Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani prosze o rade mam obecnie fergusona 8900hd i pelna oferte cyfry+ ale wiadomo ferguson ma ciagle problem z softami mysle o zakupie opticuma 9600 Prima..prosze o porade..czy to dobry wybor??pod cyfre+a takze pod modul polsatu??..mam orginalny modul cyfry+ dodam jeszcze....czy moze kupic cos innego...ale tem model mi sie podoba ..chodzi mi o wspolprace..z modulami..a takze dzialanie w czytnikach..o dostep do softowz gore dziekuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Globo 9600TS i też mam cyfrę i uważam że dobrze to działa. Mam kartę czyli soft ... i muszę powiedzieć, że nieźle to chodzi, chodź uważam że kanały wolno się przełączają dlatego planuje zakupić AstonCrypt 2.26. Mam też stary moduł CAM MatrixCam Reborn, działa bez uwag (niestety on nie dekoduje kanałów HD). Modułu Polsatu nigdy nie miałem, więc nie wiem. Ogólnie może być dekoder, gdyby jeszcze trochę poprawili soft (czasami ale już rzadko się wiesza, nie nagrywa czasami na pena poprzez usb). Nie wiem czy za podobną cenę znajdziesz coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, po kłopotach z Fergusonem 8900 kupiłem Primę. Po kilku dniach obserwacji widzę kilka negatywów:

1.Nagrania na zewnętrzny dysk znikają - miejsce na dysku zajęte, ale plików nie widzi ani dekoder, ani komputer

2. Po każdym włączeniu od nowa ustawia się zegar, co trwa kilka minut - raz pokazuje kilka godzin przed aktualnym czasem, a raz po.

3. Bardzo długi w porównaniu z fergusonem czas włączania z trybu standby - za każdym razem boot i load, w sumie jakieś 20 sekund. Ferguson tak robił tylko po wyłączeniu wyłącznikiem z tyłu obudowy.

4. Długi czas przełączania kanałów.

5. Za dużo pytań: skasować?, zapisać?, nagrać ten program czy ręcznie czy za godzinę? Praktycznie szybki zapis nie istnieje. Po naciśnięciu przycisku nagrywania trzeba przejść przez serię pytań.

6. Taka sobie instrukcja obsługi - jest gniazdo LAN, a spróbujcie znaleźć info jak je wykorzystać.

7. Kilka zawieszek - np. po naciśnięciu czerwonego przycisku pilota przy pustej liście nagranych plików (usuwanie).

 

A zalety? Jakby ładniejszy obraz SD, czytelniejsze EPG, wygodniejsze odtwarzanie nagrań, chociaż też trzeba wybrać folder (a i tak zapisuje w domyślnym).

Po Fergusonie pewnie trzeba się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam problem z restartowaniem sie występuje to przede wszystkim przy przełączaniu z kanału HD na SD ale zauważyłem iż można to obejść przełączając kanały w obrębie tego samego operatora nie wiem czy się dobrze wysłowiłem np TVN HD na TVN CNBC i kolejny tvn będzie dobrze ale już na np Polsat 2 czy zwykły Polsat sd reeeeeeebooot

co da się z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

może ktoś doradzić, czy Opticum HD 9600 TS Prima po zmianie softu obsługuje system irdeto? chodzi mi o kanały Al Jazeera Sport w irdeto2, dzięki z góry za wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nagrania znikały w Primie z dysku Maxtor 3,5 cala z własnym zasilaniem. W tej chwili próbuję 2,5 calowego LaCie i wydaje się, że nagrania przestały znikać. Za kilka dni powiem czy się udało.

Ale mam pytanie do użytkowników Opticum: do czego oprócz pobierania z Twittera (który niezbyt mnie interesuje) służy gniazdo LAN? Skonfigurowałem, połączyłem z routerem i co dalej... Żadnych opcji w menu. Akurat łączenie wyłącznie z Twitterem wydaje mi się bezsensowne. Jeżeli ktoś wkłada kartę sieciową do dekodera, to mogłaby służyć też do innych celów (np. YouTube, łączenie z dyskiem sieciowym czy cośtam jeszcze). Proszę o objaśnienie i sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reboot=restart u mnie już jestem pewny tylko gdy wyłączę dekoder na kanale HD i później go uruchomię na tym samym kanale i chce przełączyć na kanał sd to następuje restart opcje ratują kanały FTA SD one nie restarują dekodera i wtedy już sie uruchamia na FTA np eska czy aljazeera i mogę wtedy dowolnie przełączać HD i SD

jak narazie z serwisu nic nie napisali co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla porządku przypomnę, że podzespoły znajdujące się w odbiornikach firmy OPTICUM i podobnych, to gotowe klocki rodem z kraju środka, które nie są z górnej półki, a mówiąc już zupełnie poważnie, to jest to bardzo często kompletny [beep], który żeby działał dobrze, to trzeba go po kilka razy naprawiać, wymieniając istotne jego elementy.

 

Tak więc jeśli coś nie działa w Waszych odbiornikach, to nie szczypcie się tylko ślijcie toto do naprawy, póki jeszcze czas na testy i trwa dość dobrze dla nas skonstruowana gwarancja, która zapewnia naprawę w systemie door-to-door.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AstonCrypt 2.26 i muszę powiedzieć że kanały szybciej się przełączają. Kupiłem go bo miałem kłopot z dekodowaniem kanałów. Na oprogramowaniu Mcas jak dekoder się ponownie włączał cały czas miałem komunikat zakodowane kanały i musiałem wyjąć i ponownie włożyć kartę Cyfry. Mam moduł MatrixCam i nie było tego problemu, ale niestety moduł nie działa na kanałach HD więc dokupiłem Astona. Teraz nie mam żadnych problemów z dekodowaniem. Mam jedno pytanie czy jak przełączacie kanały, to wam obramowanie od menu na chwilkę jakby p[beep]sało??? Na przełączaniu niektórych kanałów tego nie mam. A jak pamiętam, to kiedyś tego nie było (chyba że źle zapamiętałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do tunera pena 32gb i zauważyłem pewną rzecz. Po pierwszym podłączeniu tuner pokazywał że prędkość nagrywania wynosi 4,8mb /s i wszystko fajnie się nagrywało bez problemów. Jednak po przekroczeniu 1GB nagrania giną. Są na penie ale widać tylko ile zajmują,nie ma nazwy ani daty.Włącza się żeby obejrzeć a tu ciemność. Co ciekawe po nagraniu 1gb tuner pokazuje prędkość nagrywania w okolicach 20mb/s . jest jakiś sposób żeby nagrania nie ginęły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Sorek21 , nie wszystkie pen drivy są kompatybilne z opticumami, ale ponieważ producent nie ujawnia listy działających, to trzeba je dobierać metodą prób i błędów.

 

Mogę Ci powiedzieć, że na pewno działają Kingstony z serii DataTraveler i wszystkie pen drivy firmy Patriot z serii XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na tą aukcje,gdzie kupiłem tego pena.Ktoś sprzedawał hurtem i na ostatnie 5 dni 5 negatywów( prze aukcją nie było ) Więc ten pendrive to musi być jakaś podróbka.Da się go formatować ale gubi dane.Da się to jakoś naprawić czy trzeba się szarpać ze sprzedawcą o zwrot kasy?

Tak to jest jak się idzie po cenie niestety... Promocja i ludzie się łapią... Nigdy więcej takiego dziadowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...