Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z aktualizacją listy na najnowszym firmware, działa komuś ta lista

 

http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=762

 

Aktualizuje firmware do 3.32, później aktualizacja listy

 

z tego linka

 

http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=762

 

Ale po restarcie lista zostaje ta sama. Działą komus ta lista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zawiszaniem się HD TS20 (firmware 3.31, TKN).

 

Szanowni trochę nietypowy problem (nigdzie go nie znalazłem) ale może ktoś z was mi pomoże,

 

Chodzi o zestaw HD TS20 i Sharp LC-37GD7E

 

 

Na początku podłączałem odbiornik przez HDMI.

Zawieszał się już przy bootowaniu. Tylko Poweroff go odwieszał. Ale nigdy nie udało się nic obejrzeć.

 

W obecnej chwili od kilku miesięcy używam złącza komponentowego.

Na tym złączu chodzi, ale mam problem z zawieszaniem się przy starcie.

 

Objawy są następujące:

 

1) Włączam TV i odbiornik pilotem

2) Odbiornik po bootowaniu odbiera sygnał porpawnie,ale po ok 3-5 min zawiesza się z ekranem jak na obrazku.

>

3) Power off i Poweron bootowanie

4) Po kilkudziesięciu sekundach zawiesza się znowu

5) Power off i Poweron bootowanie

6) Po kilkudziesięciu sekundach zawiesza się znowu

7) Power off i Power on bootowanie

8) Odbiornik od tego momentu chodzi bez zakłóceń.

 

Byłem z tym w serwisie ale nie potrafia pomóc. "U nich chodzi bez problemu" Pewnie sprawdzają na SCARTcie???!!!

Może to problem współpracy z Sharpem? Ale inne urządzenia (DVD, PS3, Odb DVBT) chodzily bez zarzutu na tych złączach.

 

Może ktoś ma jakis pomysł jak to usunąć. Rece mi już opadają.

 

Dzięki z góry za pomysły.

 

Bezradny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na innych kablach podpiąć dekoder; odpal sam dekoder (bez podpiętego kabla) i jak się uruchomi to podepnij coś (hdmi lub scarta) i zobacz co będzie. reset ustawień do fabrycznych, wypnij wszystkie kable i jak sam dekoder się odpali to odpalaj z podpiętym kolejnym kablem (hdmi + sat; hdmi + naziemna itd itp), być może któryś z kabli jest felerny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam 9600 hd ts, był już w serwisie-wymiana flash'u, juz po gwarancji a tu nagle problem. Czasami jak wyłącze dekoder i chce go włączyć to na wyświetlaczu pokazuje sie LOAD a póżniej EROO i muszę go resetować wyłącznikiem z tyłu i tak dwa lub trzy razy a później działa bez zarzutu. Czy ktoś juz miał cos takiego? Jak leczyć, mam soft 3.32, 4.03 boota i cyfrę na kartę. Próbowałem z kablami, wgrywać softy....większość co tutaj proponujecie ale nic.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gali_zgora

 

Witamy w klubie. Dokładnie ja też mam taki przypadek. Patrz link

.

Oczywiście serwis rozkłada ręce. Oni nawet nie są w stanie zreplikować problemu!!!

 

Mnie trochę pomogło to, że podłaczyłem się po złączu komponentowym, a nie HDMI (tu była totalna klęska). Dalej się zawiesza ale jest to kontrolowalne i upeirdliwe zarazem - patrz parę postów powyżej.

 

 

Zuk 87 i Mazi 23 - dzięki za sugestie. Nie działa. To musi być soft. Czekam aż będzie wiecej przypadków i producent to zauważy (mam nadzieję).

 

BigCyc 123 - informacje dot nowego softu to sugesita na mój post, czy "general broadcasting"?

 

PS Mysłałem że TS20 to to samo co TS 9600?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie narazie wszystko gra, wgrałem boot'a 4.03, soft'a 3.32 i odpiołem kabel od telewiji naziemnej.A i jeszcze powróciłem do ustawień fabrycnych przed wgraniem. Wcześniej miałem 3.33 ale niestabilny, filmboxy i minimini nawet na 3.32 tną jak [beep]a ale cóż zrobić, pisałem do serwisu i pan napisał ze tak jest i tyle:) nie można mieć wszystkiego. A i wgrywałem z USB. Spróbuj, nie zaszkodzi.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam zakupić o 9600 i zrezygnować z dekodera polsatu i podpisać umowe na moduł a używam też cyfry przez splitter mam więc pytanie czy jest soft który pozwoli mi na korzystanie z modułu cp i splitera do cyfry bez pośrednictwa osobnego modułu. czy warto wogóle robić takie połączenie czy lepiej mieć dwa osobne dekodery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam. Jestem tu po raz pierwszy więc na wstępie witam wszystkich i mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś napisać czy da radę a jeśli tak to w jaki sposób można przerobić sobie film na format .trp i żeby jeszcze dekoder 9600hd go widział.

 

Podobno tak:

 

cytat:

 

1 avidemux na MPEG2

2 TS muxer na TS

3 DVR Studio HD na TRP

 

koniec cytatu.

 

Wersja Conax 3.33 do pobrania ;)

 

Sorry Kolego, ale jeśli zamieszczasz linki do softów zamieszczonych na swoim uploadzie, to wypadałoby coś o nich powiedzieć, albo chociaż wiedzieć, a nie jedynie zmieniać nazwy softów, które ukazują się na portalu teamu trumana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu po raz pierwszy więc na wstępie witam wszystkich i mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś napisać czy da radę a jeśli tak to w jaki sposób można przerobić sobie film na format .trp i żeby jeszcze dekoder 9600hd go widział.

 

Podobno tak:

 

cytat:

 

1 avidemux na MPEG2

2 TS muxer na TS

3 DVR Studio HD na TRP

 

Dzięki bardzo ale czy ktoś wie może jaką dać nazwę dla tego foldera co nam wyjdzie?? Bo robiłem już raz tylko że innymi programami też mi wyszło z tego .trp nazwałem folder podobnie jak nagrane z satelitki i lipa. Nie widzi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię... tak:

1. programem "Dzielenie i łączenie plików" łączę w całość.

2. programem TSDoctor, mux-uję - wybieram PID-y A/V, następnie obcinam początek, koniec, ew. wycinam reklamy i już jest film do nagrania przez np."Nero"

lub płytę AVCHD. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi żeby wgrać na dysk podłączony pod dekoder żeby obejrzeć film przez niego. Na przykład z kamery hd która nagrywa w m2ts ale już jest plik przerobiny na ts. A nie jak obrobić nagrany film i obejreć na kompie a tym bardziej nagrywać na płytę bo po co skoro jest na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O co Ci chodzi, to ja doskonale wiem i jest to dobry przepis.

 

Gdyby chodziło o odwrotną kolejność to powiedziałbym: TS-Doctor.

 

Korzystaj więc z przepisu pełnymi garściami i nie marudź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedziała odtwqarzanie plików TRP stworzonych przez inny tuner lub prze DVR Studio

 

testy na Opticum X550 i 9500 HD

ktoś sprawdził to w praktyce i działało mu?

 

bo moim zdaniem Globo to zablokowało w sofcie dodając plik informacyjny a w nim unikalne dane dotyczące pliku nagrania i tunera

 

U Was w 9600 tez jak w X550 jest wolne przewijanie max x16?

W 9500 mam x128

x16 to za wolno jak dla mnie :)

 

i często po wcisnieciu play po przewijania na nagraniu HD zawiesza się obraz i brak dźwięku, trzeba wyjść i włączyć jeszcze raz

jeśli wyłączymy tuner przez power off podczas odtwarzania tuner nie zapisze miejsca stopu i musimy przewijac od nowa nagranie jak włączymy aby dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi, to ja doskonale wiem i jest to dobry przepis.

 

Gdyby chodziło o odwrotną kolejność to powiedziałbym: TS-Doctor.

 

Korzystaj więc z przepisu pełnymi garściami i nie marudź. ;)

 

Akurat chodziło

 

Ja robię... tak:

1. programem "Dzielenie i łączenie plików" łączę w całość.

2. programem TSDoctor, mux-uję - wybieram PID-y A/V, następnie obcinam początek, koniec, ew. wycinam reklamy i już jest film do nagrania przez np."Nero"

lub płytę AVCHD. :jupi:

 

Ale dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc. Już próbuję. Dam znać jakie będą tego efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was w 9600 tez jak w X550 jest wolne przewijanie max x16?

W 9500 mam x128

x16 to za wolno jak dla mnie :)

 

i często po wcisnieciu play po przewijania na nagraniu HD zawiesza się obraz i brak dźwięku, trzeba wyjść i włączyć jeszcze raz

jeśli wyłączymy tuner przez power off podczas odtwarzania tuner nie zapisze miejsca stopu i musimy przewijac od nowa nagranie jak włączymy aby dokończyć.

 

Mam 9600 i rzeczywiście jest tylko x16 ale mi wystarcza. Mi po przewijaniu się nie wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy macie taki sam problem jak ja. Teraz przy przełączania kanałów na niektórych (głównie HD) zanim się włączą święcą słabiej przez jakieś 1sekundę, i dopiero wskakuje normalna jasność kanału (to samo dotyczy menu). Sprawdzałem na ver. 3.32 i 3.30 to samo się dzieje. Są to jakiś objawy uszkodzenia dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uporałem sie z EROO ale teraz nie chce mi czytac karty c+, dopiero wczytuje ja po 4 wyłączeniu właczeniu łapie kanały zakodowane.A czasem muszę wyjąć i włożyć kartę z powrotem.Nowy boot i soft 3.32 coś słyszałem zeby zmienić CAM ale nigdzie nie mogę tego znależć.POMOCY bo od schylania bolą mnie już plecy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam

 

Uporałem sie z EROO ale teraz nie chce mi czytac karty c+, dopiero wczytuje ja po 4 wyłączeniu właczeniu łapie kanały zakodowane.A czasem muszę wyjąć i włożyć kartę z powrotem.Nowy boot i soft 3.32 coś słyszałem zeby zmienić CAM ale nigdzie nie mogę tego znależć.POMOCY bo od schylania bolą mnie już plecy:)

Nic sam nie zrobisz, więc pakuj odbiornik i dzwoń po kuriera od Schenkera.

 

Szkoda pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wątpię żebyś nie miał gwarancji, ponieważ gwarantowany ustawowo czas na urządzenia elektroniczne, to 24 miesiące.

 

Zresztą GLOBO-Polska potwierdza to w każdym kontakcie telefonicznym, więc tak jak mówiłem, pakuj czarowną skrzyneczkę i niech się PROSERWIS z nią boryka.

 

Co do ewentualnych uszkodzeń, to może być wiele podzespołów, choć ja tu stawiam na kiepskie czytniki, albo niechlujny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...