Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Matsu[beep]a ma przydatny program o nazwie "SDFormatter", no i HP ma też przydatne oprogramowanie do reanimacji pamięci, tak więc nie rezygnuj, ale ... nie obiecywałbym sobie cudów po takich "szczęśliwych zakupach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odesłałem to cudo z powrotem.Ku mojemu zaskoczeniu już mi kasa wróciła.Potraktowałem tego nieszczęsnego pena 32gb programem HDD Regenerator i ukazała się jego prawdziwa pojemność 2GB... Teraz planuje dokonać właściwego zakupu.Który pendrive z tych dwóch ww. będzie lepszy dla mojego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PATRIOT XT RAGE 16, albo 32GB.

 

Prędkość zapisu między 15-20MB/s pozwala swobodnie zapisywać materiał w jakości HD.

 

PS.

Pamiętaj tylko żeby w żadnym wypadku nie formatować tego pena w systemie, jeśli już, to jest do tego celu specjalne oprogramowanie od producenta, dostępne na jego witrynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie. Obecnie nam soft MCAS bez żadnych dodatków,karta cyfry pracuje w czytniku. Czy jak dokupię moduł i przełoże do niego kartę czy to całkowicie wyeliminuje zawieszanie się uprawnień ? Czy kanały będą się szybciej przełączać i szybciej dekodować? Czy moduł można dokupić u dystrybutora ? jakie to mniej więcej koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niewątpliwie, tak TS 9600 jak i PRIMA działają świetnie z modułem CAM ASTON 2, ale ... to się już robią spore koszty, bo ten moduł kosztuje ponad 300 PLN, więc niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie. Obecnie nam soft MCAS bez żadnych dodatków,karta cyfry pracuje w czytniku. Czy jak dokupię moduł i przełoże do niego kartę czy to całkowicie wyeliminuje zawieszanie się uprawnień ? Czy kanały będą się szybciej przełączać i szybciej dekodować? Czy moduł można dokupić u dystrybutora ? jakie to mniej więcej koszty ?

 

Ja dokupiłem moduł Astona bo ciągle miałem problem z dekodowaniem Cyfry. Teraz nie mam żadnych problemów a kanały trochę szybciej się dekodują. Oczywiście najszybciej jak masz Conax i moduł Aston 2.26 niż Mcas i moduł (dokładnie ze stoperem nie sprawdzałem, to raczej odczucia). Taki moduł można kupić już za mniej niż 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem o problemy z dyskiem USB 2'5 w OPTICUM HD 9600 PRIMA. Mam Seageate GoFlex 320GB.

1. Gdy nastawiam timer żaden program nie jest nagrywany. Bez problemu jednak filmy są nagrywane gdy wcisnę Rec.

2. Podczas odtwarzanie rozchodzi się obraz dźwiękiem. Muszę wówczas wcisnąć Pauzę aby wszystko wróciło do normy. Jednak po kilku minutach problem znów się pojawia.

 

Też tak macie. Bo nie wiem czy to wina dekodera czy oprogramowania. Jeśli chodzi o dysk to wszystko w testach dekodera wygląda OK (prędkość nagrywania). Będę wdzięczny za opinię w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedz jeszcze, czy problem braku synchro fonii i wizji jest tylko na zapisanym materiale w jakości HD, czy SD również?

 

Poza tym spróbuj odtworzyć zapisany materiał na komputerze (bez konwersji na inne formaty) i sprawdź, czy tam również będzie występował ten efekt.

 

Na odbiornikach, które są, czy były użytkowane przeze mnie, nie zauważyłem takiego efektu.

 

Sprawdź też ustawienia TV, jako że większość płaszczaków posiada w menu "upiększacze", czy "powielacze", które potrafią zbyt mocno ingerować w obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze, czy problem braku synchro fonii i wizji jest tylko na zapisanym materiale w jakości HD, czy SD również?

Odtwarzany materiał był w HD. Widać na materiale, kiedy następuje desynchronizacja - jest "szarpnięcie" wizji i od tego czasu dźwięk wędruje swoją drogą. Pauza na chwilę synchronizuje odtwarzanie. Jestem świeżym posiadaczem sprzętu (od piątku) więc jeszcze jest to dla mnie magia w pozostałych sprawach. Jak tak dalej pójdzie to zastanawiam się nad zwrotem sprzętu.

 

Równie mocno boli fakt, że 9600 Prima nie słucha się w kwestii nagrywania. Irytuje to strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dodaj mi jeszcze do kompletu takie informacje jak:

- kanał, na na którym nagrywałeś wspomniany program

- wielkość i miejsce zamontowania anteny sat

- marka i model TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mówiąc między nami HBO HD, a właściwie Hotbird 8 TR 12265.00 V, powinien być testerem stabilności zamontowanych urządzeń sat, bo właśnie ta częstotliwość potrafi przysparzać najwięcej problemów.

 

W skrajnych przypadkach abonenci mieli problem w ogóle z odbiorem kanałów z tego transpondera.

 

Skręć delikatnie konwerter i powinno być znacznie lepiej.

 

Muszę przestudiować instrukcję Samsunga, więc jeszcze się pewnie w tej sprawie odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupić ten dekoder i stąd moje pytanie: czy warto ? czy posiada funkcje LCN (Logical Channel Number) ?

 

I jeszcze jedno znalazłem taką informację w opisie tego dekodera na Allegro:

wgrywamy oprogramowanie pod karty cyfry, tuner działa wtedy ze spliterami kart.

:shock:

 

Czy to znaczy,że jeżeli miałbym moduł do Cyfry i oprogramowanie CONAX to wtedy żaden spliter nie działałby z owym tunerem ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :D

 

A czy owy dekoder (TS HD 9600) posiada funkcje LCN ? Chodzi o to aby po znalezieniu wszystkich kanałów Cyfry zostały one ułożone według operatora i miały takie same numery jak według układu kanałów Cyfry np. CANAL+ nr.20, CANAL+FILM nr.22, HBO nr.30, Eurosport nr. 100. Da się tak ?

 

Obecnie posiadam Ferguson FK-7000 i on ma funkcje LCN dzięki niej mam kanały pokolei i z odpowiednimi numerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Układ kanałów możesz mieć taki, jak na odbiornikach dedykowanych przez CYFRĘ+, choć nie bardzo wiem, jak z numeracją i czy uwzględnione są także kanały VoD (nie korzystałem jak dotąd z tej funkcji, bo nie odpowiada mi "porządek" kanałów w C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu - system - inne i tam masz taką funkcje jak LCN. Ustaw ją na 'włącz' i to wystarczy aby miec liste tak jak na dekoderach cyfry.

 

Układ kanałów możesz mieć taki, jak na odbiornikach dedykowanych przez CYFRĘ+, choć nie bardzo wiem, jak z numeracją i czy uwzględnione są także kanały VoD (nie korzystałem jak dotąd z tej funkcji, bo nie odpowiada mi "porządek" kanałów w C+).

 

Jakbyś miał możliwość to sprawdzić to byłbym bardzo wdzięczny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo proszę Kol. grzegorz1017, po sprawdzeniu więc mogę powiedzieć, że jest dokładnie tak, jak mówiłem wcześniej, czyli że kolejność jest zachowana, tylko na liście nie są uwzględnione kanały VoD, co w związku z tym powoduje, iż numery kanałów pokrywają się z listą na dekoderach CYFRY+, jedynie od kanału pierwszego do miejsca, gdzie na dekoderach CYFRY+ występują wspomniane serwisy, a dalej już niestety nie.

 

Jednak istnieje możliwość, by ręcznie dodać kanały z tymi serwisami i wtedy listy te będą identyczne jak w odbiornikach CYFRY+, tylko czy to ma jakikolwiek sens, to już jakby inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę Kol. grzegorz1017, po sprawdzeniu więc mogę powiedzieć, że jest dokładnie tak, jak mówiłem wcześniej, czyli że kolejność jest zachowana, tylko na liście nie są uwzględnione kanały VoD, co w związku z tym powoduje, iż numery kanałów pokrywają się z listą na dekoderach CYFRY+, jedynie od kanału pierwszego do miejsca, gdzie na dekoderach CYFRY+ występują wspomniane serwisy, a dalej już niestety nie.

 

Kanału VoD czyli chodzi o takie kanały jak CANAL+ NA ŻYCZENIE czy HBO ON DEMAND tak ? Z tego co mi się zdaje to i tak z kanałów VoD nie można korzystać.

 

Jednak istnieje możliwość, by ręcznie dodać kanały z tymi serwisami i wtedy listy te będą identyczne jak w odbiornikach CYFRY+, tylko czy to ma jakikolwiek sens, to już jakby inna sprawa.

 

Ale w układzie cyfry są też takie numery ,które nie istnieją np. 37-39,69,83-89,112-119. Czy to wtedy nie popsuje numeracji bo przecież Ale Kino będzie na numerzy 37, a nie jak w odbiornikach Cyfry na kanale 40 ?

 

Zależy mi bardzo na takiej samej liście kanałów jak w orginalnych dekoderach cyfry. Nie wym czy go kupić.

 

@Johan1 możesz też wstawić screeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można, czy nie można, są kanały związane z usługami VoD obecne na liście i tym samym oddziałują na numerację kanałów, ale masz rację, o czym zapomniałem, że są też luki w numeracji na liście CYFRY+, czego w żaden sposób nie można przeskoczyć na odbiornikach Opticum, jako że na nich kanały MUSZĄ mieć numerację ciągłą.

 

Można oczywiście powstawiać w te luki jakieś banialuki, które będą się "wyświetlać" jako czerń, ale chyba raczej nie o to Ci chodzi.

 

Nie wiem doprawdy skąd u Ciebie takie przywiązanie do numeracji kanałów rodem z CYFRY+, ale zakładam że musisz mieć naprawdę bardzo ważne powody, że z takim uporem przy tym obstajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...