Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego gali zgora jeśli nawet tuner jest jeszcze na gwaranci a wyślesz go do serwisu z oprogramowaniem M CAS, serwis zabierze ci gwarancie,jedyne oprogramowanie jakie oni akceptują to Conax. Wyślij go do sklepu tego co go kopiłeś,tylko oni ci są w stanie pomóc go naprawić. Ja popełniłem ten sam błąd i wysłałem tuner z m-cas do serwisu do Gdyni proserwis i gwarancie zabrali i płaciłem za naprawe i transport ok 180zł a poza tym skatowali tak opakowanie jak by wróciło z wojny. Ta firma powinna mieć odebrane prawa gwarancyjnych napraw sprzętu Globo, ale firma Globo w Szczecinie to zlewa pozwala naprawiać sprzęt partaczom i nie uznaje oprogramowania M cas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Tadek69, a sądzisz, że jeśli pośrednikiem będzie tu punkt zakupu, to odbiornik będzie naprawiany gdzie indziej, niż w PROSERWIS-ie w Gdańsku?

 

Jeśli tak myślisz, to bardzo się mylisz i wszystkie drogi prowadzą do PROSERWIS-u.

 

Skoro więc tak, to jedynym oprogramowaniem akceptowanym w tych odbiornikach jest oprogramowanie oryginalne i żadne inne, a jeśli komuś kiedyś coś uszło na sucho, to niech nie uważa tego za normę, bo w wypadku tak zwanych napraw uciążliwych, serwis zaczyna wybrzydzać i wtedy przypinają się do wszystkiego, a już na pewno do nieoryginalnego, czy wręcz pirackiego oprogramowania.

 

Wbrew pozorom, owo pirackie oprogramowanie, może bowiem całkiem nielicho zaszkodzić sprzętowi, bo tak zwane "e m u" generuje pracę odbiornika na najwyższych obrotach i można zwyczajnie usmażyć zasilacz, który wtedy pracuje na maksymalnej wydajności, a nie jest on niestety bardzo energetycznie sprawny.

 

Można nawet z powodzeniem rzec, że to pięta Achillesowa tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na pytanie.

Mam HD TS 9600. Nagrywam sobie na dysku filmy. Problem pojawia się, gdy nagrywany film ma 2 ścieżki dźwiękowe (PIDy) lub napisy.

Podczas odtwarzania nie można wybrać sobie ścieżki dźwiękowej lub włączyć napisów.

Z tego co wiem, to zgrywany jest cały strumień, więc dlaczego nie można nic wybrać?!?

Mam soft COnax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec Witam wszystkich. Planuje zakup OPTICUM TS 9600 HD PRIMA pod cyfrę mam jedno pytanie. Czy pilot do opticum posiada odpowiednik przycisku B na pilocie od Philipsa pvr przez który wchodzi się do menu Vod i od dzisiaj do menu Canału + na życzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujący problem: posiadam dekoder Opticum HD TS 9600, wszystko działało do dzisiejszego dnia, gdy postanowiłem zakupić TNK HD z modułem nCam. Na kanale transponderze podanym w instrukcji mam sygnał na poziomie 80%, natomiast jakość 0%? Czy muszę coś ustawić w dekoderze dodatkowo?, czy jest to może wina instalacji u mnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czułem, że problem nie leży raczej w ustawieniach, lecz w hardwarze. W związku z tym zadam jeszcze takie pytanie (wiem, że już nie związane z HD TS9600), czy ustawienie anteny przy czuwaniu na trasponderze 11449 wystarczy? Tzn. czy nie muszę używać sprzętu specjalistycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam zakupić o 9600 i zrezygnować z dekodera polsatu i podpisać umowe na moduł a używam też cyfry przez splitter mam więc pytanie czy jest soft który pozwoli mi na korzystanie z modułu cp i splitera do cyfry bez pośrednictwa osobnego modułu. czy warto wogóle robić takie połączenie czy lepiej mieć dwa osobne dekodery?

Witam,

obawiam się, że CP nie ma już w swej ofercie modułów tylko dekodery. W grudniu 2010 chciałem od nich moduł i było to niemożliwe. Może teraz jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
(...) Tzn. czy nie muszę używać sprzętu specjalistycznego :)

 

"Specjalistyczny sprzęt" w postaci miernika, kosztuje całe 30 złociszy, wiec powinieneś dać radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Czy u Was (posiadaczy 9600 HD) nie ma problemów z odbiorem kanałów HD? Mam C+ i żaden kanał HD nie działa, na żadnym nie ma sygnału, dodatkowo dodam, że posiadam jeszcze 2 dekoder(PACE PVR z C+) i na nim jest ok. Może ktoś podpowie mi co w takim razie zrobić, jak ustawić dekoder aby HD-eki działały.

Pytanie 2:

W jakim formacie plików musi być HDD aby Opticum 9600 HD odczytał. Podłączyłem 2 pendrive'y(oba 2 gb) i jednego znalazł a z drugim w ogóle nie gadał.

W dekoderze jest soft: 3.34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Miałeś jakąś gotową listę, czy ściągnąłeś nową przez Instalację (wybierając Cyfra+)? Wygląda jakby były złe parametry, może trzeba wyszukać ręcznie przez instalację, albo przez Szybkie wyszukiwanie (czy coś w ten deseń) i wybrać Cyfra+. Kanały SD z C+ działają?

2) FAT/FAT32, ale nie tylko format jest ważny - prędkość odczytu i zapisu także, możliwe też, że pojemność (bo odbiornik zarezerwuje miejsce na timeshift i nie będzie miał na czym nagrywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

oshin, mówisz tylko jaki odbiornik i numer wersji oprogramowania, ale nie mówisz nic jakie to konkretnie oprogramowanie, czy jest oryginalne, czyli obsługujące jedynie system conax, czy może jakieś inne?

 

Uprzedzając Twoje pytanie, jeśli oprogramowanie jest oryginalne, to jakiego modułu CAM używasz do współpracy z kartą CYFRY+?

 

Jeśli nieoryginalne, to jakie (konkretnie) i z jakiego źródła?

 

Odbiornik ten obsługuje nośniki w systemie FAT32, więc musi podłączony HDD, czy pendrive, mieć przynajmniej jedną partycję sformatowaną w tym systemie.

Jednak nie wszystkie dyski i pendrivy są kompatybilne z tymi odbiornikami i trzeba eksperymentować, albo używać jedynie poleconych przez producenta, czyli Globo Polska.

Dobrze współpracują dyski WD i pendrivy Patriot serii XT BOOST i RAGE, ale nie wolno pendrivów Patriot formatować w odbiorniku sat, ani poleceniem "format" w systemie, tylko za pomocą oprogramowania od producenta tych pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Miałeś jakąś gotową listę, czy ściągnąłeś nową przez Instalację (wybierając Cyfra+)? Wygląda jakby były złe parametry, może trzeba wyszukać ręcznie przez instalację, albo przez Szybkie wyszukiwanie (czy coś w ten deseń) i wybrać Cyfra+. Kanały SD z C+ działają?

2) FAT/FAT32, ale nie tylko format jest ważny - prędkość odczytu i zapisu także, możliwe też, że pojemność (bo odbiornik zarezerwuje miejsce na timeshift i nie będzie miał na czym nagrywać).

 

Ad1)

Wgrałem listę ze strony GLOBO

Ad2)

A czy ktoś testował ten odbiornik z dyskami PQI?

 

oshin, mówisz tylko jaki odbiornik i numer wersji oprogramowania, ale nie mówisz nic jakie to konkretnie oprogramowanie, czy jest oryginalne, czyli obsługujące jedynie system conax, czy może jakieś inne?

 

Uprzedzając Twoje pytanie, jeśli oprogramowanie jest oryginalne, to jakiego modułu CAM używasz do współpracy z kartą CYFRY+?

 

Jeśli nieoryginalne, to jakie (konkretnie) i z jakiego źródła?

 

Nie ja wgrywałem SOFT, tylko dostałem gotowy odbiornik z Hollex-a

Kartę CYFRY+ czyta bezpośrednio w slocie bez modułu więc to sugerowałoby, że nie jest oryginalny.

Chętnie odpowiem na twoje pytania, ale nie wiem jak to mam sprawdzić, w MENU odbiornika takich informacji nie znajdę.

 

Odbiornik ten obsługuje nośniki w systemie FAT32, więc musi podłączony HDD, czy pendrive, mieć przynajmniej jedną partycję sformatowaną w tym systemie.

Jednak nie wszystkie dyski i pendrivy są kompatybilne z tymi odbiornikami i trzeba eksperymentować, albo używać jedynie poleconych przez producenta, czyli Globo Polska.

Dobrze współpracują dyski WD i pendrivy Patriot serii XT BOOST i RAGE, ale nie wolno pendrivów Patriot formatować w odbiorniku sat, ani poleceniem "format" w systemie, tylko za pomocą oprogramowania od producenta tych pamięci.

Pendrive'y ,które podłączyłem oba miały FAT32. Ten, którego dekoder nie odnalazł to PQI, czy ktoś testował dyski,pendrive'y firmy PQI z tym dekoderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To powiadasz, że masz ten odbiornik i z tym właśnie oprogramowaniem ze znanej nam tu dobrze firmy Hollex? :)

 

Zabawne, jakkolwiek by to jednak nie było zabawne, to ów odbiornik na dostępnym (prawdopodobnie tunezyjskim), oprogramowaniu alternatywnym (czytaj: pirackim), powinien dekodować tak kanały nadawane w SD, jak i w HD, więc jeśli tak nie jest, to problemem nie jest tu raczej oprogramowanie, lecz np. źle ustawiona antena.

 

Jaki masz sygnał "S" i "Q" na transponderach, gdzie masz kanały, które się u Ciebie nie dekodują?

 

Innymi słowy podaj co widzisz, gdy przełączysz na taki "nieświecący" kanał i naciśniesz czarny przycisk na pilocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...