Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś jestem posiadaczem Opticuma x560. Bardzo dobry obraz,proste intuicyjne menu,bardzo fajna rzecz to nagrywanie na usb.EPG działa bardzo dobrze,jest prawie na każdym kanale z pakietu (nareszcie !, nie to co na strongu ) Są też jednak wady.Dekoder długo się włącza. Chciałbym zapytać o przełączanie kanałów. U mnie jest tak że najpierw prztyknie,potem obraz się zatnie a dopiero potem się włączy. też tak macie ?

 

Dodano: Co drugie włączenie dekodera jest kanał kodowany. Teraz wiem co to znaczy jak ktoś pisze trudności w użytkowaniu. Mam soft 3.34 a jaki jest zalecany do odbioru Cyfry na tym sprzecie ? Proszę o pomoc bo zwariuje za chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista jest do HD9600

brak nowych TVNów

poza tym wygląda OK

 

uuf..........

przebrnąłem w końcu przez forum ale niestety od połowy tylko:(

i pytanko mi się nasuwa czy poza listami z strony Globo i wyszukiwaniem jest jaka inna metoda aktualizacji listy chodzi mi o oryginalny układ dla CP .... z tego co wyczytałem to poprzez satelitę nie działa ....

a Globo nie aktualizuje za często i jak napisałem powyżej niezbyt dokładnie

 

inne pytanie czy oryginalny soft ten z końca marca obsługuje karty C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządki w wątku, dyskusje prywatne proszę na PW. Ostatnia publicznie dostępna wersja MCAS z tego co widzę to 3.32 i jeśli ktoś chce, to może z niej skorzystać. Generalnie im nowszy, tym lepszy, bo poprawiają różne błędy. W chyba 3.32 poprawiali problemy z EPG na DVB-T (Mux III - TVP), więc jeśli ktoś ma TS9600 i chce z DVB-T korzystać przez odbiornik, to raczej niżej bym nie schodził. Jeśli ktoś MCAS nie chce lub obawia się rzekomych uszkodzeń zasilaczy (czego nie potwierdzam) - można dokupić stosowny moduł CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie, czy w modelu HDTS9600 jest możliwość skanowania satelity jako BLINDSCAN (chodzi o wybór konkretnej platformy np ,TNK czy C+przy skanowaniu HB, nie wiem też czy podałem właściwą nazwę tej funkcji, taka funkcję ma Ariva 200 a nie wiem czy omawiany model ma to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jestem posiadaczem Opticuma x560. Bardzo dobry obraz,proste intuicyjne menu,bardzo fajna rzecz to nagrywanie na usb.EPG działa bardzo dobrze,jest prawie na każdym kanale z pakietu (nareszcie !, nie to co na strongu ) Są też jednak wady.Dekoder długo się włącza. Chciałbym zapytać o przełączanie kanałów. U mnie jest tak że najpierw prztyknie,potem obraz się zatnie a dopiero potem się włączy. też tak macie ?

 

Dodano: Co drugie włączenie dekodera jest kanał kodowany. Teraz wiem co to znaczy jak ktoś pisze trudności w użytkowaniu. Mam soft 3.34 a jaki jest zalecany do odbioru Cyfry na tym sprzecie ? Proszę o pomoc bo zwariuje za chwilę

 

Obecnie dekoder chodzi znakomicie :brawo: . Zawieszenia były przez pierwsze dwa dni użytkowania,widocznie musiał się rozruszać.Może mi ktoś jeszcze wyjaśnić o co chodzi z tym przeglądaniem zdjęć ? Kopiuje na pena byle jakie zdjęcie z kompa i mogę go otworzyć w tunerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Globo 9600 TS, czy jest jakaś opcja przy aktualizacji oprogramowania przez RS-a, aby zapisać aktualną wersję, tak jak to się robi w przypadku płyt głównych w PC. Przy aktualizacji przez USB nie znalazłem nigdzie mozliwości zapisania aktualnej wersji. Do tej pory miałem soft 3.20, chyba Full bo są opcje HomeServer w ustawieniach sieci, ale będe musiał zmienić na coś co poprawiło problem z MUX3(tym razem orginał), bo mi się zawiesza na kanałach @TVP(MUX2 śmiga idealnie), a z obecnego softu jestem bardzo zadowolony(i chcę mieć możliwość powrotu) - ani jednego zwisu, poza kanałami z MUX3. Czy jedynym rozwiązaniem będzie znalezienie pliku z wersją softu jaki mam?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Sorek21, Twój odbiornik sat nie jest urządzeniem multimedialnym, więc się tak bardzo nie nakręcaj.

 

Owszem, odbiornik odtworzy z pendriva obrazki, ale tylko w formacie "JPG" i w dodatku nie każdy rozmiar, "cięższe" pliki się nie wyświetlą.

 

No i trzeba jeszcze dodać o czasie wczytywania grafiki, który jest zwyczajnie bulwersująco długi.

 

PS.

A co do zawieszania się odbiornika, to w nim nie ma nic do docierania, wiec jeśli się zawieszał, to będzie nadal, niech tylko wystąpią te same okoliczności softwarowo-sprzętowe.

 

Na pocieszenie dodam, że sam używam odbiorników Opticum, ale wszystkie mają dodane wiatraki i wtedy jest dopiero OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można przełączyć na radio w TS 9600, jest tam wprawdzie przycisk tv/radio ale u mnie nie działa, oraz jak można po przeskanowaniu paru pozycji satelitarnych mieć dostęp do poszczególnych satelitów. z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tym radiem, to nie tak Drodzy Koledzy, jako że wystarczy zaznaczyć wybrane kanały radiowe i odtąd są już dostępne natychmiast po wciśnięciu przycisku TV/RADIO na pilocie.

 

Jest to wygodne i dziecinnie proste.

 

Inną sprawą jest fakt, że jeśli ktoś chce odsłuchiwać radia za pośrednictwem TV, to będzie zmuszony cały czas oglądać znane nam wszystkim logo firmy GLOBO POLSKA, co jest dość irytujące.

 

Widać jednak, że dla owej firmy ta grafika jest cenniejsza, niż ... zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skanuję pozycje orbitalne to satelity i poszczególne kanały mi wyszukuje, jak potem mogę wiedzieć który kanał z jakiej jest satelity. Wybierając dowolny kanał i wciskając przycisk "status" to jest trochę denerwujące. Jest jakiś szybszy dostęp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wystarczy po wciśnięciu przycisku OK na pilocie, wywołującym listę/podlistę, nacisnąć przycisk info i dokonywać podglądu dla wszystkich kanałów na wywołanej liście/podliście poruszając się oczywiście strzałkami góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o podpowiedź dot.nagrywania na dysk zewnętrzny. Tuner HD TS 9600. Po zaprogramowaniu nagrania i wyłączeniu tunera, o zadanej godzinie tuner się włącza ale nie nagrywa. Jeśli zaprogramuję nagranie i zostawię tuner włączony to program zostanie nagrany ale tuner się nie wyłączy.

 

Chciałbym oczywiście żeby tuner się włączał na zaprogramowane nagranie i po zakończeniu wyłączał.

Kiedyś wystarczyło nacisnąć przycisk REC, wybrać nagrywanie ręczne, Exit, zaprogramować nagranie i wszystko działało o'key. Nie zmieniałem softu ani ustawień a pojawił się opisany wyżej problem z nagrywaniem.

Oprogramowanie 3.21 (wersja loadera 4.03).

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. cezmic, proponuję korzystać z najnowszego. oferowanego przez producenta odbiornika oprogramowania, czyli wersji 3.34.

 

Co do programowania nagrań, to najlepiej to robić z poziomu EPG i wówczas odbiornik powinien włączyć się jedynie na czas nagrywania, po czym powinien się wyłączyć.

 

Jeśli tak nie jest, to z odbiornikiem nie jest wszystko w porządku.

 

Jeśli podczas startu nagrywania odbiornik jest włączony, to po zakończeniu nagrania nie wyłączy się i jest to całkowicie normalne, bo nie powinien sprzęt poprawiać swego użytkownika. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...