Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest też podobnie....po nagraniu np. Polsatu Sport HD jest znaczek $ i pomaga wejście na kan.CP i wtedy możliwe oglądanie....przewijanie z modułu CP - działa ale zanika dzwięk i faktycznie lepiej przyciskiem PVR info... a nagrywanie C+ hd działa poprzez timera ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu ja nie mogę nagrać C+ film HD?? Nie działa na żadnej wersji oprogramowania... (producent stwierdził, że u niego, na jego sprzęcie działa i na tym pomoc się skończyła)

Na pierwsze pytanie odpowiem tak. Spróbuj zaprogramować dwa zdarzenia dla C+ Film HD. Pierwsze o długości 1 minuty, a nastepne już na właściwą godzinę. Pamietaj o zachowaniu przynajmniej jednominutowej przerwy pomiędzy pierwszym zdarzenie, a drugim. Możliwe, że taka sztuczka pomoże.

 

ArtS :smile:

 

Nie da się nastawić zdarzenia na krócej niż 5min :(

Tuner nie reaguje na Twój sposób i na żaden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżym posiadaczem tego cudeńka....jak na razie wszystko ok. Porównując jakość obrazu z IP Boxem 910hd to jest trochę gorsza, ale za to wygląd osd i funkcjonalność jest super. Mam malutki problem z kartą cyfry....otóż jak jest w czytniku uniwersalnym i np wyłączony zostanie prąd to po uruchomieniu trzeba wyjąć i włożyć kartę aby tuner ją wykrył....inaczej pokazuje się napis że brak karty. Natomiast jak mam włożony moduł aston crypt to jest wszystko ok.....czy można to jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Osobiście nie spotkałem się z takim zachowaniem Arivy, ale jeśli chcesz możesz zobaczyć czy tak samo jest gdy sam odłączysz zasilanie. Jeśli tak to podklej pod kartę kawałek taśmy ale nad złotym chipem tak by w razie czego karta lepiej stykała się z czytnikiem. To w 99% przypadków pomaga.

 

PS Jak to zawiedzie to podaj jaki masz soft, może należy wgrać nową wersję. Często wiele zależy również od oprogramowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogło....próbowałem różnych grubości, tuner wyłączam z tyłu włączam i nic pokazuje napis kanał kodowany.....a oprogramowanie to 1.09.0A.

PS jakiego programu używacie do edycji listy kanałów na kompie, może jakąś złą listę wgrałem(wgrywałem przez usb) Poza tym zauważyłem że co jakiś czas ( co parę minut tuner mi przerywa obraz.... tak jakby zacina się i po ułamku sekundy jest ok) Używam konwertera Inverto Black Ultra Twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wgraniu najnowszego softu....tuner padł.....pokazuje się napis loader v106...cóż pojechał na gwarancję. Jednak po paru godzinkach użytkowania muszę przyznać, że tunerek jest super.....jakość sd i hd na przyzwoitym poziomie, porównując do ib boxa 910 to obraz jest gorszy....ale nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tuner jest ok, choć czasem niektóre egzemplarze mają swoje humory. Ja na szczęście na swój egzemplarz nie narzekam, limit został wyczerpany przy HF8800, bo z nim miałem cyrki, ale teraz też gra świetnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jeszcze wcześniej na FX 7600. I lepiej nie będzie, bo nie ma prawa skoro sprzęt i soft jest produkowany w Chinach. I weź tu wytłumacz Chińczykowi, że z jakimś transponderem z HB są problemy, skoro on tego nie może sprawdzić. Albo problemy z PL literami czy menu skoro dla niego to nic nie znaczy i pojęcia nie ma co robi, a co gorsza nie ma tego jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak składają u nas to nie mają u nas działu zajmującego się oprogramowaniem. Kupują procesory wraz z softem - najczęściej niedziałającym prawidłowo bo j.w. napisałem co Chińczyk może wiedzieć o specyfice polskiego rynku, transponderów na HB czy też polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tunerek wrócił z serwisu....w gwarancji napisano "wymiana płyty głównej" czyli coś poważnego....mam pytanko odnośnie edycji listy kanałów, jakiego programu używać (hd channel edit?) i jak ją najlepiej wgrać - przez usb, sieć, kabel rs.???????? I jeszcze jedno....podczas oglądania tvp 1 lub tvp2 co jakiś czas występuje takie przerywanie obrazu, jakby zacięcie trwające ułamek sekundy (dzieje się to głównie podczas transmisji meczów z mistrzostw świata), dysk i timeshift mam wyłączone, a konwertera używam inverto black ultra twin, czytałem w instrrukcji o problemach mogących występować przy odbiorze kanałów hd...ale te działają bez zarzutów, o kanałach sd nic nie znalazłem, w ustawieniach anteny próbowałem różnie.....antenę podłączałem do głowicy a i b, bez rezultatu.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za dpowiedź...czyli jaki konwerter polecacie....muszę mieć podłączone 2 tunery jeden to właśnie ariva i drugi globo....myślałem o podłączeniu arivy do dwóch głowic...czyli przydałby się jakiś quad, myślałem o GI-204S Quad Platinum X lub Inverto Quad IDLP 40QDTER a może jakiś monoblock np. Monoblock Quad XO-64....co polecacie do tego tunerka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kaszana....nie mogę dalej sobie dać rady z zacięciami kanałów.....nieraz zamiast zacięcia kanału pokazuje się pikseloza....konwerter wymieniony...nawet kabel drugi kupiłem, problem występuje na różnych kanałach.....tunerek był w serwisie już raz i napisali w karcie "wymiana płyty głównej", ale zarówno na tamtej płycie jak i na tej występuje ten sam problem. Jeszcze jedno pytanko czy jeśli mam konwerter quad i podłączony jest do dwóch tunerów ( ariva tt podłączone dwie głowice i drugi tuner globo) to czy muszę ustawiać w opcjach arivy jakiś przełącznik diseq, lub w globo, i jak rozumiem ustawienie w arivie w opcjach to antena 1 podwójny konwerter...czy tak?, bo może coś w ustawieniach mam nie tak), oprogramowanie mam najnowsze.

 

Sam już nie wiem co robić....idę na dach pokręcić konwerterem...może to coś pomoże...sygnał mam 89-91% a jakość 95%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten tuner ŹLE współpracuje z konwerterami twin i quad (jest to WYRAŹNIE napisane w instrukcji). Trzeba używać pojedynczego. Durnota producenta jest niesamowita, po co w takim razie wbudowane 2 tunery skoro i tak nie można wykorzystać drugiego, bo się gryzie z konwerterami twin i quad?? Poza tym często wiesza się przy rozpoczęciu kolejnego zdarzenia, jest mnóstwo drobnych, irytujących niedoróbek i błędów...

Poważnie rozważam przesiadkę na ICECRYPT S4000 HD PVR 320 Gb,LINUX: http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... dpvr-320gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem konwerterem, poprawiłem końcówki przewodów satelitarnych, przewody włożyłem w inne wejścia do konwertera quad....i....na początku np. AXN zacinał się niemiłosiernie..., ale wyszukałem kanały ręcznie i zapamiętałem listę kanałów , i przełożyłem na godzinkę kartę cyfry do innego tunera i o dziwo pomogło.....na razie podłączone są dwie głowice i tunerek śmiga bez problemu.....po aktualizacji softu na 1.10.0.A jest także wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Poniżej zamieszczam kilka spostrzeżeń dotyczących nagrywania na Arivie TT HD PVR. Dotyczą one fw. w wersji 1.07.5A i 1.09.0A. Niestety Ferguson nie zamieszcza logów zmian w poszczególnych wersjach oprogramowania. W związku z tym nie wiadomo, jakie problemy zostały usunięte.

 

Programowanie nagrań jest w miarę proste, ale różne od innych tunerów. Dla mnie nie jest tak intuicyjne, jak np. w Inverto 7000.

 

Warto jest zaprogramować wcześniejsze rozpoczęcie nagrania z co najmniej dwóch powodów: audycja może rozpocząć się wcześniej (albo zegar na oglądanym kanale się spieszy); nagrywanie rozpoczyna się z kilku(nasto) sekundowym opóźnieniem (tyle czasu potrzeba, aby wszystko zagrało). Pomocny jest także margines bezpieczeństwa na końcu nagrania w razie opóźnienia programu.

 

Napotkane problemy:

- jeśli start zaprogramowanego nagrania ma nastąpić gdy właśnie przeglądamy EPG, to nagranie się nie rozpocznie, bez względu na to, czy je potwierdzimy, czy też nie

- nie można zaprogramować żadnego nowego nagrania, gdy trwa właśnie nagrywanie jakiegoś programu

- audycje dekodowane przy pomocy modułu Polsatu są zawsze nagrane ze znaczkiem $ (zakodowane), jesli w tym samym czasie oglądamy jakiś program. Jeśli tuner rozpoczyna nagranie ze stanu uśpienia, to nagranie będzie od razu odkodowane

- występują problemy przy nagrywaniu audycji zaczynających się w paśmie odkodowanym, a zakodowanych w trakcie trwania - np C+ (wydaje się, że ariva "zapomina" włączyć odkodowywanie; co gorsza, nie odkodowuje takiego nagrania w trakcie odtwarzania - po prostu się zacina (stopklatka)

- jeśli chcemy nagrać dwie sąsiadujące ze sobą audycje, to lepiej zaprogramować je jako jedno nagranie; w przeciwnym przypadku ariva najpierw się zatrzyma (koniec pierwszej audycji), trochę poduma i dopiero rozpocznie następne nagranie

- w przypadku włączenia tunera w trakcie trwania nagrania może się zdarzyć, że nagranie zostanie przerwane i nie zostanie po nim żaden ślad

- w trakcie odtwarzania nagrania, które jest zakodowane (ze znaczkiem $) nie działają przyciski przewijania.

 

Jeśli chodzi o inne przypadłości, to zauważyłem, że tuner bardzo się nagrzewa także w stanie uśpienia (fw. 1.09.0A).

 

Mogę potwierdzić zacięcia raportowane przez cadeta. Używam konwertera Twin f-my Inverto i też przeszedłem wymianę płyty głównej. Przy okazji większego remontu założę multiswitch'a, tak jak sugeruje producent. Powodem zacięć jest podobno to, że obydwie głowice używają tego samego oscylatora, co powoduje zakłócenia w przypadku konwerterów twin i quad. Brakuje mi wiedzy technicznej, aby to skomentować.

 

Powyższe spostrzeżenia przekazałem do serwisu Fergusona. Jak otrzymam jakąś odpowiedź, to ją tu zamieszczę.

 

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do fergusona w sprawie tych zacięć........jakby kogoś to interesowało to proszę co odpisali:

Witam,

 

Tuner jak najbardziej obsługuje każdy typ konwertera, jednak ze względu na liczne usterki konwerterów typu twin, quad, itd… spowodowane ich niska jakością oraz błędami konstrukcyjnymi nie zalecamy tego typu rozwiązań. Jeżeli potrzebuje Pan wiele gniazd, to dużo lepsze jest użycie konwerterów quarto i multiswitcha. Polecamy konwertery Inverto i tanie multiswitche Johannsson, lub Ankaro.

 

W razie wątpliwości co do działania tunera prosimy sprawdzić jego działanie na pojedynczym konwerterze. Problemy z mrożeniem obrazu, najczęściej spowodowane są przez uszkodzony dysk, a wtedy wymaga wymiany w serwisie.

 

Pozdrawiam

 

osobiście używam teraz konwertera Inverto quad i nieraz obraz się zatnie ale jest to do zniesienia.....obraz zacina się w miarę rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej instalacji antenowej sprawny tuner nie powinien mieć zacięć i tyle. Jeśli ma to jest wadliwy. Walczylem kiedys z Fergusonem DF-9000 - tamte tunery zacięcia miały permanentnie, a odpowiedzią serwisu zawsze było, że u nich ten problem nie występuje. Ja właśnie miesiąc temu zrobiłem nową instalację opartą o monoblock-twin Inverto black. Jak na razie zacięć w Arivie nie zauważyłem, ale jak się zaczną będę reklamował sprzęt. Sygnał na wszystkich odbieranych transponderach mam 95% siła i minimum 85% jakość, więc problem nie tutaj.

Cóż mam też jeszcze Inverto IDL-7000 i Ariva pod względem ergonomii użytkowania jest niestety sporo do tylu w stosunku do tego, mającego już ponad 5 lat, tunera.

Chyba czas napisać do producenta...

A jak u Was z obsługą pamięci flash po USB, bo ja sprawdziłem już 4 różne pendrive'y i dwa dyski zewnętrzne i w zasadzie nie da się używać. Na 100% tuner rozpoznaje je wyłącznie w czasie bootowania, w czasie normalnego używania nie są rozpoznawane, co już mnie wkurza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...