Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić taki tuner OPTICUM (GLOBO) TS 9600 Prima, ale doczytałem się że oprogramowanie tego tunera nie ma tzw. modułu Media player i odczytuje tylko pliki (filmy) które sam nagra, czy to prawda?.

Może mi ktoś napisać jakie pliki tuner odczytuje?. (chodzi mi czy odczytuje pliki avi, mp3, jpg, bmp. itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obsługuje TYLKO pliki *trp i to w dodatku według swojego porządku podziału i odczytu info z pliku tekstowego.

 

Potrafi też odczytywać pliki w formacie *.jpg, ale nie radzi sobie z wyższymi rozdzielczościami, niż 1920x1080 pikseli.

 

Jeśli zależy Ci na multimediach, to skorzystaj z odbiorników zbudowanych na procesorze ALi, serii X7.

 

Znacznie jednak korzystniej mieć do odczytu plików multimedialnych osobne urządzenie, przeznaczone tylko do tego celu, bo wtedy nie trzeba znosić żadnych przymusowych kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Np. ten: http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... 703-czarny

 

... ale proponuję zainteresować się odtwarzaczami multimedialnymi np. właśnie firmy Ferguson, które odczytują niemal wszystkie dostępne standardy.

 

Tu masz link do opisu czarownej skrzyneczki o nazwie Ariva 310: http://www.spat.pl/ariva310.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @rossini napisał że ARIVA 220 COMBO jest na tym samym poziomie, tylko jest troszkę okrojona technicznie ale obsługuje MP3, OGG, FLAC, JPEG, MPEG, MKV, TS posiada prognozę pogody,radio, czytnik nagłówków RSS, (wszystko w jednym), i na dodatek jest tańszy, co myślicie o tym modelu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem dzisiaj model hd x550 w celu ogladania cyfry poniewaz dostalem dodatkowo kanaly hd. Niestety po wlazeniu karty wyskakuje komunikat bledna karta. Czytam to forum i sciagam te rozne softy od rana, ale nie ruszylo sie nic do przodu nawet o milimetr. Wszystkie kanaly cyfry z komunikatem kanal zakodowany. Obecnie zeszedlem juz do softu 3.05 ale i tak nic. Co moge jeszcze zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo sam nie podpinam odbiornika sat pod amplituner, ale wspomniany przez Kol. rafi22 firmware, ma podobno rozwiązywać problemy z poprawnym odczytem strumienia AC3, więc to jakby zupełnie inna para kaloszy, której, jak się wydaje nikt poza Tunezyjczykami, którzy się w to bawią nie dotykał.

 

To tak tytułem sprostowania.

 

Jednak sam jestem również fanem jedynie oprogramowania oryginalnego, bo odbiornik pracuje na nim najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że denerwuje mnie ten AC3. Mam kino DAV-DZ880W i jak mam włączone AC3 to dobrze słychać tylko ten przedni mały głośnik (pozostałe 4 duże tj. 2 przednie i 2 tylnie) słabą grają albo w ogóle. Jak wyłącze AC3 to dobrze grają tylko te cztery. Czy ktoś wie jak poprawnie połączyć Opticum Globo 9600TS+kino DAV-DZ880W +telewizor sony KDL-40W5500 +playstation3? Ma ktoś jakiegoś linka z systemami podłączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Absolutnie nie namawiam, żebyś mnie źle nie zrozumiał, ale jeśliby mi zależało na AC3, to wypróbowałbym na Twoim miejscu to, co podobno ostatnio znalazłeś w sieci.

 

Choćby tytułem testu, ot tak ze zwykłej, małpio-ludzkiej ciekawości.

 

A nuż zadziała (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner żle współpracuje z modułem Cyfrowego Polsatu pomimo że producent na stronie pisze że działa poprawnie ,

aktualizowałem kilkakrotnie soft tunera i wersja softu 3.32 znosi częściowo problem > mniej zawieszeń ,

aktualizacje nastawione są na TNK a Cyfrowy Polsat jakoś Globo nie wspiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wina leży po stronie tuner? Ja swego czasu używałem Astona i CP na sofcie 3.36 conax i nie miałem żadnych problemów*. Na module CP miałem Familijny, Relax Mix i pakiet HD, a w Astonie kartę Cyfry z pakietami Optimum HD, C+ HD, HBO HD. Aktualnie tuner z Astonem użytkuje mój znajomy i jest zadowolony.

 

*pomijam standardowe zwiechy które opticum lubi złapać od tak sobie (na dosłownie każdym sofcie conax/mcas/full) i przy chyba każdej z możliwych konfiguracji dla przeciętnego usera (tylko share nigdy nie stosowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary tuner Ferguson AF 7318 UCI co używałem przed zakupem LCD Ful HD i tam moduł Cyfrowego Polsatu działa poprawnie i nie przycina przy przesłaniu uprawnień ,

Ferguson nie zgłasza też błędu 09 Problem z kartą ... więc dlatego uważam że wina po stronie Tunera Globo ze stopki ,

od 6 miesięcy ten tuner mam i zero nagrań na dysku bo po zawieszeniu tuner nie widzi zapisanych plików !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem co jeszcze mogłaby Globo dodać do produkowanych przez siebie odbiorników, skoro ich sprzęt ma się z założenia mieścić w klasie budżet i w związku z tym nie kupują żadnych licencji, by te skrzynki były dla przykładu bardziej multimedialne?

 

No, chyba że wreszcie postawią na lepszy projekt obudowy, zamontują znacznie wydajniejsze radiatory i ewentualnie zamontują cichy wiatrak dla przewietrzania tych piecyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza podświetlanie w trybie czuwania wielofunkcyjnego przycisku w HD TS 9600 i po gwarancji zajmę się nim,

na minus też słaba czułość DVB-T względem innych Firm ,

nóżki musiałem podnieś podkładając gumowe podkładki bo grzał się mocno a chwilowo nie mogę dodać wentylatora bo na Gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz możesz, tylko rozwiązanie nie jest eleganckie, bo trzeba ułożyć wiatrak 80x80x20-25 12V nad zasilaczem (lewa strona) i zasilić go z portu USB.

 

Przy takim napięciu będzie pracował niemal bezgłośnie a w piecyku zrobi się przyjemnie chłodno. :)

 

Niech Ci nie przychodzi do głowy zasilić wiatrak z gniazda 50 mA, bo padnie zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...