyświetla). Zaś w oknie lewym na liście dysków podłączonych do komputera jest jeden (u mnie G, partycje mam oznaczone do litery do F), którego zawartości nie da się wyświetlić. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak dzieje, a wcześniej było ok. Podejrzewam błąd oprogramowania tunera od którejś jego wersji :(

Wgrałem stare oprogramowanie - nie działa. Nie wiem czemu się tak stało...

Wykrywa nieznane urządzenie USB, zamiast "Masowe urządzenie magazynujące". Czarna magia...

 

Kurde, działa :)

 

Na XP (i na wszystkich innych windowsach):

1. Włączamy tuner

2. Podpinamy kablem do wejścia USB w kompie

3. Wyłączamy tuner

4. Klikamy na Panel Sterowania -> System -> Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (w Viście i 7mce nazywa się to trochę inaczej, jeśli mnie pamięć nie myli)

5. Szukamy Masowe urządzenie magazynujące USB

6. Klikamy PPM -> właściwości -> sterownik -> aktualizuj sterownik

7. zaznaczamy "nie tym razem"

8. "zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji"

9. "nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania"

10. "z dysku"

11. szukamy tam gdzie on jest, wybieramy, instaluje się i hula :)

 

do visty i 7 jest program "samoinstalujący się", ale trzeba i tak zrobić to jak wyżej - działa! Pobawcie się i dajcie znać :)

 

link do strony Fergusona, jak oglądać filmy przegrane z Arivy na kompie: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html - działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...