Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuje jakosc obrazu generowanego przez posiadany przeze mnie tuner i zastanawia mnie jak to sie ma do jakosci na sprzecie Technisat, Humax, Topfield ktore sa wyraznie drozsze anizeli rzeczony Opticum. Rozpatruje ta kwestie tylko i wylacznie pod wzgledem jakosci obrazu.

Kto zna ten temat?

Bigcyc123, jaka jest Twoja opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było i wychodzi na to że jak jest problem to od razu jestem, bo wiem gdzie szukać pomocy.

A mianowicie...

Podłączyłem dekoder nBox w domu do tej samej anteny co mam podpiętą moja 9600HD poprzez splitter i nagle prawie wszystkie programy na Opticum nie maja sygnału. O co może chodzić, spotkał się ktoś z takim przypadkiem.

Jeżeli jest coś źle podłączone proszę o pomoc i o radę jak to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich dawnych doświadczeń: nbox źle współprcował z innymi tunerami, jeśli był do nich podłączony po przelotce (w Fergusonie np. mi wycinał całe częstotliwości - nie było odbioru). wyjściem był konwerter twin i osobne podłączenie nboxa i drugiego tunera.

wkurzało mnie to tak, że po zakończeniu umowy pozbyłem się tego badziewia (nboxa) od razu, przeszedłem na cyfrę i jestem happy.

jeśli jesteś przywiązany do n-ki i do drugiego tunera - chyba tylko twin, dwa przewody itp.

bo zdaje się w nboxach nic się pod tym względem nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Jak to podłączyłeś? Przez splitter w sensie rozgałęźnik? Rozłącz to póki się coś nie zwaliło... Sygnału satelitarnego tak się nie dzieli, bo konwerter jest sterowany napięciem z tunera 13V lub 18V. Teraz jeśli włączysz nboxa i poda 18V, a następnie jeszcze dorzucisz 13V od Opticuma, to może to się skończyć źle... w najlepszym przypadku wygra nbox, bo da wyższe napięcie i odetnie sygnał od Opticuma, ale skutki mogą być różne, generalnie nie dobre. Jedyną ostatecznością jest użycie wyjścia w Opticumie, ale zasada jest taka, że nbox będzie miał szansę na działanie TYLKO jeśli Opticum będzie na czuwaniu (i jak zauważył @anaila - nawet w takim przypadku to może nie zadziałać, ale z pewnością jest bezpieczniejsze niż używanie jakichś splitterów/rozgałęźników po drodze - z tego mogą być kłopoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś już z was sprawdził prace modułu NKHD od wczoraj,moduł przestał grać cały pakiet i wyświetla komunikat masz wiadomość ,o treści w dniach 12-19 styczeń planujemy modernizacje systemu obsługi klienta patrz na www.n.pl.Od momentu pokazania się tej wiadomości przestał odbierać programy i pokazuje komunikat brak dostępu od 4 do9 w zależności na który kanał się włączymy.Dzwoniłem do biura obsługi,oni twierdzą że sygnał jest nadawany.Czy ktoś z was zauważył taki sam problem na swoim module NKHD i Optikumie 9600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum chyba nikt nie ma modułu N CAM HD skoro,nikt nie pisze czy u niego moduł zachowuje się tak samo,czy przestał odbierać programy.Nawet na stronie n.pl nie ma informacji że prace w biurze obsługi klienta spowodują przerwę w odbiorze w tym czasie,a tak swoją drogą ciekawe czy wszystkim użytkownikom przedłużą o te dni ważność konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś testował szybkość przełączania kanałów na popularnych modułach tj. AstonCrypt 2.25, JollyCAM w porównaniu do wielosystemowego oprogramowania w Globo 9600TS?? Czy są jakieś duże różnice w przełączania programów? W najnowszym Satkurierze 1/2011 jest test, ale brakuje porównania Astona do JollyCam (do wielosystemowego tym bardziej nie ma). Powiem szczerze że dla mnie długo przełącza kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astonie przełącza szybciej, ostatnio nie mam porównania, bo korzystam z softu fabrycznego, ale ze wszystkich roszad jakie robiłem zestawienie astona z hd ts 9600 wypada najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita Mam prośbę czy mógł byś sprawdzić u siebie czy działa ci moduł N CAM HD,jeśli taki posiadasz,mój przestał działać jak za czeli te prace w biurze obsługi i cały czas pokazuje komunikat masz wiadomość i drugi komunikat brak dostępu od 4 do9,i teraz już zgłupiałem czy moduł się zepsuł czy co.W tym momencie korzystam z tunera Orton9600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zauważalna, nie mierzyłem, ale przełączanie idzie sprawniej.

 

Oczywiście, że CAM nie jest tani, ale powiadają, że na CAMie HD od C+ też chodzi nieźle, więc może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdż na stronke Opticum a tam jest to co potrzebujesz http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... prod_id=37 u samego dołu . :P

Kolega pytał o MCAS, nie o oryginalny soft :lol2:

Ja bym może i zamieścił ten link, ale jak czytałeś regulamin:

Regulamin działu
Użytkownikom odbiorników Globo/Opticum/Optibox/Orton przypominamy, iż publikowanie linków do oprogramowania w wersji pirackiej/alternatywnej/edukacyjnej lub znajdujących się na serwerach z pirackimi plikami jest na tym forum zabronione. Za wrzucanie informacji na temat pirackiego odbioru i linkowania do pirackiego oprogramowania będą przyznawane ostrzeżenia, a w ostateczności BAN-y. Dozwolona dyskusja tylko o oprogramowaniu producenta/MCAS. 

To wiesz, że takie rzeczy tu nie są akceptowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co wcześniej czytałem to softy UCAS nie są traktowane jako pirackie.

Nie interesują mnie żadne sharingi ani nielegalne oglądanie nieopłaconych kanałów.

Też szukam softu UCAS pod Opticum HD TS 9600 . Chciałbym mieć wielosystemowe czytniki aby móc oglądać opłacone pakiety na oryginalnych kartach. Znalazłem gdzieś soft gdzie było napisane UCAS ale okaząło się że jest tylko pod cyfrę. Nie działał viaccess ani irdeto a piwinien.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...