Jump to content
mh_misiek

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600

Recommended Posts

Witam poszukuje aktualnej listy kanałów dla opticum hd x550 lub 9600, bo mam problemy z moją obecną jak ktoś posiada poproszę info na priv. Z góry dzięki

Co było przyczyną tego że na wyświetlaczu mojego dekodera pojawił się napis ERROR?Teraz jest wszystko dobrze ale dlaczego tak się stało?

Czy ktoś miał dziwny przypadek że obraz (w HD TS 9600) się wyłączał co paręnaście sekund idący po kablu HDMI; robił się czarny, a momentami znikał lub zamiast niego pojawiały się pionowe szaro ciemno granatowo czarne pasy i brak jakiejkolwiek reakcji od strony pilota. Dopiero twardy reset pomagał ale na 15 min i znów to samo.

Tak się zastanawiam czy to może być objaw przegrzania dekodera, któregoś scalaka, dekoder mam w miejscu, gdzie wprawdzie z boku jest dużo miejsca, lecz od góry - kratek wentylacyjnych - jest tylko 1 cm luzu i trochę tak ciekawe jest że półka też się grzeje ale od wierzchniej strony.

Po podłączeniu przez SCART jest tak samo :(

Miałem w mini 2 czy 3 razy ale po resecie żadnych problemów . U mnie chodzi bite 12 godzin codziennie ale to chyba bardziej wina softu mi się wydaje. Ja mam chyba 5,42

Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz, sygnał po scart też się zacina ale, obraz leci dalej i pojawia się komunikat: brak sygnału bądź kanał zakodowany, brak jakiejkolwiek reakcji ze strony dekodera i pilota, dodatkowe chłodzenie tez nic nie pomaga, po 10 min po zmianie softu też nic nie daje pozytywnego efektu.

I jeszcze jedna ciekawostka, po odłączeniu anteny siatkowej od dekodera wszystko pracuje poprawnie, nie wiesza się. Czyżby padnięta głowica DVB-T ??

Wrzuć oryginalny soft ze strony globo i sprawdź :) np na kanałach ftp jak będzie chodziło DVB-t i sat to znaczy że wina softu .

dobra. zlokalizowałem przyczynę, tuner wiesza się na wszystkich kanałach nadawanych w HD i poprzez sygnał HDMI, na kanałach SD i poprzez SCART pracuje stabilnie, czy to na v. 3,35 - v.3,38.

czy się kłania serwis w Gdański czy może jakiś lokalny magik to naprawić

po kolejnych obserwacjach doszedłem to takich wniosków. Padnięta karta C+. Przy zamianie karty na druga wszystko jest jak najbardziej ok. Tuner pracuje już 5 godzinę bez zwiechy. Czy aż tak może karta zacinać dekoder??

na wszystkich kanałach HD

miałem podobny problem. serwis określił problem "przepalonym wejściem hdmi" (WTF!?). po powrocie z serwisu gra i trąbi po dziś dzień.

hm;/ wszystkie z powyższych moich stwierdzeń wzięły w łeb. Tuner zaczął się resetować (sam obraz) co 1-1,5 min. Zawiozłem do lokalnego magika - wstępna diagnoza (po moich opowieściach) przegrzany procesor. Ciekawym co mogę z ty nieszczęściem zrobić. (akurat jestem na wypowiedzeniu z C+ to mogę wziąć tymczasowo od nich tunek ;/

Mam problem z modułem Cyfry i kanałami HD na częstotliwości 11,411 (uruchomionymi w listopadzie 2011) na Opticum 9600 TS. Kanały nie wyświetlają się (Canal+ Film HD, Minimini HD, Ale Kino HD, Planete HD i kilka innych). Po złożeniu reklamacji w Cyfrze otrzymałem moduł starszej generacji (generacja I, aktualizacja 4) na wymianę. Podobno te II generacji z logiem Samrdtv i aktualizacjią 11 mają problem w odbiorze w/w częstotliwości. Ale wymieniony moduł (ma logo Smardtv) też nie dekoduje tych kanałów. Jak to rozgryźć? Jak to wygląda u Was? Czy jest ktoś z Opticumem 9600 TS i modułem CAM u kogo to chodzi bez problemu?

Mam taki sam problem wymiana modułu na starszy (aktualizacja wer. 4) i [beep]a nie dekoduje kanałów z czętotliwości 11411. Nie wiem za bardzo co robić znowu reklamować wadliwy moduł. Tęce opadając :(

Nie pozostaje wam nic innego jak kupić moduł Astona 2.26 lub przejść na alternatywne oprogramowanie lub MCAS. Ja akurat mam Astona i wszystko dekoduje (tylko czasami przechodzi w stan czuwania i jak przełączam kanały musi się uruchomić - kilka sekund to trwa - nie wiem czemu tak się dzieje).

Tylko ja ja mam oprogramowanie MCAS :) i w tym jest problem. Nie sprawdzałem na orginalnym sofcie pod Conax.

witam, zainteresowanych moim nieszczęśliwym przypadkiem z dekoderem. Po wizycie u lokalnego magika diagnoza: upalony zasilacz i przegrzany procesor :( . Naprawiać się nie opłacało więc już zakupiłem PRIMĘ, Pozdrawiam wszystkich użytkowników TS9600 / TS20

Tylko ja ja mam oprogramowanie MCAS :) i w tym jest problem. Nie sprawdzałem na orginalnym sofcie pod Conax.

Ja mam na Conax 3.33 i też nie chodzi pakiet kanałów z częstotliwości 11,411 pomimo wymiany modułu na starszy. Na razie pracuję na 2 dekoderach: Sagemie z cyfry z możliwością podpięcia HDD (on odbiera wszystkie kanały i na Opticumie (bez kanałów 11,411), ale przepinanie za każdym razem kabla antenowego i przekładanie karty jest dosyć uciążliwe

Mam pytanie czy ktoś na module cam od cyfry na jakiejkolwiek aktualizacji odbiera kanały z 11411[c+weekend hd,c+film hd....itp.] na opticumie9600hd?

Co do TP Cyfry 11411 to na starym module nie chciał ten TP działać na żadnym oprogramowaniu poza najnowszym conax dla 9600TS. Sprawdzałem poprzednie Conaxy, MCAS-y i Full. Zastanawia mnie jedno - skoro macie MCAS to po co Wam moduł cyfry?

Od piątku mam problem z kanałami TVN,TVN7, TVN HD i TVN7 HD. Niby wyszukało, ma dobrą moc i jakość sygnału, ale nic nie widać i nie słychać. Wczytywałem listę kanałów Cyfry, przeszukałem od nowa całego Hotbirda i nic. Cała reszta kanałów z pakietu chodzi dobrze, także te nadawane z transpondera, na którym powinien być widoczny TVN.

Mam multiroom i na drugim dekoderze (SagemcomDSI87 od Cyfry) wszystko chodzi cacy. Przekładałem karty, robiłem reaktywację uprawnień i zero efektów.

A takie wartości TP pokazuje dekoder. Nie wiem co jeszcze można sprawdzić, zmienić?

TVN HD - 11508/27500/VER

TVN7 HD - 11278/27500/VER

TVN, TVN7 - 11393/27500/VER

Co do TP Cyfry 11411 to na starym module nie chciał ten TP działać na żadnym oprogramowaniu poza najnowszym conax dla 9600TS. Sprawdzałem poprzednie Conaxy, MCAS-y i Full.

kafarowski, a jaka wersja oprogramowania chodzi. Jam mam Conax 3.33 i ta nie chodzi z 11411. Nowszej nie znalazłem. Jaka u Ciebie działa i skąd ją wziąć?