Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki problem: w moim TS 9600 zdarzyło się już kilka razy,że nagrany materiał znikł po jakimś czasie.Jak wchodze w "file list" to jest pusta lista nagrań a pokazuje mi 23 Gb zajęte,477 Gb wolne, mam dysk Seageta Expansion 2.5 500 Gb.Zdarza się to przeważnie po zawieszeniu tunera,kiedy muszę go ponownie załączyć .Soft mam 3.28 w czytniku mam karte cyfry i moduł Polsatu.Ogólnie dysk nagrywa dobrze,timeshift działa też,choć po wciśnięciu pauzy lubi też się czasami zawiesić.Co może być przyczyną z gubieniem nagranego materiału- soft tunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam taki problem: w moim TS 9600 zdarzyło się już kilka razy,że nagrany materiał znikł po jakimś czasie.Jak wchodze w "file list" to jest pusta lista nagrań a pokazuje mi 23 Gb zajęte,477 Gb wolne, mam dysk Seageta Expansion 2.5 500 Gb.Zdarza się to przeważnie po zawieszeniu tunera,kiedy muszę go ponownie załączyć .Soft mam 3.28 w czytniku mam karte cyfry i moduł Polsatu.Ogólnie dysk nagrywa dobrze,timeshift działa też,choć po wciśnięciu pauzy lubi też się czasami zawiesić.Co może być przyczyną z gubieniem nagranego materiału- soft tunera ?

 

mam to samo na sofcie 3.31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kanałami TVP 1 TVP2 Kultura, i inne na tym muxie.

Podobna sytuacja jak niżej TV naziemna sygnal ze śremu polsat tv4 i inne na tym muxie wszystko ok tylko te tv1tv2 kultura historia szarpie obraz jak nic. tak jakby nie nadazal z dekodowaniem.

Oprogramowanie najnowsze 3.31.

 

Czy wiecie co moze byc przyczyna??

Dzieki za pomoc.

 

ps.. wczesniej oprogramowanie zawieszalo tuner ale teraz jest ze strasznei szarpie obraz. dzwiek ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kanałami TVP 1 TVP2 Kultura, i inne na tym muxie.

Podobna sytuacja jak niżej TV naziemna sygnal ze śremu polsat tv4 i inne na tym muxie wszystko ok tylko te tv1tv2 kultura historia szarpie obraz jak nic. tak jakby nie nadazal z dekodowaniem.

Oprogramowanie najnowsze 3.31.

 

Czy wiecie co moze byc przyczyna??

Dzieki za pomoc.

 

ps.. wczesniej oprogramowanie zawieszalo tuner ale teraz jest ze strasznei szarpie obraz. dzwiek ok.

 

 

Ja to samo miałem z programami TV niemieckimi przy słabym sygnale. Po zastosowaniu wzmaczniacz problem zniknął.

Spróbuj lepiej ukierunkować antenę, daj lepszej klasy przewód antenowy (tylko nie MADE IN CHINA) najlepiej satelitarny.

Czym grubszy tym lepszy. Ma mniejsze tłumienie. Koniecznie w jednym kawałku.

Każde połączenie, każda dodatkowa wtyczka lub złączka po drodze to osłabienie sygnału (odbicie w przewodzie).

Anteny nic nie powinno zasłaniać.

Dochodzi do tego też problem fali stojącej ale to nie na to forum zagadnienie. Potrzeba tabele zdanymi producenta i wzory.

Antena najlepiej odbiera min. 1,5 metra nad dachem.

U kilku ludzi musiałem wymieniać wszystko bo mieli nawet przewody płaskie od zasilania instalacji elektryczej lub płaskie antenowe symetryczne 300om podpięte pod wzmaczniacz do przewodu okrągłego 75om

Mam duże doświadczenie z montowaniem anten.

Zobacz co masz źle i popraw najsłabszy punkt.

Świetnie sprawdza się antena:

http://www.skleptt.pl/podstrony/?op=s_firma

Ja także używam anteny TELKOM TELMOR.

Świetna zaleta: nie ma potężnego nakładania się kanałów sąsiednich (analogowych) na siebie jak przy tanich antenach.

Jeżeli nie chcesz zainwestować w dobrą instalację poczekaj aż zwiększą moc nadajników po wyłączeniu przekazu anologowego.

Moja antena odbiera sygnały o mocy 600kW, 100kw i 10 kilowatów i kanały analogowe i cyfrowe nie zakłócają się nawzajem. Mam wersję ze słabszym wzmaczniaczem.

Powodzenia

Czekam na odpowiedź jak sobie poradziłeś z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam jaka starą siatkową antenę i nawet nie podjerzewałem iż to może być tego wina. Aczkolwiek pozostaje trochę znaków zapytania. Od czasu kiedy muxy zrobiły się 2 zaczął pojawiać się problem, widocznie teraz jest słabszy sygnał. Druga sprawa to to iż wcześniej działało bez żadnych problemów tak samo jak i TV również nie ma problemów z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej i nie występuje szarpanie obrazu, dopiero po "przepuszczeniu" sygnału przez tuner pojawiają się wyżej wymienione problemy. Czy może być w takim razie tak iż tv ma silniejszy wzmacniacz sygnału niż tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje jakosc obrazu generowanego przez posiadany przeze mnie tuner i zastanawia mnie jak to sie ma do jakosci na sprzecie Technisat, Humax, Topfield ktore sa wyraznie drozsze anizeli rzeczony Opticum. Rozpatruje ta kwestie tylko i wylacznie pod wzgledem jakosci obrazu.

Kto zna ten temat?

Przyłączam się do pytania?

Też interesuje mnie kwestia jakości obrazu w tym dekoderze i jak to się ma np. do Topfielda 7700 lub technisata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostrzegam roznic w jakosci obrazu w stosunku do Mediasatow Cyfry, np. Pace, Thomson. Trudno znalezc profesjonalne porownania tunerow pod wzgledem jakosci obrazu dlatego probuje tutaj a przejrzalem juz niejedno forum. Interesuje mnie ktore dekodery daja realnie najlepszy obraz. Jak wypadaja Technomate, Linbox i tym podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje jakosc obrazu generowanego przez posiadany przeze mnie tuner i zastanawia mnie jak to sie ma do jakosci na sprzecie Technisat, Humax, Topfield ktore sa wyraznie drozsze anizeli rzeczony Opticum. Rozpatruje ta kwestie tylko i wylacznie pod wzgledem jakosci obrazu.

Kto zna ten temat?

Przyłączam się do pytania?

Też interesuje mnie kwestia jakości obrazu w tym dekoderze i jak to się ma np. do Topfielda 7700 lub technisata?

 

Różnica jest kolosalna , miałem TechniSata DigiCorder HD S2X Plus 160GB ( cena 1698 zł ) przez 2 dni celem ustawienia . Jakość obrazu - super , kolory super i czas zmiany kanałów nieporównywalny z Optcum . Z modułem CI Polsatu Cyfrowego chodził bez najmniejszego problemu . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Technomate 6900 - obraz świetny. Krótko miałem też Globo HD S1 - także nie można było niczego zarzucić jakości obrazu (ale się wieszał skurczybyk i zbyt często "szukał" sygnału - oddałem). Mam też Opticum 402p HD - pewna różnica jakości obrazu w stosunku do TM 6900 jest. Opticum jest bardziej kontrastowy, co zaciera niekiedy subtelne szczegóły obrazu - regulacje niewiele dają. Duża różnica jest natomiast w jakości dźwięku - właściwie radia satelitarnego na Opticum słuchać się nie da: płaski, przesterowany w tony wysokie dźwięk jest momentami nieznośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie Technisaty ciesza sie dobra slawa pod wzgledem obrazu. Ale co jeszcze? Ktore tunery daja najwyzszej jakosci obraz tj. krystalicznie czysty, wyrazny, ostry, bez zadnych artefaktow? Wiem ze tuner to jedna rzecz, druga to oprogramowanie. Soft i zawarte w nim algorytmy dekompresji odpowiadaja za jakosc generowana do tv. Jak prezentuje sie Openbox S9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sahra ; Witajcie czy ktoś z Was ma połączoną Ts9600 do ampli przez optyka? Brakło mi wejść elektrycznych do ampli i załączyłem optyk a tu cicho, są gdzieś jakieś przełączniki? Po elektryku wszystko szło. soft 3.31.

 

Witam, u mnie też działa , nie musiałem nic przełączać mam ustawienia fabryczne i chodzi bez problemu . pozdrawiam ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne bo w menu informacji o tunerze widzę ze mam wersję 3.30. Posiadam Clone+ i jedna kartę kliencką mam właśnie włożoną do Opticuma 9600 HD. W Seca dla Cyfra+ działa bez problemu.

Czyli mam oryginalny soft? I czy to możliwe że karta kliencka od Clone+ powoduje że czytnik staje się uniwersalny? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...