Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

I NIE RUSZY na tych softach, choćby się i skichać, tak na oryginalnych, jak i modernizowanych.

 

Ma wyjść podobno poprawka do softu PRIMY i MINI pod moduły cyfry (CI), ale trzeba będzie jeszcze trochę na nią poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To musisz mieć kolego @kafarowski jakiś szczególny dekoder, bo u mnie nie działają moduły C+(żadna z wersji, nieważne czy 11, czy 4), ani na starszej wersji odbiornika, czyli tej z procesorem STi7101, ani nowszej, czyli tej z procesorem STi7105.

Nie działa również MINI (STi7111).

 

Sprawdzałem na wszystkich dostępnych softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy przy wgrywaniu listy kanałów trzeba coś szczególnego zrobić ?

Próbuję wgrać z pena listę ściągniętą z opticum.cba.pl (userchannel_2011_11_11.cha). Po wybraniu menu>system>akt. oprogr. i wskazaniu pliku z listą, „ok”, aktualizuje się dochodzi do 100%. Chyba wszystko w porządku. Tunek restartuje się ale lista nie ulega zmianie. Jest dokładnie tak jak wcześniej. Ulubione też zostają niezmienione (tnk, cyfra, cyfrowy polsat). Dokładnie jak po początkowej konfiguracji i po pierwszym wyszukiwaniu.

Może coś z pendrive'm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@zetonka, owszem, może tak być, że pen jest rozpoznawany, ale nic z niego nie wgrasz, ani oprogramowania, ani listy kanałów.

 

Niestety producent nie podaje listy kompatybilnych penów.

 

Co do list, to nie są wymienne między 9600 i PRIMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że listy nie są kompatybilne to już się zdążyłem zorientować, a czy istnieje jakiś program konwertujący listy z 9600 na Primę?? coś obiło mi się o oczy na jakimś forum że trzeba listę z 9600 otworzyć edytorem hexagonalnym i zmodyfikować bodajże pierwszą linię kodu - próbowałem i nic nie poszło. a szkoda mi starych list bo mam zmodyfikowane pozycje sat i pododawane transpondery których fabrycznie nie było.

Swoją drogą tak zastanawiam się nad jedną rzeczą. Wcześniej miałem 9600 i kanały z TP wszystko po blokowane było - mimo najnowszego softu jaki jest dostępny. Teraz mam Primę i wszystko świeci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rossini, nie słyszałem o taki konwerterze, a co do modyfikacji, to faktycznie są one możliwe i rzeczywiście dokonuje się ich za pomocą hexedytorów.

 

Odbiorniki Globo znakują swoje listy symbolem odbiornika i dlatego listy kanałów nie są wymienne.

 

Zamiast jednak bawić się hexedytorami i narażać się na konsekwencje ewentualnych błędów, lepiej w wolnej chwili samodzielnie zrobić listę na PRIMĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zetonka, owszem, może tak być, że pen jest rozpoznawany, ale nic z niego nie wgrasz, ani oprogramowania, ani listy kanałów.

 

Niestety producent nie podaje listy kompatybilnych penów.

 

Co do list, to nie są wymienne między 9600 i PRIMA.

Dzięki za wskazówki. Jednak lista była nie odpowiednia. Poświęciłem trochę czasu i zrobiłem swoją. Pen wygląda na to, że ma mniejsze znaczenie - przynajmniej jeśli chodzi o zabawy z listą kanałów. Wszystkie trzy (PQI, kingston i jakiś noname) z których korzystałem, zapisywały i wgrywały listę, mimo, że żaden nie przeszedł testu w menu tunera. Czyli do takich drobiazgów jak lista mogą być.

 

Z innej beczki... Lekko klatkuje i przycina mi się (zatrzymuje) obraz na HBO2 HD i CINEMAX2 HD. Co ewentualnie mogę sprawdzić, jaka może być przyczyna takiego zachowania akurat tylko na tych dwóch kanałach ? Czy to może wina softu (3.32, loader 4.03) ?

Sygnał: 84-87%, jakość: 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@zetonka, czy podane wartości "S" i "Q", są mierzone na TP 10,834V i 12,265V, czy odczytałeś je z innego?

 

Jeśli instalacja antenowa jest w porządku, to nie powinno być przycięć.

 

Co do softu to załaduj 3.36, bo jest stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP 10.834V - S84%, Q100% a 12.265V to nie widzę, jest 12.264V i tu podobnie; S86%, Q100%

Sprawdzone w: menu > instalacja > ręczne wyszukiwanie... W "status" na pilocie podobne wskazania, w "edycji kanałów" też, ale widzę, że np. na 11508V (tvnHD) jest: S86%, Q83% i problemu z odbiorem nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A w jaki sposób sprawdzasz te wartości w menu dekodera, czy czarnym z pilota? :)

 

Info po wciśnięciu czarnego z pilota, daje tylko chwilówkę, trzeba monitorować sygnał dłużej z "Edycji kanałów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rossini, co ja gadam?

 

Świętą prawdę, choć słowo "święta" jest niekoniecznie kompatybilne z moją osobą. ;)

 

Widoczne po wciśnięciu na pilocie "czarnego" paski S i Q, to tylko skan, który będzie niezmienny bez względu na to, jak długo będziesz się mu przyglądał. :)

 

Jedyny sens, ma monitorowanie sygnału w menu "Edycja kanałów", bo tam masz real w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ;/ no u mnie jak jest ustawiony na konkretnym transponderze to paski S i Q są bez zmian, jedynie kiedy jeżdżę na skrajne satelity to paski "latają" ale @Niosący Światło masz rację, ze przy przycisku STATUS paski są constans - zwracam honor - teraz mi się skojarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przycisk status pokazuje rozne informacje i chcac zobaczyc aktualna Q nie musimy wchodzic w menu.

Fakt ze przy kreceniu antena trzeba wejsc w menu bo na statusie nie bedzie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@777, ano nie będzie, bo to jest tylko obrazek, a jedyna funkcja działająca po wciśnięciu status, to test podłączonego do USB nośnika.

 

Siłę i jakość sygnału, trzeba monitorować z poziomu menu "Edycja kanałów".

 

Jak bowiem wiadomo ani owa jakość, ani siła nie są wartościami stałymi i są zależne od fizycznego stanu anteny, która ulega odkształceniom, a nawet przemieszczaniu, wskutek działania wiatru, jak również bywa zaburzona powierzchnia anteny z powodu opadów atmosferycznych.

 

Zatem przy pogodzie tak jak dzisiaj te słupki powinny pracować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP 10.834V - S84%, Q100%, 12.264V i tu podobnie; S86%, Q100%

Sprawdzone w: menu > instalacja > ręczne wyszukiwanie... W "status" na pilocie podobne wskazania, w "edycji kanałów" też, ale widzę, że np. na 11508V (tvnHD) jest: S86%, Q83% i problemu z odbiorem nie ma :/

"Status" na pilocie, to tak dodatkowo sprawdzane. W Menu > Edycja kanałów wartości jak wyżej. Oczywiście są wahnięcia ale niewielkie i to tylko na sygnale - S: 84~86%, Q stoi na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Według mnie to jednak wina anteny, zauważ , że obydwie częstotliwości, z którymi sygnalizujesz problem są skrajnymi, czyli mieszczącymi się w dolnym i górnym zakresie.

 

W pogodniejszy, niż dziś dzień, pofatygowałbym się jednak z miernikiem do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...