Jump to content
mh_misiek

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600

Recommended Posts

OPTICUM HD X550, OPTICUM HD 9600 i OPTICUM HD TS 9600.

3 nowości firmy Globo Polska ( w sprzedaży prawdopodobnie w połowie listopada, cena nieznana). Tunery te w ostatnio czasie miały nazwy Opticum X550, Opticum HD 9600 i Opticum HD TS 9600 lecz zmienione je na:

OPTICUM - S10

a3b76e3c57c6f7f7.jpg

>>> Szczegóły Techniczne <<<

OPTICUM - S20

68d306b239b27aee.jpg

OPTICUM - TS20

bd7abd90c65bb330.jpg

564db5b894b60e8amed.jpg

Pilot

cea190c765a808e4.jpg

źródło i foto http://www.globo.com.pl

Mam wrażenie że zmiana nazwy jak i termin wprowadzenia do sprzedaży może sugerować że mogą to być (miały to być) tunery pod platformę TVP.

Co ciekawe, na stronie Globo w ofercie katalogowej widnieją modele HD 9600, HD TS 9600 i HD X550. Czyżby też mętlik związany z platformą TVP? Oczywiście jeśli można to w jakikolwiek sposób powiązać z tą platformą. ( żaden z nich nie ma wbudowanego systemu NDS). Ciekawi mnie bardzo co mają one w sobie. Czy można porównać je do poprzedniej serii 9500, czy mogą być jeszcze lepszym kombajnem? Czekam na pierwsze opinię, choć do premiery tuż tuż może się ktoś nimi bawił :)

Ja mam na razie ochotę kupić OPTICUM HD X550. Mam nadzieję, że cena nie będzie taka wygórowana a może nawet porównywalna z Fergusonem Ariva 200.

P.S. Mam prośbę do moderatorów aby w tytule tematu i moim poście zmienić nazwy z OPTICUM S10, S20, TS20 na już właściwe OPTICUM HD X550, OPTICUM HD 9600 i OPTICUM HD TS 9600

Zanana jest już cena??

Podobno od poniedziałku mają być dostępne w orientacyjnie takich cenach: 9600 HD - 699zł, 9600TS HD -770zł, X550 - 545zł

Znalazłem te tunery w niemieckim sklepie. 9600 kosztuje 198 euro, 9600 TS- 217,5 euro,a X550 157,5 euro.

Porównując to wychodzi na to że 9600 ma lepszy wyświetlacz i jest mniejszy i lżejszy ma za to mniejszą pamięć i gorsze wyjścia

Te nowsze muszą mieć więcej pamięci bo mają menu w HD. Wkrótce ma pojawić się nowy GI. Z pobieżnych opisów wygląda że będzie to bliźniak X550.

Wiadomo kiedy w sprzedaży będą te tunery :?: Ponoć miały być w połowie listopada ale jeszcze nigdzie w sklepach internetowych nie są dostępne.

Wczoraj dzwoniłem do firmy Goldex ze Szczecina. Dostałem informację, że miały być od dzisiaj ale znowu termin jest przesunięty. Cena przy kupnie przez internet 1 sztuki 9600 700 zł. Powiedział mi miły pan zeby dzwonić w przyszłym tygodniu

Jak tak obserwuję te tunery to albo cały czas dopracowują soft albo te tunery nie pojawiają się w sprzedaży bo najpierw trzeba wyprzedać starsze modele Globo/Opticum.

Po sztuce każdego z modeli mamy już na testy ;) X550 jeszcze nie zdążyłem się pobawić, ale HD TS 9600 już tak. Wstępnie całkiem miła dla oka grafika ekranowa, jest działająca aktualizacja oprogramowania przez satelitę (Astra 19,2°E, 12.692 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6), ale akurat w tej chwili leci starsza wersja, niż miałem w odbiorniku. Teletekst ma polskie znaki, EPG raczej też, ale muszę się C+ przyjrzeć. Czyta tylko karty Conax, póki co oprogramowania w stylu MCAS nie widzę. Wstępnie nie zaliczyłem żadnej zwieszki, ale bawiłem się nim tylko trzy godziny. To za krótko, aby powiedzieć coś konkretnego.

Opis HD 9600 i HD TS 9600 będzie w SK 12/2009, a X550 z tego co mi powiedziano czeka jeszcze na pewne drobne poprawki oprogramowania, więc tylko mu się przyjrzę ogólnie.

Przypuszczam, że poślizg w sprzedaży u nas jest związany z koniecznością lepszego dostosowania softu na nasze potrzeby - jest spory śmietnik z modułami, emisją EPG, simulcryptami - jest sporo elementów na które trzeba poświęcić dodatkowo nieco czasu.

Adminie jak twoje porownanie Opticuma 9600 do poprzednika czyli 9500?? Kilka plusow i minusow jesli mozna bo w tygodniu chcialbym zakupic dekoder. Oprogramowanie MCAS wyjdize mniej wiecej w jakim czasie?

Mnie interesuje tylko jedno :wink: jak możesz sprawdź.

Intelsat 907 (27.5°W) - 11495 MHz, pol.V, SR 44100, FEC 9/10, DVB-S2