Skocz do zawartości

Szlagier TV


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Poland napisał(a):

Mam kilka pytań do @PowerTV a mianowicie:

1. Czy muzyka kaszubska dalej jest w kręgu zainteresowania stacji Szlagier TV?

Przed chwilą leciała Kaszubska Influencerka, więc może jednak coś się będzie pojawiać. Oglądam z ciekawości od godziny i co jakiś czas są przycinki l. Generalnie jakość tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

@Bloo411To nawet lepiej dla oczu.

 

A ja uważam, że każdy może oglądać co sobie chce. Ja widzę, że to może być ciekawy konkurent dla TVS. Z minusów póki co to trochę mały bitrate, przez co obraz nawet 32 calowym telewizorze lekko kuje w oczy, jest trochę rozmazany gdzie nawet Power TV wypada wizualnie lepiej (nie wspominając o np. deluxe flashback czy deluxe dance by kontor), szkoda że wszystkie kanały są upchane na jednej częstotliwości, może można było upchać go gdzie indziej by nie zaniżać bardziej bitrate (jakości obrazu), no i zdarzające się przycinki oraz  brak EPG. Czy można coś z tym zrobić @PowerTV? Co do zagranicznych szlagierów to jak dla może ich nie być. Ogółem jednak pomysł z stacją uważam za super.

Edytowane przez Lechus66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jakością, ale w końcu to muzyka, którą się słucha jak ja to robię teraz :) Co do TVS to faktycznie konkurencja, ponieważ ile jest "Koncertów życzeń", "Szlagierowej listy" czy "Śląskiej Karuzeli" w tygodniu? Z tego co widzę tylko przez całe 2 dni w weekend. A teraz leci tam "Columbo", a potem "Napisała: Morderstwo".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego komentarza, a zauważyłem, że wkradł się mały brak. A więc jeśli chodzi o zagraniczne szlagiery to jak dla mnie może ich nie być. Raz, że aby wiedzieć o co chodzi trzeba znać język, a po drugie to polska stacja i dobrze jakby grała po Polsku (w końcu to nie stacja  nastawiona na taki rodzaj muzyki i odbiorców jak eska, 4funtv, nuta TV, nuta gold, musicbox) gdzie normalne jest że jest też zagraniczna muzyka i dla odbiorców jest to coś normalnego.

Edytowane przez Lechus66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, vigoo napisał(a):

Obie "super" nowości po 1.1 Mb/s

To i tak nieźle. Ja obstawiałem:

 

W dniu 5.04.2024 o 12:15, A&G napisał(a):

Szlagier TV - 0,9 Mbit/s

TVC Super - 0,7 Mbit/s

Tylko ten dźwięk !!! :facepalm:Litości - dajcie pełne 192 Kbit/s !!! :chair:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przycinki i spowolnienia obrazu to wygląda jakby brakowało klatek w materiale. Nie wiem jak to się odbywa od kuchni, ale być może materiały od różnych osób z różnymi kodekami, formatami i różną ilością klatek na sek. były łączone w jeden materiał i coś się "posypało". Jest ich sporo i często są na początku utworu. Kolory - tu też sporo do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A&G napisał(a):

Tylko ten dźwięk !!! :facepalm:Litości - dajcie pełne 192 Kbit/s !!! :chair:

 

Na to bym raczej nie liczył i jeszcze po tym co zrobili na trzech innych swoich kanałach. Po włączeniu tych dwóch nowych kanałów na satelicie wyglądało to tak:

 

ANTENA: bez zmian 128 Kbit/s
NUTA TV: jest 160 Kbit/s | było 192 Kbit/s
NUTA GOLD: jest 160 Kbit/s | było 192 Kbit/s

POWER TV: jest 160 Kbit/s | było 192 Kbit/s

SZLAGIER TV: jest 160 Kbit/s
TVC: bez zmian 128 Kbit/s
TVC SUPER: jest 128 Kbit/s

 

I tak dobrze, że na wszystkich nie ma 128 Kbit/s ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kanał muzyczny !!!!! A pamiętam, jak w jednym z wpisów @PowerTV podkreślał, iż właśnie dlatego, że są to kanały muzyczne (Nuta TV, Nuta Gold, Power TV) priorytetem dla niego jest jakość dźwięku. @PowerTV, co się stało z priorytetami ?!? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie widziałem, więc trudno się jednoznacznie wypowiadać, ale może chodzi o mocno skompresowany sygnał? 

Z tych fragmentów co ja widziałem to przycinały i/lub były gubione klatki się teledyski, niektóre całe, niektóre w części, a sama oprawa chodziła normalnie. Była sytuacja, że cały teledysk cieło, a następne już nie.

Edytowane przez Lechus66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak stacja będzie podchodzić do utworów na granicy folku i innych gatunków. Mam tu na myśli zespoły Daj to głośniej, Enej, Zakopower, Golec uOrkiestra i Future Folk oraz artystów takich jak chociażby Cleo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Poland napisał(a):

Ciekawi mnie jak stacja będzie podchodzić do utworów na granicy folku i innych gatunków. Mam tu na myśli zespoły Daj to głośniej, Enej, Zakopower, Golec uOrkiestra i Future Folk oraz artystów takich jak chociażby Cleo. 

Żadnych takich !!!! :chair:  Szlagry, to szlagry, a nie pop.

 

Ja wczoraj wieczorem jak włączyłem około 20:00, tak nie wyłączyłem do 22:00. Miło się tego słucha.

 

Oby tak dalej z podobną play listą (żadnych disko w polu, pop'ów wyżej zaproponowanych w stylu golców i Cleo), do tego pasmo z niemieckimi schlager'ami (lista z propozycjami we wcześniejszych moich postach) i będę dość często i długo oglądał ten kanał.

 

@PowerTV - nie zniszcz tego, to będzie mój ulubiony kanał z Twojej stajni. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A&G napisał(a):

Żadnych takich !!!! :chair:  Szlagry, to szlagry, a nie pop.

 

Ja wczoraj wieczorem jak włączyłem około 20:00, tak nie wyłączyłem do 22:00. Miło się tego słucha.

 

Oby tak dalej z podobną play listą (żadnych disko w polu, pop'ów wyżej zaproponowanych w stylu golców i Cleo), do tego pasmo z niemieckimi schlager'ami (lista z propozycjami we wcześniejszych moich postach) i będę dość często i długo oglądał ten kanał.

 

@PowerTV - nie zniszcz tego, to będzie mój ulubiony kanał z Twojej stajni. :wink:

Mi też ten kanał się podoba zwłaszcza że MWE Networks wskoczyło idealnie z kanałem Szlagier TV w nisze na którą to już od 2020 roku zakusy miało Folx Music Television (czy jak to woli Folx TV) o czym można było poczytać w tych miejscach: https://satkurier.pl/news/213939/folx-music-polska-od-1-kwietnia.html i https://forum.satkurier.pl/topic/33143-folx-tv-polska/#comments

Nie obraziłbym się jakby w przyszłości nie tylko wspomniany pomysł powrócił ale i swój kanał szkagierowy otworzył chociażby TVS no chyba że połączy on siły z MWE Networks przy kanale Szlagier TV. 

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzieisjzych czasch uruchamianie kanałów w SD to kpina z widzów i [beep] im prosto w twarz.  Nadawca powinien zrozumieć że format HD to już jest powszechny standard. A era telewizorów kineskopowych skończyła się w okolicach roku 2005.

Edytowane przez danielpes5
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV zróbcie coś bo się oglądać nie da. Na całym ekranie puzzle tak że ledwo niektóre fragmenty widać i dźwięk tnie. Zachowuje się zupełnie jakby było za mało sygnału z anteny, ale tvc super działa normalnie. Ok 16:23 włączyłem. Cieło przy Andre -do zakochania jeden krok jak i przy kolejnej piosence i nie tylko teledyski ale wszystko łącznie z oprawą. Wysłałem wam na Messengera objawy.

Edytowane przez Lechus66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...