Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzimy do menu modułu przez menu odbiornika sat, w tym wypadku Opticum, gdzie:

 

Settings => Time length of message display => (ustaw) 1s

 

kolego nie mam takie opcji w Astonie (mam wersję 2.26). Jest w nim:

1. Settings

- select your language

- modify maturity rating (current=3)

- modify pin code

Oczywiście sprawdzałem "modify maturity rating (current=3)" zmieniając na jeden, ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o szybkość przełączania, bo ta jest zdecydowanie szybsza na Astanie niż oprogramowaniu innym. Mi chodzi, że moduł jak długo oglądasz jeden kanał i nie przełączasz na inne kanałów tak jakby wchodzi w tryb "uśpienia" i trzeba czekać kilka sekund aż pojawi się na telewizorze informacja o module i wtedy przełącza kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi22 masz problem z tunerem nie modułem CI tak sądzę i żadne zmiany parametrów modułu tego nie zmienią ( to coś zmienił przywróć do fabrycznego stanu) ,

nowe moduły CI do poprawnej pracy wymagają gniazda CI+ w tunerze > współpracują z CI ale niekiedy występują zwiechy ,

sam mam taki moduł ale na razie nie mam karty do niego by przetestować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie mam takie opcji w Astonie (mam wersję 2.26)

(...)

 

Wniosek z tego, że nie wszystko co nowe jest dobre, bo mój ASTON miał wgraną wersję firmware 2.18, ale zdegradował się samoistnie do wersji 1.03 (1.0300B)

i wszystko działa na nim naprawdę dobrze, łącznie z kanałami HD w dwu strumieniowym użytkowaniu.

 

Nie wiem od której wersji zrezygnowano z opcji, o której wspomniałem, ale jak widać nie bardzo ktoś wiedział co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsza czynność, wyczyść chip karty, następnie:

 

- wkładaj kartę chipem do dołu (mówię to dla porządku)

- wkładaj kartę do czytnika energicznie i do końca, gdy trzeba nawet kilka razy

- wypróbuj metodę wpychania karty w czytnik, trzymając palec nie w środkowej części skraju karty, ale w skrajnych (lewym, albo prawym), to często pomaga.

 

W razie niepowodzenia, nie zwlekaj, tylko ślij do Proserwisu.

 

 

dziś tuner przyjechał kurierem z Proserwisu i się okazało że faktycznie padł czytnik - cokolwiek to dla nich znaczy. Teraz najciekawsze jest to że po włożeniu kart z C+ i TP oraz podłączeniu DVBT mam: pakiet z C+ (kompakt) - TRACE HD + TVN HD oraz NICKELODEON z TP oraz z DVBT - Polsat HD, Polsat SN, TVN+1. Do szczęścia brakuje tylko TVP HD i TVP1 HD :brawo: Żyć nie umierać - aczkolwiek nie jestem zbyt wymagającym odbiorcą ale miło że mam namiastkę HD i coś ze sportu z Polsatu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm :/ ja nim wysłałem do nich tuner odbyłem rozmowę telefoniczną z upewnieniem się czy nie będzie żadnych problemów. jak na razie jest to jeden z nielicznych serwisów który w miarę szybko naprawił usterkę (nie mówię akurat o tunerze) - jestem z nich zadowolony. PS> Rekord gdzie serwis trzymał towar to 4 m-ce. To dopiero porażka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najtaniej i najpewniej jest zastosować moduł CAM C+ HD (49 PLN), wtedy z uprawnieniami nie będziesz miał kłopotów, za to przełączanie na niektórych kanałach wydłuży się znacząco i będziesz miał cenzurę przy programach zaklasyfikowanych jako "16" (czy tego chcesz, czy nie chcesz).

 

W modyfikowanym oprogramowaniu czasem występują błędy, poza tym czytniki w tym odbiorniku, to nie są urządzenia dobrej klasy, żeby nie powiedzieć prawdziwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno C+ posiada zasoby owych modułów, co sygnalizował ostatnio Kol. cyfra.tv, który jest, jak powiadają, dystrybutorem tego operatora.

 

Jeśli jednak nie od C+, to można próbować z drugiej ręki, ale wówczas już nie jest tak tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja gehenna trwa z teraz wgrali mi soft 3.34 i odesłali a restart jak był tak jest dalej.... czekam na zwrot kasy na razie zamilkli

nie wiem może ktoś kto korzysta z modułu CP opowie jak ta współpraca wygląda bo nie wiem nawet jaki inny tuner wybrać zamiast tego

przekonałem się iż restart pojawia się po edycji listy kanałów

jeśli przeskanuję satelitę i nic nie ruszam jest OK ale wystarczy jeden kanał usunąć bądź przesunąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info u mnie tez nie było tak zawsze.... a teraz nic nie potrafią zrobić najgorsze ze poprzednio nie zrobili nic a teraz odesłali mi tuner z w granym starym softem..... wysyłałem im tuner razem z modułem żeby sprawdzili i twierdzili ze moduł jest OK.... a co z tunerem ... czeski film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym posiadaczem 9600 prima ts hd i mam problem, ktorego nie potrafie rozwiazac.

Szukalem w calym intenecie i zaden nie byl podobny do mojego.

 

No wiec sprawa wyglada tak, kupilem kilka dni temu tuner.

 

Soft w nim to 3.02, wersja loadera 1.09 - pod cyfre !

 

Probowalem sobie wgrac pendrivem soft o nr wyzszym (nie podam dokladnie, bo probowalem rozne softy ) no i tuner nie reaguje na wcisniecie przycisku "OK".

 

Tak wiec co moge zrobic w takiej sytuacji ??

W internecie kazdy pisze o lodaerze 4.03, ja takowy sciagnalem, wcisnalem wgrywanie, tuner sie ladnie zresetowal,wchodze "informacje" a tu nic sie nie zmienilo (moze to jakis zly plik, bo sciagniety z jakiejsc niemieckiej strony).

Nawet jesli bede chcial zaaktualizowac soft portem rs232 to chyba i tak to nic nie da bo w instrukcji pisze ze wymagany jest loader 4.03.

 

Prosze o pomoc bo nie wiem juz co moge zrobic, czy czasem nie kupilem jakiegos wadliwego tunera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tuner nie reaguje na OK, to oznacza, że wgrywasz złe pliki. W ogóle Twoje informacje nie trzymają się kupy, bo piszesz, że masz 9600 Primę, a soft 3.02 był w starym Opticumie 9600 bez "Prima" w nazwie. Jeśli wgrywasz do starszego Opticuma "nie-Prima" soft od Primy, to się nie wgra.

 

Primy miały softy o numeracji 4.xx, jak masz 3.xx - masz model "nie-Prima" i masz wgrywać softy od niego.

 

Dodatkowa uwaga: soft w nazwie ma mieć fcombo (jeśli masz faktycznie TS, tj. z głowicą DVB-T dla naziemnej cyfrówki, bo jak nie, to ma być plik z fs2 w nazwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę i napisze ( napisał bym na czerwono ale to dla rang Admin)

 

Przestańcie Czytać na forach edukacyjnych o zmianie Loadera to są brednie ( Zmiana była tylko w modelu 9600 / i 9600Ts ( Obecna to 4.03) i była przymusowa innych zmian nie ma i nie będzie !! ) !!! Nie wolno Zmieniać i nie ma takiej potrzeby , w innym wypadku zapłacicie za naprawę tunera przez Serwis !!!

 

 

 

 

*******************************************************************************

*******************************************************************************

*******************************************************************************

 

Ok to moze sprecyzuje bo chyba jednak troche namieszalem.

 

Wersja hardware 3.02

Wersja oprogramowania 4.37

Wersja Loadera 1.09

 

W nazwie soft jest P-COMBO, wiec moze to poprostu zly soft ?

 

Nie mam zielonego pojecia, nie znam sie na tych tunerach, wiec moge mylic wszystko.

 

 

Soft masz pirata , model prima nie miał oprogramowania w wersji MCAS tylko edukacyjnej z nielegalnymi opcjami jak sharing i nielegalnie odbierające kanały......

 

I nie ma potrzeby zmieniać nie napisałeś po co chcesz zmienić ( sprecyzuj pytanie) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Pytanko w sprawie nagrywania na dysk.

Stało się coś dla mnie bardzo dziwnego.

Film 2:26 min - Plik.trp 5,76 GB widoczny i odtwarza bez problemu w dekoderze.

Po podłączeniu dysku do kompa widać ten plik o objętości 1,54 GB i tylko 38 minut, co widać na GOM.

Próbowałem zmienić na .ts - to samo.

Nawet po konwersji na DVIX jest tylko plik 38 minut.

 

Pomóżcie proszę. Co z tym zrobić aby zobaczyć cały plik.

 

pozdrawiam

Werders

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Mateo :)

Poszukam zatem takiego z rozszerzeniem 001.

Powiedz jeszcze proszę, jak go zobaczyć na GOM ?

Czy łyknie taki plik 001 czy zmienić na .trp ?

 

Aha, GOM, mimo aktualnej wersji, coś się u mnie słabo sprawdza.

Zacina się, trudno przewijać.

Masz może jakiś inny fajny odtwarzacz do . trp

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

 

pozdrawiam

Werders

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...