Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wkurza podświetlanie w trybie czuwania wielofunkcyjnego przycisku w HD TS 9600 i po gwarancji zajmę się nim,

na minus też słaba czułość DVB-T względem innych Firm ,

nóżki musiałem podnieś podkładając gumowe podkładki bo grzał się mocno a chwilowo nie mogę dodać wentylatora bo na Gwarancji .

 

Mnie akurat nie przeszkadza że świeci na niebiesko kółko - lepsze na pewno niż zegar którego prawie nie widać, głowica DVB-T jak dla mnie jest wyśmienita ściąga wszystkie kanały z Raszyna, po wymianie wzmacniacza na LNA-177 wszystko ładnie ściąga i nic obrazu nie przycina.

Ja w inny sposób rozwiązałem przegrzewanie tunera. Na wierzchu położyłem podkładkę chłodzącą od laptopa, zdemontowałem środkowy wiatrak (były 3) i aż przyjemnie chłodny jest tuner. Podłączyłem zasilanie pod USB tylko lipa bo nie mogę podłączyć HDD, a nie chcę odkręcać obudowy, mam jeszcze go na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do problemu opisywanego wcześniej gdyż nadal nie ma na niego rozwiązania

może ktoś ma również problem z modułem cyfrowego Polsatu - i 9600HD chodzi o restartowanie opisywane powyżej

najgorsze jest to iż tuner przeleżał 3tygodnie w proserwisie i stwierdzili ze to tylko wina softu który nie wiadomo kiedy sie pojawi to go zabrałem z nadzieją na szybką aktualizację softu atu już kolejne 3tyg nic

panowie z proserwisu rozkładają ręce a wk...ny napisałem do Globo i nawet nie pofatygowali się przez 3tyg cokolwiek odpisać!!!!!! masakra

zastanawia mnie tylko czy wyłącznie ja mam ten problem może ktoś kto użytkuje moduł Cyfrowego Polsatu ma coś podobnego? .....

ręce opadają jedna nadzieja to to że 9600 prima nie ma tej przypadłości a to badziewie sprzedam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie tuner działa na wersji softu 3,32 pawel_bthd więc poszukaj i wgraj ,

z modułem CP vs tuner też mam podobne problemy ale zwiechy robi nie resetuje się ,

tuner przywróć do ustawień fabrycznych i wyczyść listy kanałów ,

Globo nie odpisuje na @ wszystkim ... tylko Firmom znanym tak na marginesie ,

na aktualizację tunera vs Cyfrowy Polsat nie licz bo według nich tuner poprawnie obsługuje ten moduł ...

oni twierdzą że moduły mają niedopracowany soft stąd problemy w tunerach z ich obsługą ,

ja kupiłem moduł do C+ i przechodzę do nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak też korzystam z modułu CP i nie mam problemów . Może z samego początku miałem problem ale to tylko dlatego że w sklepie w którym kupiłem Tuner , wgrano mi pirackie oprogramowanie bez mojej wiedzy i o tym nie wiedziałem . Dopiero tu na forum , po opisaniu wszystkiego uświadomiono mnie że posiadam soft (piracki) i mam wgrać fabryczne oprogramowanie . Choć byłem pewny iż takie posiadam po numerze softu . Po wgraniu najnowszego softu , wszystko chodzi dobrze , może jedynie do czego mógłbym się doczepić , to wolne przełączanie się programów ( 3 - 4 sek ) ale z tym można żyć . Sam moduł CP ma około 4 lata więc też nie jest najmłodszy . W sumie wszystko chodzi dobrze , nagrywanie też , bez zwisów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie możesz pisać cokolwiek bobo1 i nikt tego nie zweryfikuje więc z przymrużeniem oka taki tekst czytam ,

odnośnie wolnego przełączania kanałów Menu/Moduł dostępu/Moduł POLSAT/Wyświetlaj informacje z modułu > Włączone ...

będzie wyświetlać przy przełączaniu kanałów Błąd 09 Problem z kartą > stąd ta zwłoka przy przełączaniu (więc nie pisz że moduł działa ok) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko nieśmiało zauważyć, że jeśli problem z CAMem CP dotyczyłby większej liczby użytkowników odbiorników Opticum TS/9600 i kwestia dotyczyłaby złej współpracy tego odbiornika ze wspomnianym modułem, to stosowna poprawka w oprogramowaniu dawno już ujrzałaby światło dzienne.

 

Dość irytujący problem generuje też oprogramowanie modułu CYFRA+ HD, sprzedawanego jeszcze w zeszłym roku przez ową firmę, gdzie nie ma możliwości wyłączenia opcji kontroli rodzicielskiej, w dodatku sprawa dotyczy TYLKO kanałów grupy CP i programów o klasyfikacji wiekowej "16", generowany jest wówczas przez moduł C+ komunikat dotyczący wprowadzenia dostępowego hasła.

 

I też problem dotyczy tu jedynie modułu, a nie oprogramowania odbiornika sat.

 

Wspomnę jeszcze, że dział techniczny C+, nie wie nawet, że w tym module jest w ogóle opcja kontroli rodzicielskiej, nie mówiąc już o jakichkolwiek radach w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie możesz pisać cokolwiek bobo1 i nikt tego nie zweryfikuje więc z przymrużeniem oka taki tekst czytam ,

odnośnie wolnego przełączania kanałów Menu/Moduł dostępu/Moduł POLSAT/Wyświetlaj informacje z modułu > Włączone ...

będzie wyświetlać przy przełączaniu kanałów Błąd 09 Problem z kartą > stąd ta zwłoka przy przełączaniu (więc nie pisz że moduł działa ok) .

 

Witam irek6311 , nie pisałem że moduł CP działa bardzo dobrze , pisałem że działa dobrze , błędu o którym piszesz 09 , niestety nie wyświetla , sprawdzałem . Może jest spowodowane tym , iż posiadam jeszcze starą umowę ( starą kartę i moduł ) a co się z tym wiąże mam tylko ograniczoną ilość kanałów HD . W info o Module mogę jedynie wywołać informacje o Module czy też karcie , zrobić ewentualnie aktualizacje oprogramowania Modułu , która i tak nie działa i nic poza tym . Co najlepsze nie zamierzam tego zmieniać , ponieważ stwierdziłem że nie wszystko co nowe jest najlepsze i funkcjonuje bez problemów . Jak masz problem z tym co pisze , możesz przyjechać i sam zobaczyć , mieszkasz w promieniu 40 km od mnie . :smile: pozdrawiam Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD 9600 i moduł CP i od 2 miesięcy mam błąd 09.Poprzednio był rok temu,zniknął podczas promocji "Wakacje z Polsatem.Ten błąd jest chyba związany z uprawnieniami na karcie,lub oprogramowaniem camu.Na module kanały świecą,tylko dłużej się włączają,brat miał na Echostarze ciemność przy tym błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Jestem "szczęśliwym" posiadaczem odbiornika TS 9600 ale zupełnym laikiem odbieram na nim pakiet cyfry+ oraz TNK. Przedłużyłem doładowanie TNK i nie odbiera mi tylko kanał nSport, na którym mi bardzo zależy. W BOK powiedzieli mi , że mam zmienić częstotliwość na 11393 i ponownie wyszukać kanały a wszystko będzie ok! Lecz wybaczcie nie wiem gdzie mam to wpisać, próbowałem zmieniać częstotliwość LNB ale bezskutecznie. Bardzo proszę kogoś o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze:Menu, instalacja,ręczne wyszukiwanie,hot bird,naciśnij przycisk TP(u mnie jest to żółty),zaznacz transponder 11393,skanuj,zapisz zmiany.

Drugie:Menu,edycja kanałów ulubionych.wyszukaj kanał (powinien być gdzieś na końcu głównej listy),podświetl,dodaj do ulubionych TNK,zapisz zmiany.To tak w wielkim skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsza czynność, wyczyść chip karty, następnie:

 

- wkładaj kartę chipem do dołu (mówię to dla porządku)

- wkładaj kartę do czytnika energicznie i do końca, gdy trzeba nawet kilka razy

- wypróbuj metodę wpychania karty w czytnik, trzymając palec nie w środkowej części skraju karty, ale w skrajnych (lewym, albo prawym), to często pomaga.

 

W razie niepowodzenia, nie zwlekaj, tylko ślij do Proserwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze:Menu, instalacja,ręczne wyszukiwanie,hot bird,naciśnij przycisk TP(u mnie jest to żółty),zaznacz transponder 11393,skanuj,zapisz zmiany.

Drugie:Menu,edycja kanałów ulubionych.wyszukaj kanał (powinien być gdzieś na końcu głównej listy),podświetl,dodaj do ulubionych TNK,zapisz zmiany.To tak w wielkim skrócie.

 

Wielkie dzięki, wszytko gra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie tuner działa na wersji softu 3,32 ....................,

tuner przywróć do ustawień fabrycznych i wyczyść listy kanałów ,

......................

pytanko czy po powrocie do ustawień fabrycznych mogę użyć listy kanałów wcześniej przez siebie przygotowanej (na podstawie tej ze strony tylko po sporej edycji) czy w niej tez może leżeć problem?

a tak w ogóle dostałem z sklepu w którym kupiłem tuner soft 3.37 i niestety dalej jest to samo....

a jeśli chodzi o błąd 09 to wymiana na nowy moduł coś pomoże? ja mam moduł z września zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_bthd soft najstabilniejszy 3,32 , żle zrobione/wgrane listy kanałów mogą powodować zwiechy .......... .

dzięki za radę i co gorsza masz racje przepraszam ze tak pisze ale juz jestem pewien ze restart u mnie powoduje lista wgrana z strony Globo

tuner działa nawet stabilnie bez żadnych reobootów na sofcie 3,36 i ustawieniach domyślnych ale jak tylko wgram listę kanałów z Globo to zaczyna się młyn....

najgorsze jest to ze lista którą sam zrobiłem trochę w tunerze trochę edytorem z strony Globo tez restartuje i nie wiem czy to nie jest wina po prostu list zapisywanych a później wgrywanych z USB

ale to muszę jeszcze przetestować

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...