Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

TS/9600, to nie multimedialny kombajn i odczytuje jedynie swój format zapisu.

 

Oprócz tego "potrafi" wyświetlać też obrazki w formacie "jpg", ale to raczej ciekawostka, bo czas wczytywania obrazka jest koszmarnie długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A najlepiej skasuj TP 12,265V, po czym ponownie go dodaj i przeskanuj.

 

Dlaczego tak piszę?

 

Ponieważ często, użytkownicy odbiorników sat kasują kanał tylko na liście ulubionych, a to nie przyniesie żadnego skutku, ponieważ trzeba skasować na liście "Wszystkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie pomogło.Widziałem na kingofsat że ta wartość jest zmieniona na 32 a tuner pokazuje nadal 33.Spróbuję skasować cały tp.

Johan1 tak zrobiłem.Najpierw skasowałem z ulubionych,a potem z listy głównej.

edit

Napisze jeszcze że np. na HBO Hd,Fox Life Hd,Cinemax 2 Hd epg jest.

 

edit 2

Po wykasowaniu całego tp i wpisaniu odnowa wszystkich parametrów nic się nie zmieniło.Wręcz przeciwnie jeszcze się pogorszyło. Na wyżej wymienionych kanałach teraz też nie ma epg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że zaciąga je z innej częstotliwości (Cyfrowy Polsat na innych transponderach nadaje EPG dla wszystkich kanałów, w tym dla tych z 12,265V). Technicznie na 12,265V w tej chwili nie ma żadnej transmisji EPG, nie ma tablicy EIT w strumieniu, pusto (stan na teraz, może padło im coś akurat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Globo 9600 TS Prima. W tunerze jest karta Cyfry. Oprogramowanie wersja 4.41. Nie odbiera mi kanalu Nickelodeon HD.

Zeby sprawdzic czy problem nie jest zwiazany z antena zanioslem moj tuner do sasiada i podlaczylem do jego anteny - niestety ten sam efekt. Co ciekawe na jego tunerze (nie Globo) Nickelodeon HD dziala.

Przyznam sie, ze nia mam pomyslu co zrobic - powtorne skanowanie listy kanalow Cyfry nie przynosi rezultatu.

 

Czy ktos mial podobny przypadek. Co jeszcze mozna sprawdzic/zrobic z tunerem, zeby to poprawic? Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś potwierdzić kto ma ten tuner że jest na nim EPG z TP 12,265V.Jeśli macie EPG,to ja spróbuję zapisać sobie listę kanałów z wykasowanym tym transponderem.Potem przywrócę ustawienia fabryczne a na koniec wgram na nowo soft.Może to pomoże bo wkurza mnie ten brak EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń TP 11.470V, po czym ponownie go dodaj (HB8 11,470V QPSK 27500 5/6).

 

Powinno pomóc.

 

Johan1, serdeczne dzieki. Rzeczywiscie pomoglo. :brawo:

 

Zauwazylem jeszcze jeden problem (Globo 9600 TS Prima, soft 4.41). Na liscie kanałów jest Canal+ Film HD ale brak jest sygnalu. Na antenie sasiada jest identycznie, aczkolwiek na innym tunerze (nie Globo) sygnal (obraz) jest. Podgladajac edytorem kanalow wyeksportowany na pen driva plik user_channel widze, ze ten kanal nie jest szyfrowany.

 

Jakieś sugestie jak mozna to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem, dokonywałem takich porównań, ale na odbiornikach 9600/PRIMA i wypadły one bardzo niekorzystnie dla PACE PVR, gdzie obraz był zamglony i zwyczajnie mdły.

 

Niestety menu PACE PVR nie jest wyposażone w mechanizmy regulacyjne, które dawałyby choćby programowo możliwość skorygowania takich ustawień, jak kontrast, czy jaskrawość, nie mówiąc już o ustawieniach koloru.

 

... ale odbiorniki Opticum też nie mają takich udogodnień, niemniej ktoś z większą znajomością rzeczy podszedł w ich przypadku do tematu i obraz jest wyrazisty, klarowny, a kolory czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Niedawno zakupiłem 9600 TS i 9600 mini i na obydwu tunerkach są trzaski przy przełączaniu kanałów - dochodzą z głośniczków. Problem dosyć irytujący z 2letnim szajsungiem lCD, nieco lepiej z najnowszym lg, niezalależnie czy jest to mini czy ts. Dzwoniłem na infolinię, dowiedziałem się że na 99% jest to soft obsługujący mediaguard i nawet jeśli odeślę do serwisu to reklamacja nie będzie uznana. No i w tej chwili jest problem. Druga sprawa, to przedłużki od PYCH nie działa żadna z karta c+, mam dwie, testowałem na dwóch tunerach. Czy ktoś miał juz taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem,mam ułożoną listę kanałów według kolejności satelitów i gdy usuwam programy z Eutelsata 7.0E to nie wiem dlaczego na liście kanały z Amosa 4.0W automatycznie przeskakują obok Eutelsata mimo,że na liście dzielą je dwa miejsca(dwie satelity)?Jaki może być tego powód i jak temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...