Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kończę przygodę z tym wątkiem pochwalę się tylko iz moja przygoda z HD9600 zakończyła się wymianą na nową primę łącznie 4 miesiące ale nic jak na razie jest OK

może jeszcze ktoś mi podpowie (działo sie tak samo z HD9600 a pirma praktycznie niczym sie nie różni )czy da sie zaktualizować jeden kanał lub kilka? tak aby nie kasować całej listy programów? chodzi mi tylko np o TVN HD i HD1 co jakiś czas przestają działać i jak przeskanuje to jest ok tylko jak wiadomo lista jest całkiem nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_bthd, możesz oczywiście skasować wspomniane kanały z listy "Wszystkie", po czym ponownie je wyszukać z zadanego transpondera, ale znacznie lepiej jest usunąć z listy cały problematyczny transponder, po czym ponownie go dodać i przeszukać, a wyszukane kanały dodać do listy ulubionych.

 

Z kanałami grupy tvn są odwieczne problemy, ponieważ nadają w simulcrypcie, ale stwarzającym technicznie najwięcej kłopotów na wielu odbiornikach, dlatego w wypadku Opticum, dobrze jest edytować listę i usunąć zaznaczenie w pozycji CAID innych operatorów, niż ten z którego korzystamy.

 

Problem tylko w tym, że każda ingerencja w listę, spowoduje potrzebę ponowienia tej operacji.

 

Ta procedura była już opisywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej operacji nie potrzebujesz niczego innego, jak:

 

- wskazówek z mojego poprzedniego postu

- instrukcji obsługi odbiornika sat

- kompatybilnego z odbiornikiem sat pen drive'a

- komputera z zainstalowanym systemem operacyjnym

- edytora list o nazwie Channel Editor (dostępnego w sieci).

 

Listy układaj edytorem, a nie w odbiorniku, to oszczędzisz pilota i palców. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tym jednym transponderze masz Q = 0 ?

Jaka to średnica talerza?

Swoją drogą możesz spróbować skręcić lekko konwerter, albo delikatnie podgiąć talerz stojąc za anteną, tylko do tej zabawy potrzebny jest miernik.

Najtańsze już w cenie trochę ponad 30 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 tak tylko na tym transponderze mam Q=0%.Talerz to 80 albo 90 cm nie pamiętam dokładnie.Nie jest to talerz żadnej z platform cyfrowych tylko mój.

kazik147 to sprawdziłem na samym początku.Nigdy nie miałem żadnych problemów z sygnałem.Tylko raz poprawiałem zeza na astre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo :brawo: dziekuję za pomoc Jaohan1

.....dobrze jest edytować listę i usunąć zaznaczenie w pozycji CAID innych operatorów, niż ten z którego korzystamy.

 

Problem tylko w tym, że każda ingerencja w listę, spowoduje potrzebę ponowienia tej operacji.....

 

tylko się upewnię bo ten edytor strasznie jest ubogi to w nim mam to odznaczyć?

a tak w ogóle to skorzystałem z edytora do 9600 a nie primy bo jak to Globo dla jednego niby jest a dla drugiego produktu już nie tak jak np z listami kanałów a może i listy pasują od primy do starszego brata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_bthd, edytor obsługuje listy do PRIMY i odbiorników starszej linii, ale listy kanałów między tymi odbiornikami nie są wymienne, ponieważ są przez oprogramowanie tych odbiorników oznakowane symbolem sprzętowym.

 

Zmiany, o jakie Ci chodzi, przeprowadza się przez dwukrotne kliknięcie na wybranym w edytorze kanale i usunięciu zaznaczenia w okienkach CAID innych operatorów, niż ten, z którego usług korzystasz.

 

Po dokonaniu wszystkich zmian, trzeba owe zmiany zapisać, czyli wybrać odpowiednią opcję w menu edytora.

 

Później można już zapodać tak spreparowaną listę do odbiornika sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może.Wchodzisz w Menu->Instalacja->Szybie wyszukiwanie i wybierasz Cyfra.O ile pamiętam układ będzie taki sam,tylko numery programów będą inne.Gdyż Opticum nie zostawia chyba wolnych miejsc tak jak są na oficjalnej liście Cyfry+.Tylko pamiętaj że jeśli to zrobisz to stracisz wszystkie swoje listy ulubione.Zostanie tylko ta od Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek apropos tej gotowej listy od CYFRY+ - po zmianach listy z 28 października model 9600 ściąga listę SD, czyli kanały HD są od pozycji 250 w górę. CYFRA+ wysyła teraz dwie listy - osobną dla terminali SD, osobną dla HD. 9600 po tym rozdzieleniu list na moje oko ściąga nie tą co trzeba - kanały HD trzeba sobie albo poprzenosić bliżej ręcznie albo zapamiętać numerację i z tym żyć. Może ktoś się zlituje i w kolejnych wersjach MCAS zmieni to/poprawi (o ile się da, bo tematu przekazu list jeszcze bliżej nie analizowałem i nie wiem jak jest to technicznie wykonane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossini, na jakim nośniku zapisujesz, podaj rodzaj, producenta i model.

 

 

Mr. Orbita, lista np. C+ jest w Opticum zwyczajnie wyciągana z kapelusza, czyli z flasha. :)

 

To gotowiec, więc potrzeba nowego softu, by aktualizować tą dość przydatną funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossini, czyli wiemy już tyle, że:

 

- jest to HDD

- o wielkości 80GB

- zewnętrzny

- 2,5''

- i zasilany z USB

 

a powiedz kto toto wyprodukował, bo to dość istotna informacja i podaj też model tego urządzenia (konkretne symbole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johan1 - hmmm... dziwne. Na moje oko lista jednak nie jest z flasha, softu nie aktualizowałem, a używając Szybkiego wyszukiwania układ jest nowy - taki jak na stronach C+, tyle że kanały HD są zamienione z SD - HD poleciały na 250 i wyżej. Tak czy siak - aktualizacja potrzebna, żeby to odkręcić na prawidłową kolejność.

 

Ktoś próbował jeszcze (poza mną)? Też dostajecie od 20 CANAL+ w SD, a od 250 HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...