Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mr. Orbita, jeśli coś źle powiedziałem to przepraszam, ale miałem niegdyś cynk, że właśnie tak jest realizowana ta funkcja, ale nigdy z niej nie korzystałem.

 

Obiecuję jednak wniknąć w temat i jutro wyszukać na swoim opticumie listę C+, dziś to nie wypali, bo śpią mi w salonie goście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossini, czyli wiemy już tyle, że:

 

- jest to HDD

- o wielkości 80GB

- zewnętrzny

- 2,5''

- i zasilany z USB

 

a powiedz kto toto wyprodukował, bo to dość istotna informacja i podaj też model tego urządzenia (konkretne symbole).

 

dysk marki Toshiba, symbole: disk drive MK8034GSX

po spodem: HDD2D38 Q ZK01 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossini, z tymi Toshibami są niestety różne pierepałki, ale moim zdaniem to nie wina dysku tylko toshibowskiej obudowy.

 

Z odbiornikami Opticum świetnie współpracują dyski Western Digital serii Scorpio Blue, np. w obudowie Tracera, albo żeby już nie kombinować można kupić dysk dedykowany przez Globo do Opticum "Dysk zewnętrzny OPTICUM 2,5 cala 400GB/USB 2.0 do tunerów z PVR".

 

userHD, powiedz jakiej serii jest ten Twój Patriot, bo ja mam absolutnie inne doświadczenia z tymi penami.

 

U mnie, zarówno peny serii RAGE, jak i BOOST działają na TS 9600 i PRIMIE bez zarzutu.

 

Może formatowałeś pen w komputerze, albo w odbiorniku sat, to wtedy to co się u Ciebie z nim dzieje byłoby uzasadnione, bo te peny można formatować jedynie oprogramowaniem od producenta.

 

Spróbuj tym: http://www.patriotmemory.com/software/R ... 2.10.0.zip (oczywiście jeśli to RAGE)

 

Mr. Orbita, miałeś rację, lista dla C+ jest zaciągana z tej samej lokalizacji co listy do odbiorników dedykowanych via satelita, o czym przekonałem się gdy tylko przegoniłem rano gości z salonu. :)

Trochę tylko dziwi, że odbiornik ściąga listę pod odbiorniki SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby mi doradzić odnośnie problemu z tvnhd.

Mam opticum 9600 hd ts wyszukałem sobie ostatnio dodany przez cyfre tvn hd i po kilkunastu sekundach oglądania kanał sie zawiesza. Raz pisze że kanał zakodowany a innym razem że brak audio. Jest tak za każdym razem , wystarczy ze skocze na inny kanał i wrócę na tvn hd , kilkanaście sekund pochodzi i to samo.

Z góry dzięki za odpowiedzi , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałbym, żebyś przyjął to jako przytyk, ale sądząc po dacie rejestracji na tym forum, bawisz się w tv sat już prawie 5 lat i jeszcze nie potrafisz dodać kilku nowych kanałów do listy odbiornika?

 

To przecież banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, korzystając z edytora bardzo często zdarzają się błędy na liście. Podwójne kanały, brak możliwości dodania jakiegoś do danej listy, etc. Potrzebował bym więc stworzyć ją od zera, czego zwyczajnie mi się nie chce robić. Stąd krótka droga do pytania na forum czy ktoś takową listę posiada. Dzięki takiej bazie o wiele szybciej i bardziej komfortowo stworzę swoją.

 

Praktyczne i komfortowe podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest wgrać gotową listę.

 

Zaraz po wgraniu takowej, przeskanuje jeszcze dwie Astry i Hotbird`a by dodać ulubione kanały z poza oferty Cyfry. Następnie stworzę tematyczną listę NEWS i Muzyka.

 

Nie chce przerzucać się argumentami. Liczę że ktoś posiadający jak najbardziej aktualną listę w tunerze Opticum TS9600 wyślę mi ją, bym mógł ją i tak dostosować. Jeśli dobry człowiek się nie znajdzie, zresetuję listę i wyszukam ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał następujący problem po obecnych zmianach na C+.

Przed "końcem świata" (11.11.11 - znowu go nie było) wszystkie nowe programy HD w wersji testowej działały. Od piątku, żaden z programów z transpondera 11411 nie działa, tuner komunikuje o kanale zakodowanym. Wszystkie znane mi metody zawiodły (kontakt z linią, wysłane uprawnień, przeszukanie transpondera). Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znam przyczynę:

https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html

"Ta sytuacja obejmuje wyłącznie klientów CYFRY+, którzy mają własny odbiornik cyfrowy, a kartę CYFRY+ (lub splittera) mamy umieszczoną w module CANAL+ HD. Mało tego - moduł ma wersję aktualizacji 11 i logo SmarDTV z tyłu."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam problem z restartowaniem sie występuje to przede wszystkim przy przełączaniu z kanału HD na SD ale zauważyłem iż można to obejść przełączając kanały w obrębie tego samego operatora nie wiem czy się dobrze wysłowiłem np TVN HD na TVN CNBC i kolejny tvn będzie dobrze ale już na np Polsat 2 czy zwykły Polsat sd reeeeeeebooot

co da się z tym zrobić?

mam to samo ostatnio. jak dłużej dzieci oglądają MiniMini HD to potem nie idzie wrócić na kanały SD ( np na TVP 1 ) bo się tuner resetuje. Wy nie macie problemów z przełaczaniem z kanałów HD na SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam, u mnie bez problemu przechodzi z HD na SD, gdzie Mini Mini+HD leci przez 5h lub Trace HD przez 6h nie miałem przypadku resetu (zważywszy że tylko te 2 kanały oglądamy najczęściej) Może oglądacie przez moduł lub macie najnowszy soft MCAS. Ja używam softu 3.36 MCAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam.....reeeeeeebooot

co da się z tym zrobić?

mam to samo ostatnio..... przełaczaniem z kanałów HD na SD ?

jak pisałem miałem to ..... długo walczyłem z proserwisem i zakończyło sie wymianą na prime (juz zwykłych 9600 nie produkują )

pomaga doraźnie reset ustawień do domyślnych ale edycja kanałów znów spowoduje restartowanie tunera... to wada do reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...