Skocz do zawartości

Szlagier TV


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie skąd masz EPG?

 

A co do jakości - @PowerTV dźwięk trochę opanowany. Właśnie było zestawienie dwóch piosenek, o których pisałem 2 dni temu:

W dniu 9.04.2024 o 16:51, A&G napisał(a):

@PowerTV - fonia, fonia, fonia !!!! Dźwięk pływa. "Krupówki" rozrywają głośniki, a teraz potrzebne słuchawki.

 

I było dobrze - bez tego kontrastu sprzed 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 15:25, Dariusz 1976 napisał(a):

 Jakość obrazu i dźwięku dobra

Chyba na telewizorze kineskopowym dobra, lub wzrok ci siada. Jakość to istna tragedia, nawet twarze piosenkarzy są bardzo niewyraźne w tych szlagierowych hitach.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

 nawet twarze piosenkarzy są bardzo niewyraźne w tych szlagierowych hitach.

W ogóle obraz jest jakiś dziwny bo nawet jak pikseli nie widać to i tak jest lipa. Ale kanały takie jak choćby Nuta tv już trochę czasu nadają a obraz też jest tandetny. Jednym słowem szkoda oczu, lepiej sobie taką muzykę w necie poszukać i to w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

Chyba na telewizorze kineskopowym dobra, lub wzrok ci siada. Jakość to istna tragedia, nawet twarze piosenkarzy są bardzo niewyraźne w tych szlagierowych hitach.

Na telewizorze LED 50 cali idealnie nie jest. Widać leciutkie rozmycie i czasami piksele.

 

Jak dla mnie, nie jest źle jak na taką przepływność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kiler napisał(a):

żeby startować z kanałem muzycznym w takiej jakości! 

Przecież wszystkie kanały tego nadawcy mają zbliżoną jakość w przekazie SAT. Śmieszne jest to że w dzisiejszych czasach startują hucznie z takimi treściami mając tym samym potencjalnego odbiorcę w poważaniu, jakość mówi sama za siebie. Z drugiej strony po co podnosić jakość jak spora część odbiorców jest zadowolona z tego co jest obecnie, jeszcze wmawiają sobie że jakość jest dobra.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kiler napisał(a):

Dla mnie to jest niepoważne, żeby startować z kanałem muzycznym w takiej jakości! 

Prawdopodobnie Pan Michał Winnicki bierze przykład od znanego budowlańca Bogusława Łęciny i robi tak jak on 😉

191522767e1fdc7pyk_pyk_pyk_jako_tak.jpg

Może wtedy, jak na satelicie kanały będą nadawać w HEVC jakość poprawi się, ale kiedy to będzie - to sam Pan Bóg tylko wie.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Crossi napisał(a):

Prawdopodobnie Pan Michał Winnicki bierze przykład od znanego budowlańca Bogusława Łęciny i robi tak jak on 😉

191522767e1fdc7pyk_pyk_pyk_jako_tak.jpg

Może wtedy, jak na satelicie kanały będą nadawać w HEVC jakość poprawi się, ale kiedy to będzie - to sam Pan Bóg tylko wie.

Ja bym bardziej porównał działania Pana Winnickiego do innego animowanego budowlańca a mianowicie Pana Wiesia z „Blok Ekipy" i coś w tym jest bo dewiza tego majstra realizowana jest w 100% przez MWE:

U siebie (tj. na lokalnym multipleksie DVB-T) rób jak u siebie
A u obcego (na Hot Birdzie) na odp...l :P

Edytowane przez Poland
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to nie przeszkadza, grunt że wreszcie jest coś innego. Niż te oklepane twory tych chciwych Warszawioków jak by to Bercik powiedział. A swoją drogą codziennie oglądam i słyszę takie utwory które od kilku lat są na YT. A ja nigdy do tej pory ich nie słyszałem, tak więc ten cały Internet nie jest taki super jak go malują. O ile Fora tematyczne mają sens, jeszcze ta kultura jest zachowana o tyle na tych mediach społecznościowych to już niektórych komentarzy nie chcę się czytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michalzgierz1989 napisał(a):

A mnie to nie przeszkadza, grunt że wreszcie jest coś innego. Niż te oklepane twory tych chciwych Warszawioków jak by to Bercik powiedział. A swoją drogą codziennie oglądam i słyszę takie utwory które od kilku lat są na YT. A ja nigdy do tej pory ich nie słyszałem, tak więc ten cały Internet nie jest taki super jak go malują.

Wystarczy poszukać a się znajdzie.I to w lepszej jakości niż to co serwuje MWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To algorytm ci powinien to wyrzucić, jak możesz znaleźć coś czego nie znasz. Jak szukałem Działkowej Biby Festu to też nie było prosto, po refrenie na googlach nic nie wyskoczyło. Aż napisałem wtedy do Radia i dopiero mogłem zamówić na płycie. Tutaj masz na pasku tytuł i wykonawcę więc jest to ułatwione. Radio Silesia połowy playlisty też nie wrzuca, nawet jak coś wpadnie w ucho to zgaduj zgadula. 

Edytowane przez michalzgierz1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michalzgierz1989 napisał(a):

To algorytm ci powinien to wyrzucić, jak możesz znaleźć coś czego nie znasz. Jak szukałem Działkowej Biby Festu to też nie było prosto, po refrenie na googlach nic nie wyskoczyło. Aż napisałem wtedy do Radia i dopiero mogłem zamówić na płycie. Tutaj masz na pasku tytuł i wykonawcę więc jest to ułatwione. Radio Silesia połowy playlisty też nie wrzuca, nawet jak coś wpadnie w ucho to zgaduj zgadula. 

Ja dokładnie tak szukałem Koniarka i jego "Dziewczyna z Promenady". Pisałem do rzeczonego radia z pierwszymi wersami refrenu (tylko tyle pamiętałem) i nic. Tak więc uważam Szlagier TV za jak najbardziej udany projekt.

 

Tylko @PowerTV uzupełniajcie/zmieniajcie play listę, ponieważ grając trzy miesiące w kółko to samo, zniechęcicie (znudzicie) stałych widzów (mnie ;-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawdę nie jest to potrzebne stacji muzycznej. Wiesz czego się spodziewać. Trzeba dać czas, w końcu się pojawi. 

W dniu 16.04.2024 o 12:31, A&G napisał(a):

Ja dokładnie tak szukałem Koniarka i jego "Dziewczyna z Promenady". Pisałem do rzeczonego radia z pierwszymi wersami refrenu (tylko tyle pamiętałem) i nic. Tak więc uważam Szlagier TV za jak najbardziej udany projekt.

 

Tylko @PowerTV uzupełniajcie/zmieniajcie play listę, ponieważ grając trzy miesiące w kółko to samo, zniechęcicie (znudzicie) stałych widzów (mnie ;-)).

To akurat było w Radiu FEST, ale oni zawsze odpisywali i tak też jest obecnie w Radiu BEST. Ale niestety już na 100.2 można zapomnieć o takiej muzyce. A Szkoda bo zasięg był naprawdę dobry w Krakowie bez problemu można było słuchać. Nawet do mnie do Zgierza zaglądało. A Radio Silesia spoko gra, ale no zasięgu już nie ma takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś spodobał zespół Szwarne Karlusy, to polecam całą płytkę "Śląskie jodło i Inksze maszkety" cała jest utrzymana w bardzo fajnym klimacie pod nóżkę. Jeden utwór to cover, ale można im to wybaczyć. Claudia i Kasia Chwołka płyta "Spełniej marzynia. cała jest utrzymana w stylu piosenki "Familoki" Dziewczyn też spoko się słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...