Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cały czas mam status "przekazane do wysyłki", myślę więc, że odbiór będę miał na poniedziałek najszybciej.

Chyba, że nagle pojawi się status w stylu "gotowe do odbioru", to zaraz Was powiadomię :) Mam nadzieję, że wcale nie będzie statusu w stylu "wysłano kurierem" bo taka duża Firma powinna mieć własny transport i miło mnie zaskoczą no i wtedy będę w weekend mógł cieszyć się zabawką .

 

W sumie i tak czekam na zamówioną również uniwersalną przedłużkę karty (na taśmie), a wtedy to już będę cieszył się całym kompletem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie - do wejścia A mam podłączony sygnał z trzech konwerterów poprzez przełącznik DiSEqC, do wejścia B sygnał z dwóch konwerterów (przez drugi przełącznik DiSEqC). Jak to skonfigurować, żeby z HB i Astry była możliwość nagrywania i oglądania różnych kanałów (bo wiem, że z Eutelasata 7E mogę obsługiwać tylko jeden kanał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu_es - stan wizualny bez zastrzeżeń, nie było tylko folii na wyświetlaczu. W komplecie niepodbita gwarancja i brak faktury (chyba dosyłają ze sklepu internetowego bo tuner przysłano z Gdyni) - wyjaśnię to w poniedziałek. A co do kuriera - sam dziś się wybrałem do UPS, dostawa też przewidziana była na poniedziałek.

 

markar - jak ma mrozić? nagrania czy obraz z tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Nie mam EPG na wymienionych kanałach, nie widziałem też EPG na nich na żadnym tunerze nie pochodzącym od platformy C+.

 

Co do nowego nabytku - troszkę go poustawiałem, doszedłem wreszcie jak skonfigurowac wejścia (okazało się to dość proste). Bardzo fajny jak dla mnie pilot (z metalowym górnym panelem), tuner w stanie bardzo dobrym, wyprodukowany w roku 2009. Niepokój budzi HDD Toshiby, po wcześniejszym poście markara, choć na razie nic wielkiego się nie dzieje. Co do obsługi - na razie zauważyłem, że przy używaniu funkcji PIP i oglądaniu kanału HD w dodatkowym okienku można wyświetlić tylko kanał SD - przy przejściu na HD jest czerny prostokąt. Nagrywanie HD i oglądanie innego kanału w wys. rozdzielczości działa.

W porównaniu do Arivy 200 i Pace PVR z C+ TT ma bardzo wymagającą głowicę - ustawienie anteny musi być dobre, dziś przy wietrznej pogodzie i "wstrząsach" anteny sygnał dość mocno skacze.

Co do nagrań i zgrywania do komputera będę się mógł wypowiedzieć jak coś nagram :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma mrozić? nagrania czy obraz z tv?

Z informacji które uzyskałem wynika że awaria dysku objawia sie w dość specyficzny sposób.Obraz zaczyna się minimalnie zamrażać, czasami od razu, czasami po godzinie.Szczególnie jest to widoczne na pasku TVN24.Czasami pomaga wyłączenie timeshiftu albo dysku w menu lub finalnie fizyczne odłączenie.Ma to związek z awarią elektroniki dysku, który poza tym działa zupełnie normalnie.Problem w największym stopniu dotyczy dysków marki Toshiba, w mniejszym stopniu Hitachi, problem nie powinien występować z dyskami Seagate.

@torre24: skąd wiesz że masz dysk Toshiby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem freezy, ale kolejne oprogramowania praktycznie to wyeliminowały, choć nie do końca. Tuner mam już kilka lat (ver. H/W 1.0) i oceniam go na 4/6.

Aha, problem z nagrywaniem, np TVP HD, został wyeliminowany w kolejnych wer. oprogramowania, chociaż pan technik [beep] zrzucał winę na instalację antenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 2,5", 5400obr/min, do 1TB pojemności. Polecam dyski marki Hitachi. W mojej Arivie tkwi Seagate 250GB i działa już parę lat, choć w przypadku tej marki to cud :)

Ad. 1 Nie mam EPG na wymienionych kanałach, nie widziałem też EPG na nich na żadnym tunerze nie pochodzącym od platformy C+.

EPG Media Highway Cyfry+ jest na prawdę do bani. I to są skutki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupic ten dekoder i uzywac go zamiast Pace pvr od C+? A moze kupic jego nowsza odmiane @Link TT? Pytam bo jestem juz poirytowany Pace i szukam zamiennika ktory nie bedzie mnie kosztowal majatku jak Dream. Moj warunek to dekoder Twin PVR

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się wypowedzieć w pełni czy warto ponieważ mam go trzy dni jednak na razie pomijając VOD w Pace (którego też mam) nie ma się do czego przyczepić. No chyba, że dołożysz moduł Polsatu - tu kanały Polsat HD, Polsat Sport HD i Fox Life HD (inne HD już nie, być może dlatego, że mam je na karcie Cyfry) po przełączeniu na nie "dochodzą do siebie" kilkanaście - kilkadziesiąt sekund. Ale jak już załapią to jest ok. Poza tym nie zauważyłem jakichś większych niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...