Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem doprawdy skąd u Ciebie takie przywiązanie do numeracji kanałów rodem z CYFRY+, ale zakładam że musisz mieć naprawdę bardzo ważne powody, że z takim uporem przy tym obstajesz.

 

Kwestia przyzwyczajenia. :smile: Wiem,że nie każdemu pasuje numeracja kanałów Cyfry,ale ja inaczej bym nie mógł.

Szkoda że opticum nie ma takiej funkcji, a przydała by się. Na pewno by nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jaki największy dysk będzie działał na Globo 9600 TS? Chodzi mi o jakiś min. 2 lub 3TB.

 

Teoretycznie maksymalnie taki, jaki mieści się w standardzie FAT32, ale nie słyszałem, żeby producent zalecał urządzenia większe, niż 1/2TB, czyli 500GB.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A teraz słowo do Kol. pemmax, jako że słowo się rzekło.

 

Otóż wypróbuj ustawienia w menu Samsunga:

Ustawienia --> Rozrywka --> Kino

 

dobrze też byłoby wyłączyć funkcje:

- 100Hz Motion Plus

- DNIe

 

No i daj znać, jak poradziłeś sobie z tym problemem (desynchronizacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z wgraniem softu do Opticum hd ts9600.

Na monitorze mam czarny ekran , satelita ustawiony na Hotbirda na pewno bo wcześniej odbierałem jakieś tam kanały.

Wgrywam soft Software_3.36_Conax_HD_TS_9600_2011_06_0 oraz PL_lista_kanalow_OPTICUM_HD_9600_2011-06 i nc się nie dzieje.

Gdy wejdę w informacje dot. tunera to ciągle mam taki oto opis:

Model F -Combo

Wersja Hardware 3.02

Wersja oprogramowania 3.06

Wersja loadera 4.03

Data aktualizacji Dec 3 2009 17:53:23

włożona jest karta canal+ chipem do dołu lecz nic nie widać,widnieje napis "błędna Karta" proszę o rady jak wyjść tego impasu.

Jaki soft wgrać i jak to poprawnie zrobić -wgrywam na pendrive sformatowanego FAT32- abym mógł oglądać kanały cyfry+ ?

Gdy próbuję wgrać soft np. ten : Software_3.32_Conax_HD_TS_9600_2011_02_2 to wyskakuje komunikat :

Actual Software 3.06

New software 3.32

Do you want to proced ? zaznaczam OK , trwa wczytywanie , restart , po czym znowu komunikat "błędna karta" oraz "brak sygnału" .

W info o systemie pozostają dane jak wyżej czyli wersja 3.02 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trochę mieszasz, bo oprogramowanie z obsługą systemu kodowania "CONAX" nie obsłuży kart kodowanych w "MEDIAGUARD".

 

Ot co, takoż jeśli chcesz by były odczytywane karty CYFRY+, to musisz użyć stosownego modułu CAM, albo ... alternatywnego oprogramowania.

 

Co do programowania, to nie każdy pedrive się nada, niektóre są mocno niekompatybilne z odbiornikami Opticum.

 

Musisz metodą prób i błędów, ale raczej działają Kingstony, Patrioty XT i OCZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOHAN1 - masz rację ,zmieniłęm pendriva i ruszył, mało tego ruszył ze zwykłego mp4 lark. Mam teraz problem z odczytem cyfry_ , wyskakuje mi komunikat "kanał zakodowany". Może to wina softu? Może jakiś alternatywny? OBECNIE MAM WGRANY 3.05. Dekoder widzi już kartę SECA lecz kanały które powinny być odkodowane są zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Będziesz musiał "zabłądzić" na stronę kol. bigcyc (link do niej w jego podpisie), i ściągnąć sobie od niego oprogramowanie w wersji MCAS, które obsługuje MEDIAGUARD.

 

Wtedy będzie działać i karta C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja rozwiązana, popełniałem błąd z wgrywaniem niewłaściwego softu CONAX, który jak wiecie nie obsługuje kart np.Cyfry+. Po wgraniu wersji MCAS, czytniki kart stały się uniwersalne. Problem z odbiorem jakichkolwiek kanałów kodowanych za pomocą karty Cyfry+ wynikał z "jak to mi powiedziano w firmie Cyfra+" przycięcia się karty. Pan włożył kartę do swojego czytnika, poklikał w swoim komputerze, po czym oddał mi kartę informująć,że już wszystko OK. No i tak jest.

Dzięki Johan1 za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wszelkie próby uruchomienia tunera spełzły na n.

Tuner Opticum 9600 Prima Combo.

 

Włączyłem , sprawny. Postanowiłem wgrac nowszego boota, ponieważ obecny był z 15.01.11 - lekko stary. Pendrive (FAT 32) wsadziłem z przodu, zobaczył go tuner i wgrywam . Wgrał , wyłączył się sam, włączył się sam i nagle napis :BOOT pozostaje cały czas. Zero komunikacji z tunerem, zero obrazu.

 

Potem zauważyłem iż wgrałem boota 4.03 (Opticum - HD TS 9600) bez Prima .Trudno.

 

 

Po przeczytaniu 75 stron z tematu Opticum HD, postanowiłem go studzic.

Próba reanimacji przez RS 232 HyperTerminal 6.4.0.0. nie powiodła się. Na różnych comach (USB, RS), komputerach (win 98, XP, XP 7) i sprawdzeniu poprawnego działania przewodu .

ZAKLĘTY- brak reakcji poza jedną: W czasie wgrywania softu/boota po rs naciskam standby to na ok 2 s znika napis BOOT i znów się pojawia.

 

Zdaję sobie sprawę iż przypadek jest trudny bardzo i wizyta u elektronika wyższej klasy w poniedziałek stanie się raczej faktem.

 

Jakakolwiek wskazówka , czy podpowiedź może w mojej sytuacji okazac się cenna. Dziękuję z góry za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zadzwoń do serwisu Opticum, "Proserwis" w Gdańsku i zapytaj, czy naprawią w ramach gwarancji, w końcu pomyłki się zdarzają, ale ... powiedz mi na miły Bóg, co za Diabeł Cię podkusił, żeby wgrywać boot'a?

 

Toż to zupełnie bezzasadne działanie i w dodatku pozbawione sensu.

 

To jest przecież nowy model, więc jeśli coś przy nim trzeba robić, to jedynie aktualizować firmware, kiedy pojawiają się jego nowe wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buska widzę tak jak ja - aktualizuje wszystko co się rusza :lol2: Gdyby kuchenka mikrofalowa lub pralka miały USB - już bym je przeładował :P Niestety zwykle źle się to kończy :P

 

Ponieważ @buska podmieniłeś boot - telnet też nie działa - niestety obsługa telnet jest w boocie i jeśli tuner już na tym etapie się wywala, to sytuacja jest bardziej niż poważna. Obawiam się, że bez pomocy Proserwisu wiele nie zdziałasz, kroi się wylutowanie pamięci flash. Próbuj mimo tego stukać na upartego telnetem, jeśli jakimś cudem złapie, to jesteś w domu. Nic lepszego nie wymyślisz. Jeśli mimo upartych prób telnet tego nie ruszy - zostaje Proserwis. Ponieważ soft przy ładowaniu (jak znam życie) jest rozpakowywany na flash (pewnie zastosowali jakąś kompresję LZH, czy inny trick), to wgranie tego, co leży w sieci nawet po wylutowaniu pamięci nie koniecznie może pomóc, więc nawet ultra spec elektroniczny może go nie postawić. Dlatego raczej uderzaj prosto do Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy x560, mam ostatni soft i napisy dvb nie chcą sie automatyczne włączać, musze najpierw wybrać napisy txt i potem wrócić do dvb, nie wiem czy to przypadłość softu czy ten tuner po prostu tak ma? A czy aktualne klucze można jakos dograć przez pendriva czy tylko ręcznie wklepywać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z tunerem TS 9600 HD. Kanały NTC odbierane są be zarzutu, ale ginie obraz telewizjyjny z satelity.Występuje brak sygnału i napis poruszanie motoru.

Gdy przełączę na edycję kanałów często występuje "mniej wyrażny kontrast" tak jakby spadało napięcie. Czy ktoś miał już taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę do osób mających Opticum HD 9600 TS po gwarancji i rozkręcały już obudowę o podanie parametrów tranzystora IC1 na płytce zasilacza. Tuner podczas burzy był wyłączony hebelkiem z tyłu, a mimo to przepięcie dostało się do środka. Cały pierwszy stopień od kabla zasilającego po transformatorki FE-7001 ma popalone diody, tranzystor, stabilizator, warystory i 2 takie duże żółte sześcienne kondensatory.

Prośba o podanie modelu tego tranzystora IC1, bo jest zwęglony i nic nie da się odczytać.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. kafarowski, proponuję abyś w tej sprawie zadzwonił do Proserwisu, bo gdyby to chodziło o mnie, to bardzo bym nie liczył, że ktoś wyciągnie spod TV swój odbiornik sat i tak dla sportu rozkręci go, by podać mi potrzebne dane.

 

Niestety Globo nie publikuje, ani nie dołącza do wytwarzanego sprzętu schematu, co było niegdyś powszechną i dobrą praktyką.

 

Mało tego, nawet niewiele osób spośród użytkowników, pokusiło się o dokumentację fotograficzną tego urządzenia, co znacznie ułatwiłoby sprawę, pojawiały się tylko pojedyncze fotki wybranych fragmentów wnętrza tego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem go aktualizowac, ale zabralem go na chorwacje, z tego co zauwazylem po wlaczeniu go gdy jeszcze dzialal to fakt ze sygnal byl slaby, pozniej wyskoczyl juz ten blad na wyswietlaczu. nie mam go tu jak zaktualizowac, no chyba ze bylby sposob aktualizacji przez ethernet. Ogolnie to jestem bardzo niezadowolony z tego modelu jeden lezy w domu z uszkodzonym czytnikiem kart wyswietla komunikat karta wlozona nieprawidlowo albo bledna karta. jakbym mial wybor ponowny napewno bym sie w ten sprzet nie pchal. Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...